• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      MACHALIK: Nevymyslel. Teoreticti fyzikove proste spocitali, jaky tvar ma mit predmet, ktery ma vyzarovat dane spektrum zvukovych vln s nejakym rozumnym akustickym tlakem a kdo vi cim vsim. A ten predmet je proste trimetrova roura s nadzvukove se pohybujici membranou v cele jeji delce.

      Bohuzel nemam uz zdroj, je to hodne let, proste se mi to vybavilo kdyz sem Dockinez hodil ty zluty choboty :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      FURYAN: Tohle jsi vyčetl kde? Už tady byly plazmový repráky, staty, manger, merhaut, tři prdele principů, každej má limity. Tohle je další humbuk, resp. nějakej princip, pokud sis to nevymyslel, a okolo něj bude nějakej humbuk, kterej bude více či méně vymyšlenej. Nakonec to bude nepoužitelný, protože 3 m rouru si nikdo nikam nedá.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      DOCKINEZ: Tohle je ta nejlepší věc, kterou jsem kdy v životě slyšel, mimochodem.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      Hehe, jeste par let a bude vyroben "dokonaly reprak" :) Pry je to trubice, asi tri metry dlouha, par centimentru v prumeru, ve ktere se pohybuje membrana snad chvilemi nadzvukovou rychlosti tam a zpet :) Ale pry to ma umet 10Hz az kdo vi kolik kilohertz :)))
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      To jsou mi veci... "nadrazni tlampace" utoci :)

      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Nene, teď prostě výběr koncáku s ohledem na jeho příkon. Nejdůležitější je tím pádem vypínatelnej displej! Dokonalý.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      Tak jste tu dva, mozna tri, kteri maji opradu hi-end, co porad cekas, ze maj lidi doma? :D Povidej si s nama o tom, ne, tywe, nedelej zagorku :DD
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Mě tenhle klub totálně fascinuje.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Ultima je skvela. Poslechova akce pred lety u Aconu byla velmi poucna, clovek si zrevidoval nejake vlastni nazory a ocekavani, stravili jsme tehdy ve firemni poslechovce cely den a poslouchali Ultimy, Divusy a pro prdel jeste neco mensiho, po prijezdu domu pak srovnani s tehdejsi brnenskou referenci M800. Zaver: Ultima je spickovy zarizeni ve tride s jakykakoli Utopiema, Wilsonama atd. Lampy a trandy jsou pak takova marketingova prdel si myslim.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Nu veru - a to ma jistou pricinnou souvislost se skutecnosti, ze se o necelych deset prispevku nize tazi znalych na jejich nazor.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Hadam, ze jste je nikdo, jako vzdy, neslyseli.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      No to je uchylarna... Elektronky v bedne. V tomhle miste ma snad byt tak max pisek nebo oloveny broky ;)
      SVANC
      SVANC --- ---
      Možná, že na těch obavách přece jen něco bude - fakt, že je možnost přepnout na polovodičový konec, by o tom svědčil. Takže v nejhorším případě tam ty lampy budou jenom svítit... :D
      Aktívna reproduktorová sústava Acon ULTIMA - X. - HIGH END Slovakia | výstava stereo, hifi a home cinema
      http://www.highendslovakia.sk/stranka/200-Aktivna-reproduktorova-sustava-Acon-ULTIMA-X
      Nech ucho audiofila dá odpoveď na letitý spor elektrónka versus tranzistor.
      SVANC
      SVANC --- ---
      DOCKINEZ: Tomu rozumím, ale stěží si dokážu představit, že by chtěli na trh uvést produkt, který by těmito nedostatky trpěl. To už by bylo hodně tristní, obětovat zvuk ve prospěch designu...
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      SVANC: To sice pouzivaly, ale vesmes slo o neprimozhavene katody; triody 300B pouzite v ultime jsou primozhavene, tedy radove nachylnejsi k otresum, potazmo mikrofonicnosti.
      SVANC
      SVANC --- ---
      DOCKINEZ: Pokud mají dobře vyřešenou izolaci proti vibracím, tak by s tím žádný zásadní problém být nemusel, koneckonců lampy se používaly i v mobilních zařízeních. To ovšem nic nemění na tom, že ve 21. století je elektronka v reprodukčním zařízení naprostý anachronismus. Nicméně jako designovej kousek proč ne, večer to bude hezky svítit, zákazník rád připlatí za "lampový zvuk" a všichni budou spokojeni... :)
      ADAM
      ADAM --- ---
      ELIDOR: dost humpolacky članek.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Vazeni, byl nekdo o vikendu na HIGH END Slovakia 2012?

      Ja jsem se tam (nikoliv prekvapive) nedostal, ale dojmy by mne zajimaly.

      Obzvlaste bych si rad poslechl vas nazor na ACON ULTIMA - X - osobne mi pripada koncepce "primozhavene koncove triody primo v reprobedne" z hlediska zivotnosti lamp jako blbost (imho bude nazhavene vlakno katody vlivem otresu chrochtat blahem), ale treba to ma vyrobce nejak vyresene...
      ELIDOR
      ELIDOR --- ---
      Jak dostat HiFi zvuk z PC? – Svět hardware
      http://www.svethardware.cz/art_doc-9B0554AFEA977BB4C1257A82006125CF.html

      hifi zvuk (i) na pc ..
      dve urovne upgradu, do 12,5k a do 50k, nastin na dalsi upgrade. treba nekoho clanek oslovi, par dni zpet se tu resilo toto tema ..
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      PS: Taky jakmile k čemukoli nějak nabastlíš další reprák, můžeš si bejt jistej, že pokud ti to nespočítá, nenavrhne a neudělá někdo hodně, hodně dobrej (Sýkora, Pistole, Dawsoo...), tak si zkurvíš frekvenční cháru, přenos impulsu, s tím spojenou prostorovost a vůbec všechno. A jo, budeš tam mít víc vejšek.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam