• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      AXTHEB: Samozřejmě že stáčí, vykládá něco o tom, co já jsem nebo nejsem ochoten přijmout. To vůbec není podstatný. Já se bavím o slepým testu.

      K čemu je (ti) testovací metodika, jejíž výsledky předem znáš?

      Odpoví mi někdo?
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      MACHALIK: Huh? Nikam nic nestaci, slepych testu se drzi.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Kam se to stáčíš? Já přece neříkám, že nějaké rozdíly slyšet jsou. Proč zavádíš debatu na nějaký scestí? Teď se bavíme o slepých testech, zkus to udržet.
      SVANC
      SVANC --- ---
      Už se na to slovíčkaření vyser... :). Podstata věci je každému jasná.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---

      Jsou následující dvě prohlášení shodná?

      5 hlasy od 5 respondentů

        SVANC
        SVANC --- ---
        MACHALIK: Slepé testy jen ukazují, že ty rozdíly (měřitelné dokonce i u kabelů) nejsou slyšitelné.
        Jiná věc je, že ty tenhle prostý fakt nejsi ochoten přijmout, aniž bys však mohl dát jakýkoli argument proti.
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        AXTHEB: Jakto? Takže když tam přidám klauzuli o "jen trochu slušných komponentech", tak už shodné budou? Hele, pro mě za mě, klidně.
        AXTHEB
        AXTHEB --- ---
        MACHALIK: Ok, tak abych ukojil tvoji slovickarskou obsesi, tak [Slepym testem dojdeme]
        AXTHEB
        AXTHEB --- ---
        MACHALIK: Z prvni vety vyplyva, ze existuje nejaka hranice, pod kterou ty rozdily slysitelne jsou, kdezto ta druha veta to popira.
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        (Ačkoli teda opravuješ Svanca, protože "ke zjištění" pronesl on.)
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        AXTHEB: Akceptuji tvoji opravu. Vysvětli mi prosím rozdíl mezi oběma větami. Díky!
        AXTHEB
        AXTHEB --- ---
        Znamená věta "[Slepý test slouží] k zjištění, že rozdíly mezi jen trochu slušnými komponenty jsou menší, než dokáže člověk ušima poznat." to stejné jako "Při slepém testu VŽDY zjistíme, že NIKDY neslyšíme rozdíly mezi komponenty."?

        neznamena.
        Navic to neni [Slepý test slouží] ale [Ze slepych testu vyplyva].
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        SVANC: Kriste pane, takže jsou ty rozdíly poznat nebo ne? Vždyť pět let říkáš, že ani mezi Yamahou z marketu a superdrahejma dělenejma koncema od nevím koho není nic poznat, a to ani když máš možnost vyhrát deset tisíc dolarů.

        Pomož mi porozumět. Znamená věta "[Slepý test slouží] k zjištění, že rozdíly mezi jen trochu slušnými komponenty jsou menší, než dokáže člověk ušima poznat." to stejné jako "Při slepém testu VŽDY zjistíme, že NIKDY neslyšíme rozdíly mezi komponenty."? Protože mi přijde, že jo. Pokud jo, tak jaký má smysl používat testovací metodiku, jejíž výsledek je předem znám a je to, že všechno je stejné?
        SVANC
        SVANC --- ---
        MACHALIK: K zjištění, že rozdíly mezi jen trochu slušnými komponenty jsou menší, než dokáže člověk ušima poznat.
        To je ovšem to, co ty nikdy nepřipustíš, i kdyby hromada fakt jasně ukazovala, že přesně takhle to je :)
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        SVANC:
        AXTHEB:
        To je přece to stejný. Při slepém testu vždy zjistíme, že nikdy neslyšíme rozdíly mezi komponenty. To je to, co zjistíme.
        Ještě jednou, chlapi: při slepém testu VŽDY zjistíme, že NIKDY neslyšíme rozdíly mezi komponenty.

        K čemu je dobré používat takovouto metodiku?
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        SVANC: Rád bych, abys po letech začal být ve svých výrocích konkrétnější.
        Hele, pokaždé je k dispozici určitý rozpočet. Nikdy není neurčitý. Ta věta nic neznamená.
        Co říkáš tedy je, že kupujeme-li aparát (za určitý = jakýkoli rozpočet), je rozumné za vše kromě beden utratit "co nejméně". Kolik to je? Co nejméně může znamenat onu integrovanou zvukovku - there goes the player - z ní dvojlinku Hama do zesilovače z Tesca za 799 korun (předpokladem je, aby měl dostatečný výkon) a z něj dvojlinku Hama do libovolně drahých beden (there goes zbytek rozpočtu).

        Je to to, co říkáš? Pokud ne, můžeš definovat ono "co nejméně" v oblasti CD přehrávačů a zesilovačů (předpokládejme automaticky integrované, protože to je stejné jako dělené)? Stačí mi částky. Třeba DVD přehrávač do tisícovky a zesilovač do tří tisíc. K tomu Dali Megaline za milion korun, byl-li určitý rozpočet milion a čtyři tisíce. Kabely zanedbáme.

        Fakt jsem se teď rozhodl zjistit praktickou stránku tvých názorů a doporučení. Prostě si stavím aparát. Mám na něj určitý rozpočet. Poraď mi. Bez prdele.
        AXTHEB
        AXTHEB --- ---
        SVANC
        SVANC --- ---
        MACHALIK: "metodou slepého testu zjistíme, že nic nezjistíme" - to říkáš ty. Ve skutečnosti slepý test ukazuje, že rozdíly nejsou pouhým sluchem detekovatelné.

        A reálné uplatnění je, že není nutné vyhazovat peníze za rozdíl, který není poznat :)
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        AXTHEB: Počkej, jakto? Přece metodou slepého testu zjistíme, že nic nezjistíme. To je to, co jsme zjistili. Opakuji: slepý test hifi komponentů odhalí skutečnost, že nepoznáme žádné rozdíly mezi komponenty. On neodhalí, že tam žádné nejsou - ostatně tam objektivně jsou, každý komponent přece na škopku měří úplně jinak - jen se zjistí, že je nepoznáme. Máme tedy metodu, která spolehlivě zajistí, že nepoznáme rozdíly mezi komponenty.

        K čemu je taková metoda dobrá? Proč se k ní upínat? Jaké je její reálné uplatnění?
        SVANC
        SVANC --- ---
        MACHALIK: Říkám to, že když máš k dispozici určitý rozpočet, tak je rozumné za přehrávač, zesilovač a kabely utratit co nejméně. Přitom pokládám za samozřejmé, že si člověk koupí přístroje, které se mu líbí a vyhovují parametry (např. výkon zesíku) a ne vyslovené shity. Díky tomu ušetříš peníze, za které získáš lepší zvuk koupí dražších beden, na které bys jinak neměl.
        AXTHEB
        AXTHEB --- ---
        MACHALIK: To ze odhali, ze tam objektivne rozdily nejsou neznamena ze neodhali nic.
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam