• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    LEGI: On ale se chce hlasit do ESA.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ONDRA_99: Jakub je jeste moc mlady, jestli behem 10 let dokonci jeste jednu skolu, tak bude mit potom sanci.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LEGI: Je to privatni vec, zverejneni seznamu, bez souhlasu ucastniku by bylo porusenim jejich prav.
    LEGI
    LEGI --- ---
    no není to úplně to, co jsem se ptal - šlo o ESA - ale dobrý, díky! :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    LEGI: Treba se uz prihlasil Jakub Zemek.

    Jakub Zemek: Chci být druhý český kosmonaut po Remkovi. V NASA se čeká roky na let do vesmíru.
    https://www.youtube.com/watch?v=5j5dS71UQuQ
    LEGI
    LEGI --- ---
    SEJDA: mimochodem - nemáte někdo páky na Václavíka z ČKA? tvrdí, že zná nějaké Čechy, kteří se přihlásili do toho "tendru" ESA na nové euronauty, ale je hrozně tajemnej :)

    nebo neznáte někoho vy?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Off to new places! The #MarsHelicopter is slated for its fifth flight on May 7, with data coming down at 4:31pm PT (7:31pm ET). The rotorcraft will take off at Wright Brothers Field and will land elsewhere this time, which is another first for Ingenuity. http://go.nasa.gov/3f117fk

    https://twitter.com/NASAJPL/status/1390401377378045955
    RIP
    RIP --- ---
    Fero Hrabal-Krondak: Ruský národ je osudově poznačen sovětským dědictvím – Forum24
    https://www.forum24.cz/fero-hrabal-krondak-rusky-narod-je-osudove-poznacen-sovetskym-dedictvim/?fbclid=IwAR3oGGrn4jJ1t1vwh3CA7i3tzM5SBVBrs62P0h21RxeMSCqYDvWLOMVyZC8
    (Zdánlivě vypadá jako offtopic, potažmo nonsequitur, ale když se začteme, najdeme tam důvody, proč chce duma zákonem zakázat a postihovat Starlink.)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    XCHAOS: v ramci komercalizacie kozmu sa mozeme dockat napr. Kozmonautov Horalky Sedita
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: jako byl by to určitý symbol, ale obávám se, že fronta ESA kosmonautů je v současnosti setsakra dlouhá :-( ale ona by ČR mohla podpořit i nějaký pilotovaný program v rámci ESA, což by už docela zajímavé bylo....
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: a ja myslel, ze uz patris jedince pro nejz je narodni hrdost veci spise pro ziskavani prostredku, nez pro sebeprezentaci. Samozrejmne, ze by to ceska kosmontka na ISS pozvedla, a obory leteckeho inzenyrstvi a strojinejstvi by praskaly ve svech ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: já si dělám častečně legraci, ale hele, národní hrdost je národní hrdost, víšjak, serál Kosmo a tak... já myslím, že nějaká fajn kosmonautka, co by se svezla Dragonem na ISS, by mezinárodní prestiž cz kosmonautiky mohla zvednout :-)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: clenstvi v ESA je nam k tomu, ze vznikly tisice pozit v CR v oblasti vyzkumu vesmiru, vyroby techniky, rizeni komunikace s orbitou atp. astronauti jsou jenom spicicka obrovskeho ledovce. Za mne osobne, nedovedu si predstavit lepsiho kandidata nez je Gerst nebo Pesquet, nejen, ze to jsou machri. Gerst je vedec a moc by mu pral vyzkum Mesice, Pesquet je pilot a moc bych mu pral pilotovani prvni evropske vesmirne lodi. Jsou to nejobetavejsi jedinci, nekde na urovni domaci pece o tezce postizeneho (24/7). Remek no .. ehm, byl je a bude dobry kadr.
    Fakt jsem zvedavy, koho si ESA vybere, opakuji se, ale doufam, ze ve vyberu bude i nejaky medik.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: a co naši tchibonauti?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: čeština promeškala jedinečnou šanci rozhodnout se mezi hvězdoplavcem (což by byla aspoň zvukomalebná recyklace dnes už poněkud zbytčného hvězdopravce) a vesmíroplavcem. Navíc, sakra, k čemu je nám členství v ESA, když nemáme druhého Remka...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LADINEK:
    KULA:
    CYBERWOLF:
    RIP: tak Bezos teď nemá už moc jinou možnost, když je napevno ohlášený nesrovnatelně zajímavější turistický let Inspiration 4... a Virgin Galactic jsou ovšem v háji už totálně....
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    RIP
    RIP --- ---
    KULA: Kármánauti!
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    jakoby už nebylo dost zanaoutováná
    KULA
    KULA --- ---
    LADINEK: já bych je nazýval spíš Hopponauty než astronauti :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam