• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      LOPIK
      LOPIK --- ---
      MATT: U "komplexnějších" zvuků je to asi celkem jedno, ale třeba +- čistý sinusoidy o vyšších frekvecní to absoutně zničí, navíc můžou vznikat rezonance a různý interference. (ono to ale platí pro jakýkoliv samplování, tady akorát neproběhnul A/D převod jednou, ale defakto třikrát, když nebudeme počítat, co se s tím děje ještě ve studiu..)
      MATT
      MATT --- ---
      ADAM: je to takovej muj tip, neznám ten soft, ve kterym je to zobrazovaný. zajímalo by mě, jestli by se někdo se mnou shodnul, ale analyzovat upsapling na 26kHz sinusovce v oblasti audia mi přijde trochu moc. někdo tvrdí, že tyhle frekvence vnímáme, ale já je určite neslysim.

      dále celej zvuk má délku 120 samplů, čili při 44kHz samplig frq. to je 0.0027 sekundy, ten jeden překmit uprostřed nemá víc než 3.7E-5 sekundy (čili 37 mikrosekund), pochybuju, že bys ho zaznamenal i v absolutnim tichu. jinak řečeno, takovýdle problémy možná řešej v CERNu (pokud vycházim ze správnejch předpokladů)
      MADCAT
      MADCAT --- ---
      to vypadá na dobrou nahrávku na dalších 150 příspěvků o hovně.
      GOSHEWAN
      GOSHEWAN --- ---
      TEDDYBEDDY: Neni jednodussi proste uznat, ze jsi slapnul vedle? (: Stejne je uz kazdemu jasne, ze se to jen snazis zahrat do outu ((:
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MACHALIK: Ani se mi nechce disputovat. 12l. chivaska je imho dobře pitelná a za ty prachy neurazí. Kdbych měl vybírat co zahodit, esi lahev ch, mp3 přehravač a adamovy hifi špunty mám vybráno v pikoskundě :o)
      Jiný ambice ten příklad neměl a zmiňovat jakoukoli opravdu hiendovou whisky mi v kontextu nepřipadlo vhodný, páč mých věrných 5 postadolescentů zde už vůbec nebude vědět vo co go ;)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: Zcela určitě mluvíme o tom samým :)
      UMIAKI: Aji toto je aušus :)

      Šup s tím do klubu o whisky, borci, nicméně máte laťku proklatě nízko.
      ADAM
      ADAM --- ---
      MATT: hm, fakt tomu tak do hloubky nerozumím, ani jsem to tak hluboce nestudoval. zajímají mě spíš jen ty výsledky...
      ADAM
      ADAM --- ---
      MARTIK: hehe, ja mam na nyxu v ignoru taky jediné IDčko, shodou okolností stejné :-)
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      TEDDYBEDDY: Ty vážně srovnáváš blended whisky s hi-endem ve zvuku?
      Třeba tohle je hi-end ve whisky (http://www.auchentoshan.com/products/our-range/21-year-old.aspx). Chivas fakt ne.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MACHALIK: Mluvíme doufám o tom samém http://www.whisky.com/brands/chivas_regal.html#comments

      MARTIK: A po otázce- na co doma hraješ se takhle scvrknou kulky každýmu deprivantovi s mp3 a ipodem ;)
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      TEDDYBEDDY: hele s tím Chivasem jsi mně pobavil, ale stačilo. Jseš první, koho si na nyxu dávám do ignore listu. Jsi totiž debil.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: Ty, ale Chivas... jestli mi rozumíš :) To není věc žádnýho frikulínství, to byl jednoduše špatnej příklad.
      MATT
      MATT --- ---
      ADAM: nejsem si uplně jistej, ale přijde mi to jako "chyták". jestli to dobře počítám, tak má 6 kmitů na 10 samplů, což při vzorkování 44.1 kHz odpovídá frekvenci 26400 Hz.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MARTIK: Ajéje nyxáčtí frikulíní a jejich vyprofilovaný světonázor z internetů.
      No a na co doma hraješ ty? ;)
      ADAM
      ADAM --- ---
      VOZKA: netestoval jsem a nechci zpochybňovat tvůj test. pokud to je jak tak, jak říkáš, tak to je jedině dobře. ale když jsem min. týden k tomuto tématu googloval, tak jsem právě našel, že někdo došel k opačnému závěru: 
      The Well-Tempered Computer
      http://thewelltemperedcomputer.com/KB/SRC.htm


      Uli Brueggemann did a very nice experiment.
      Upsample the original 44.1 to 176 and back to 44.1
      Original signal

      Adobe Audition upsampling to 176

      Adobe Audition downsampling from 176 to 44.1
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: To bych si nedovolil :) Chivas je odpad.
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      TEDDYBEDDY: chivas regal? To je ta whiska, co kdysi problém nízkých prodejů vyřešili tak, že ji extrémně zdražili a tím z ní udělali "exkluzivní zboží pro znalce"?
      To je dobrý příklad.. To myslím hodně věrně reflektuje přístup některých znalců high-end hi-fi audia. :)

      unSpun: Finding Facts in a World of Disinformation - Brooks Jackson, Kathleen Hall Jamieson - Knihy Google
      http://books.google.cz/...1P_jqtfvhzAC&q=chivas+regal&redir_esc=y#v=snippet&q=chivas%20regal&f=false
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MACHALIK: Copa, copa, vzpomínky na večírek s miss Chivas? :o)
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      Resample 44.1 > 48 > 44.1 pomocí r8brain produkuje nulový rozdíl (při obrácení fáze a součtu, poslouchat jsem ani nezkoušel). To je výsada offline konverze a při realtime konverzi nějaké artefakty vznikají? Zkoušel to někdo testovat?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Ech.... zrovna ta Chivaska... ech...
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MARTIK: Rozdíl mezi kvalitním Cd přehrávačem a tvým nouzovým řešením je +/- nekonečnej. Esi to poznáš zrovna ty je otázka. Páč když někdo dlouho konzumuje levnou kořalku, těžko oceni jemné harmonické nuance chuti chivas regal ;)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam