• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    FURYAN: Jistě. Je jen otázka, jakou kvalitativní/ cenovou kategorii zde chceme diskutovat. Pro mne hifi začíná cca od 30k/ komponent v případě vyjímečně povedených přístrojů. Cca od 250k už nemusíš při odpovědném výběru řešit žádnou techniku, tam už jen záleží na vkusu každého soudruha. Bakelity, mp3, 20l. bazar, pcaudio, pody, udělej si sám a dvojlinky patří do lojend klubů.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    TEDDYBEDDY: Ja se obavam, ze pokud se chytis do smycky a resis techniku, misto hudby, jsi v pasti. Muzes investovat v podstate libovolnou castku - desitky milionu dolaru, a nikdy (verim, ze opravdu nikdy) nebude mit uplny top. Protoze vzdy muzes pouzit lepsi material (na kolik by prisel 8mm/2 drat z platiny?), a budes si stavet audioprostory kolem toho vseho, proste - je uplne fuk, kolik do toho das, protoze se nikdy ani nepriblizis tomu, kolik bys do toho dat musel .) Snad jsem srozumitelnej .) Nakonec si zaplatis soukromy vyvoj, akusticky inzenyry, koupis tovarny na kabnely, atd. atd. A kam dojdes? Dokud mas komercni audio za par mega, je to fuk, porad jsi "jen jeden z nas" :) A nebo blabolim z cesty a necti to :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    FURYAN: Je to přesně tam, kde to ještě slyšíš a za co jsi ochoten utratit. Kilo Eur/ m je enter level, ale to těžko vysvětlíš klukovi s pájkou a dvojlinkou a proč taky, žejo.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    TEDDYBEDDY: Nj, ale o kabelech za kilo / metr a jehlach v cene noveho mercedesu to taky nebude ;)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    FURYAN: " Analog není zdaleka dokonalý, ale dokáže zprostředkovat více té nedefinovatelné materie, která hudbu oživuje. Úpadek highendu tak není problém jen technologický, ale i sociologický, nevyhnutelná reakce na duch doby – zdá-se, že i když dnes dokážeme slyšet víc, není to nejsprávnější cesta."

    Přesně tak vyhoďte bakelity i nahluchlé guru z okna a možná začnete něco slyšet.
    ADAM
    ADAM --- ---
    poprvé jsem použil funkci ignore (a to jsem nyxí veterán, začíal jsem na pruvodci.cz někdy v devadesátých letech :-)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Myslim, ze by mohl někoho zaujmout tento clanek http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidime/110.html

    Snad to nebude z me strany noseni sov do anten :)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    hoďte na něj někdo deku
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ADAM: Kde začíná fronta? Du si stoupunt do řady- hned za tvých 5 nejvěrnějších hluchoňů:o)
    ADAM
    ADAM --- ---
    testuju bakelitový HE-6. hraje to slušně, ale dost tlačí.

    HiFiMAN HE-6 | Sluchatka.net
    http://www.sluchatka.net/hifiman-he-6/

    + otestoval jsem i AK100 a hraje to opravdu božsky! doporučuju! akorát to teda není bakelit, ale hliník.

    Astell&Kern
    http://www.astellnkern.com/
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ADAM: PS. co nového v bakelitech?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Já mám zas odzkoušeno , že p 911 carrera hodně drncá, což značí nadšení z městské hr. dopravy při dlouhodobém dojíždění.
    ADAM
    ADAM --- ---
    dovysvětlení výrazu "nic moc" 
    = navoněný, efektní na první dojem.
    mám ozkoušeno, že "wow" efekt na první poslech se rovná ne příliš věrný zvuk. naopak prvnotní zklamání značí při dlohodobém poslechu nadšení s věrnosti a neutrality.
    ADAM
    ADAM --- ---
    MADCAT: burmester jsem na jakýsi výstavě slyšel a posadilo mě to na prdel.
    což ostatně znamená, že to je asi nic moc. ale efektní to fakt hodně.

    bylo to jakejsi high end v corintii před pár lety.

    tuším, že pro ně dělá dudek, nebo ne?
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Lehké OT pro pobavení:
    Chtěl jsem koupit nějaké kabely, a vygooglil obchod sharkwire.cz. Doufám, že nemají moc kšeftů... :)

    MADCAT
    MADCAT --- ---
    právě tam jsem na to narazil - že dělají zvuk do Porsche a Bugatti, a nově budou i do nové S-klasse.. tak mě zajímalo co je to zač...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Chtěl jsem říct německý audioporsche a hele opravdu dělaj zvuk do porsche, dokonce i do bugatky.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ačkoli co se dívám, tak i s bednama pohli:



    Rozhodně to není žádná spotřebka, jedna z nejdražších značek na trhu.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MADCAT: Strašně drahý, celkem slušná elektronika, bedny stojí za hovno. Ve výsledku solidní německej výrobek za nehorázný prachy. Jejich koncák 956 Mk II kdysi vyhrál nějakej supertest v Audiu.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Burmester - konfekce, nebo je to "něco lepšího"?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam