• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    MADCAT: ano, je to Měsíc
    a smetí je led / kapky vody
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    MADCAT: to budou prachovy castice opadavajici z toho auta, ne?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    To v tom kroužku - asi Měsíc? Zřejmě jo, vypadá to tak. Jinak jsem si při tomto pohledu zepředu dost často všiml jakýchsi drobků nebo smetí, který převáženě ze zadní části auta jakoby sněží nahoru. Co to je? Třeba tady je to dobře vidět.

    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    STARE_CASY: Míchej aceton a peroxid. Prstíky odejdou než řekneš švec. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    STARE_CASY: TEA - triethylaluminium, TEB - triethylboran. Tím hliníkem se to okořeňuje any to bylo šťavnatější. TEB samotnej je pro ně zjevně malá ráže. :))
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ONDRA_99: Dost, vic vedet fakt nechci.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    OTAVA: To rikal, ze nevi a ze to neresi.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ONDRA_99: me by stacilo kdyby mi odpovedel co je na ty druhy stane placaty zeme a jak je to s morskou vodou na okraji zeme.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    TOXICMAN: Na tohle byl nedavno dil “Pro a proti”. Frajer co je zastance flath earth argumentoval tim, ze si sam udelal pokusy ktere to vyvraceji. Na dotaz o kvalite tech pokusu neopovedel. :D
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    MAKROUSEK: já jsem zvažoval, že si to koupím pro sebe. :D Ale asi mám svý prsty moc rád a vyblbnul jsem se už jako kluk, aniž bych o žádný nepřišel.

    Prostě blbá chyba, stane se. Od toho ty testy jsou.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Treba to blbe spocetli, nebo jim po startu utikala nadrz, nebo byla chyba pocitace a vysmazilo to celou nadrzku pri startu, kluci tyvole.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    STARE_CASY: Takze kdyby toho koupili o litr vic, pristalo by to? Ze voni zbytecne usetrili 1000 USD :-)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    STARE_CASY: a dohledal jsem si tedy, jak TEA/TEB funguje.

    Považoval jsem to za dvě látky, které smícháním spustí exotermickou reakci. Je to jedna látka - triethylborane. Vstřikuje se do komory s čistým kyslíkem. Takže ano, míchají se dvě látky - triethylborane a kyslík. Reakce se spustí okamžitě a hoří to jasným zeleným plamenem.

    A je to poněkud toxičtější svinstvo, ale dá se to koupit. 107 USD za 100 ml.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    BROUKOID: takové lidi by většinou ani hvězdy nepřesvědčily, mají prostě svou pravdu a to, že jim to chceš vyvrátit je ještě více utvrzuje... vidíme to i při jiných příležitostech :D
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    MICKK: aha, nedošlo mi, že to je zkratka dané látky.
    MICKK
    MICKK --- ---
    STARE_CASY: o 7 příspěvků níž?BIDAK
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    ACW: Viděl jsem Saturn V naživo, a teprve když jsem stál těsně u něj, mi došlo, jak je obrovský. Představ si Hotel Internacional v Dejvících, jak vyletí do nebe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam