• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      MATT
      MATT --- ---
      ADAM: je to takovej muj tip, neznám ten soft, ve kterym je to zobrazovaný. zajímalo by mě, jestli by se někdo se mnou shodnul, ale analyzovat upsapling na 26kHz sinusovce v oblasti audia mi přijde trochu moc. někdo tvrdí, že tyhle frekvence vnímáme, ale já je určite neslysim.

      dále celej zvuk má délku 120 samplů, čili při 44kHz samplig frq. to je 0.0027 sekundy, ten jeden překmit uprostřed nemá víc než 3.7E-5 sekundy (čili 37 mikrosekund), pochybuju, že bys ho zaznamenal i v absolutnim tichu. jinak řečeno, takovýdle problémy možná řešej v CERNu (pokud vycházim ze správnejch předpokladů)
      ADAM
      ADAM --- ---
      MATT: hm, fakt tomu tak do hloubky nerozumím, ani jsem to tak hluboce nestudoval. zajímají mě spíš jen ty výsledky...
      ADAM
      ADAM --- ---
      MARTIK: hehe, ja mam na nyxu v ignoru taky jediné IDčko, shodou okolností stejné :-)
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      TEDDYBEDDY: Ty vážně srovnáváš blended whisky s hi-endem ve zvuku?
      Třeba tohle je hi-end ve whisky (http://www.auchentoshan.com/products/our-range/21-year-old.aspx). Chivas fakt ne.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MACHALIK: Mluvíme doufám o tom samém http://www.whisky.com/brands/chivas_regal.html#comments

      MARTIK: A po otázce- na co doma hraješ se takhle scvrknou kulky každýmu deprivantovi s mp3 a ipodem ;)
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      TEDDYBEDDY: hele s tím Chivasem jsi mně pobavil, ale stačilo. Jseš první, koho si na nyxu dávám do ignore listu. Jsi totiž debil.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: Ty, ale Chivas... jestli mi rozumíš :) To není věc žádnýho frikulínství, to byl jednoduše špatnej příklad.
      MATT
      MATT --- ---
      ADAM: nejsem si uplně jistej, ale přijde mi to jako "chyták". jestli to dobře počítám, tak má 6 kmitů na 10 samplů, což při vzorkování 44.1 kHz odpovídá frekvenci 26400 Hz.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MARTIK: Ajéje nyxáčtí frikulíní a jejich vyprofilovaný světonázor z internetů.
      No a na co doma hraješ ty? ;)
      ADAM
      ADAM --- ---
      VOZKA: netestoval jsem a nechci zpochybňovat tvůj test. pokud to je jak tak, jak říkáš, tak to je jedině dobře. ale když jsem min. týden k tomuto tématu googloval, tak jsem právě našel, že někdo došel k opačnému závěru: 
      The Well-Tempered Computer
      http://thewelltemperedcomputer.com/KB/SRC.htm


      Uli Brueggemann did a very nice experiment.
      Upsample the original 44.1 to 176 and back to 44.1
      Original signal

      Adobe Audition upsampling to 176

      Adobe Audition downsampling from 176 to 44.1
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: To bych si nedovolil :) Chivas je odpad.
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      TEDDYBEDDY: chivas regal? To je ta whiska, co kdysi problém nízkých prodejů vyřešili tak, že ji extrémně zdražili a tím z ní udělali "exkluzivní zboží pro znalce"?
      To je dobrý příklad.. To myslím hodně věrně reflektuje přístup některých znalců high-end hi-fi audia. :)

      unSpun: Finding Facts in a World of Disinformation - Brooks Jackson, Kathleen Hall Jamieson - Knihy Google
      http://books.google.cz/...1P_jqtfvhzAC&q=chivas+regal&redir_esc=y#v=snippet&q=chivas%20regal&f=false
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MACHALIK: Copa, copa, vzpomínky na večírek s miss Chivas? :o)
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      Resample 44.1 > 48 > 44.1 pomocí r8brain produkuje nulový rozdíl (při obrácení fáze a součtu, poslouchat jsem ani nezkoušel). To je výsada offline konverze a při realtime konverzi nějaké artefakty vznikají? Zkoušel to někdo testovat?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Ech.... zrovna ta Chivaska... ech...
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MARTIK: Rozdíl mezi kvalitním Cd přehrávačem a tvým nouzovým řešením je +/- nekonečnej. Esi to poznáš zrovna ty je otázka. Páč když někdo dlouho konzumuje levnou kořalku, těžko oceni jemné harmonické nuance chuti chivas regal ;)
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      DOCKINEZ: není, protože nemám sbírku LP, ale sbírku CD.
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      DOCKINEZ: "Hi-Fi" gramofon hodnej tohodle klubu by se ti dost prodražil :D
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Neni jednodussi si koupit gramofon? :)
      ADAM
      ADAM --- ---
      no, v praxi rozdíl nejspíš nepostřehneš, ale teoreticky ano, nagrabované CD do FLACU bude mít lepší zvuk než přehrání přímo v CD.

      jde o to, že pokud si je mechanika nějistá s nějakým místem (např. škrábanec, špína), tak v příp. grabování to může zkusit číst třeba 100x, kdežto při přehrávání to není možné.



      ---
      ad zvukovka: pokud zvukovka převzorkuje 44.1>48>44.1, tak to asi uslyšíš, ale netestoval jsem. pokud použiješ externí DAC, tak jediný požadavek na tu zvukovku je, aby neudělalala žádnou takovoudle pičovinu. to mám na mysli pod pojmem "kvalitní" (ne, ani omylem to neznamená drahá).


      když jsem si před 10ti lety kupoval zvukovku, tak jsem si ji kvuli tomuto nechal dovézt z japonska. (na ebay koukám, že se dnes prodává dokonce dráž, než jsem ji kupoval tehdy..)

      jaká je v tomto ohledu situace dnes bohužel přesně nevím, už se o to tolik nezajímám...
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      ADAM: k tvé druhé větě: když si CDčko nagrabuji do FLACu, tak budu mít kvalitnější zvuk, než kdybych si to CD prostě přehrál ve stejný mechanice, z který jsem graboval? Nebo máš na mysli kvalitu něčeho jiného?
      Opět uvažujme, že výstup z mechaniky a PC přehrávajícího FLAC jde do externího DACu.

      A furt nějak nechápu důležitost kvalitní zvukovky. Když použiju externí DAC tak na co kvalitní zvukovka? Pokud podporuje ASIO, tak to stačí, ne? Níže si myslím naznačil, že ten dopad toho převzorkování na 48 a zpět možná ani nejde poznat: [ ADAM @ HIFI & TOP AUDIO ]
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam