• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      FURYAN: " Analog není zdaleka dokonalý, ale dokáže zprostředkovat více té nedefinovatelné materie, která hudbu oživuje. Úpadek highendu tak není problém jen technologický, ale i sociologický, nevyhnutelná reakce na duch doby – zdá-se, že i když dnes dokážeme slyšet víc, není to nejsprávnější cesta."

      Přesně tak vyhoďte bakelity i nahluchlé guru z okna a možná začnete něco slyšet.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      Myslim, ze by mohl někoho zaujmout tento clanek http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidime/110.html

      Snad to nebude z me strany noseni sov do anten :)
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      hoďte na něj někdo deku
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      ADAM: Kde začíná fronta? Du si stoupunt do řady- hned za tvých 5 nejvěrnějších hluchoňů:o)
      ADAM
      ADAM --- ---
      testuju bakelitový HE-6. hraje to slušně, ale dost tlačí.

      HiFiMAN HE-6 | Sluchatka.net
      http://www.sluchatka.net/hifiman-he-6/

      + otestoval jsem i AK100 a hraje to opravdu božsky! doporučuju! akorát to teda není bakelit, ale hliník.

      Astell&Kern
      http://www.astellnkern.com/
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      ADAM: PS. co nového v bakelitech?
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Já mám zas odzkoušeno , že p 911 carrera hodně drncá, což značí nadšení z městské hr. dopravy při dlouhodobém dojíždění.
      ADAM
      ADAM --- ---
      dovysvětlení výrazu "nic moc" 
      = navoněný, efektní na první dojem.
      mám ozkoušeno, že "wow" efekt na první poslech se rovná ne příliš věrný zvuk. naopak prvnotní zklamání značí při dlohodobém poslechu nadšení s věrnosti a neutrality.
      ADAM
      ADAM --- ---
      MADCAT: burmester jsem na jakýsi výstavě slyšel a posadilo mě to na prdel.
      což ostatně znamená, že to je asi nic moc. ale efektní to fakt hodně.

      bylo to jakejsi high end v corintii před pár lety.

      tuším, že pro ně dělá dudek, nebo ne?
      OCTOPUSS
      OCTOPUSS --- ---
      Lehké OT pro pobavení:
      Chtěl jsem koupit nějaké kabely, a vygooglil obchod sharkwire.cz. Doufám, že nemají moc kšeftů... :)

      MADCAT
      MADCAT --- ---
      právě tam jsem na to narazil - že dělají zvuk do Porsche a Bugatti, a nově budou i do nové S-klasse.. tak mě zajímalo co je to zač...
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Chtěl jsem říct německý audioporsche a hele opravdu dělaj zvuk do porsche, dokonce i do bugatky.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Ačkoli co se dívám, tak i s bednama pohli:



      Rozhodně to není žádná spotřebka, jedna z nejdražších značek na trhu.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      MADCAT: Strašně drahý, celkem slušná elektronika, bedny stojí za hovno. Ve výsledku solidní německej výrobek za nehorázný prachy. Jejich koncák 956 Mk II kdysi vyhrál nějakej supertest v Audiu.
      MADCAT
      MADCAT --- ---
      Burmester - konfekce, nebo je to "něco lepšího"?
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      selbstgebautes Grammophon / Minimalist gramophone by Livia Ritthaler - YouTube
      http://www.youtube.com/watch?v=iQikPNOPSUc
      JEDI
      JEDI --- ---
      FURYAN: :D hralo to :D
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      SVANC: díky za tip. Ještě jsem to pohledal na AVS fóru a našel jsem pár zajímavých podnětů. Třeba:
      Welcome to the world of HDMI connections...
      Many sources will require the HDMI to be up and solid with the source selected before the source is powered up to work correctly.
      What I do is try to find the way it works best / most reliably, and always switch / power on in that sequence.

      No real good news here for you.
      HDMI is problematic switching sources period. It like the display to be on first and selected to the correct HDMI port, then the AVR / switching devices and once again switched to the correct HDMI port, and then finally the source power on with the HDMI output pre-selected before last power off.


      to sou radosti.
      SVANC
      SVANC --- ---
      MARTIK: Něco podobného se už myslím řešilo tady [ HD // audio&video pro narocne! ] a snad to souviselo s pořadím zapínání jednotlivých přístrojů.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      JEDI: Tak jak ti to znelo? :)
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      FURYAN: díky za názor.

      ještě mně u něho štve ta vlastnost, že ty zdroje přepíná celkem pomalu. Nemám to s čím porovnat, tak se chci zeptat, jak to funguje u dnešních receiverů? Ten Marantz je rok 2009 a přepnutí z PC na PS3 trvá dobré čtyři sekundy. Nic hrozného, ale taky se někdy stane, že když pouštím na PC nějakou hudbu, tak to přepnutí na jiný zdroj a pak zpět na PC vede k tomu, že ta píseň nehraje (hraje ale žádný zvuk neleze :) - jako by při tom přepnutí PC ztratil kontakt se zesákem (což chápu), ale pak ho znova nenavázal. Musím písničku pustit znova.
      Víceméně to stejné nastává, když vypnu telku, kterou mám jen jako obrazový výstup. Vypnu ji, hudba přestane hrát. Musím na klávesnici k PC "poslepu" nahmatat stopnutí skladby a znova ji pustit. Pak to hraje.
      Drobnosti, ale někdy to dokáže otrávit.

      A chci se zeptat, jestli má smysl kupovat starší, ale papírově lepší modely, nebo aktuální. Prodejce tvrdil a já mu v tom vlastně věřím, že když si koupím zesák 4 roky starší, který ale tehdy stál 40 tisíc, tak dostanu nesrovnatelně větší kvalitu, než když si dnes koupím nějakej za 12 tis. (což byl můj rozpočet a za tolik jsem měl ten 4 roky starý Marantz).
      Říkal, že dneska sice v tom zesáku budu mít USB port a streamování z internetu, ale zase hardware uvnitř bude dost ochuzen. Vono taky ten starý receiver váží 17 kg a nové krabice v té nejnižší cenové hladině (12 tis.) váží nějakých 8 kg, takže ten argument chápu.
      Nicméně na to moje hraní... Nevím... skoro bych tu kvalitu vyměnil za ty funkce jako přehrávání z USB nebo z internetových rádií. Plus kdyby se odbouraly ty problémy s přepínáním zdrojů či s vypnutím TV..
      (bedny mám JM Lab Focal Electra 906, prej poměrně kvalita (p.c. 50 tis))
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam