• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DRAGON: Tloušťka 0.6 cm ve všech osách zakřivené ozvučnice osazená 8 cm měničem bude úplně v pohodě, nebude to dělat nic. Hrát to samo nebude, ale na vině nebude tloušťka ozvučnice.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    To by mě teda zajímalo, jakou účinnost a chování ve spodních kmitočtech byste si předstvovali u měniče s membránou o průměru osm a půl centimetru...
    SVANC
    SVANC --- ---
    DOCKINEZ: "great bass extension" taky není špatný... Prostě reklamní kecy, imho ale furt lepší než "kabel jako struna" :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    SVANC: to je sranda, jak pisou o "vysoce ucinnem menici" v pripade citlivosti 88 dB 1W/1m :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SVANC: ja vim, neni to nic levneho. Jde mi o peknou designovku, nechal bych si to zbrousit a vylestit a nalakovat cernym pianem. Jen sem si rikal, ze by tomu slusel nejaky kvalitni driver, ale pak sem se docetl o tloustce a ta je jenom 6mm, takze od toho dam asi prsty pryc, to nebude hrat :(
    Ale teda sakra...! chapes ;)
    SVANC
    SVANC --- ---
    DRAGON: Jen se ujistím - jde ti spíš o design než o zvuk? Uvedený repro u nás asi nekoupíš, je třeba tady, ale nejspíš se dá použít jakýkoli širokopásmový reprák vhodných rozměrů, což tam ostatně taky píšou.
    Jinak pokud bys to chtěl tisknout tím samým materiálem, tak se to asi docela prodraží.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    cau, chtel bych se vas zeptat, urcite budete vedet poradit... kde bych na to sehnal ty ostatni veci?
    pristi tyden si je chci jit nechat vytisknout, ted jeste kde sehnat tu techniku k tomu (konektory, reprak atd)

    dekuju za radu

    Spirula 4.0 – Akemake
    http://akemake.com/collections/pilot_database/products/spirulida

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---

    Munich High End 2014: Day 2, Part 2 | Stereophile.com
    http://www.stereophile.com/content/munich-high-end-2014-day-2-part-2
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DOCKINEZ: Notak přeji příjemný zážitek.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MATT: ne, v bedně... ;-)
    (přesněji ozvučnici)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hm, tak uz zejtra...

    JOHNNY WINTER & BAND(USA) Support: TOM JEGR GANG - Semilasso
    http://www.semilasso.cz/akce/detail/johnny-winter-band-usa-support-tom-jegr-gang
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    AKA_THE_A: tak basreflex mimo jiné pomáhat z malýho objemu dostat docela rozumný basy. Existuje pravidlo, ze z trojice Velikost/kompaktnost-Prenos nizkejch frekvenci-Citlivost/hlasitost muzes mit vzdycky jen dve. A to vyhovovalo je relativni, narusta group delay, pod rezonanci akustickej vykon strme pada ..
    MATT
    MATT --- ---
    AKA_THE_A: jenže pak tohle naladění není v konstrukci bedny ale v umístění v místnosti, nepletu-li se?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DEIKSAC: však o tom kecám, bassreflex posouvá fázi "zadní strany" (a posílá ji dopředu) a tim dovoluje místo destruktivních konstruktivní interference...jenže tenhle fázovej posuv neni stejnej pro všechny frekvence (jinak by bassreflexy byly všude ;-) ), mění se a tim způsobuje že bassreflex má jen velmi úzký pásmo kde funguje jak vy vyhovovalo...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATT: výhody vnímám dvě - a) ozvučnice tolik není namáhána reprákem a při dobrym provedení nepřidává svůj charakter b) díky rušení přední a zadní strany má větší směrovost a tudíž se lépe chová v místnosti - při dobrym provedení ti zmizí jistá část mimoosovejch odrazů, který jsou obyvkle frekvenčně nelineární
    nevýhoda je obyvkle velikost
    MATT: přesně, cédéčko tady nikdo nikdy neposlouchal nemluvě o nahrávkách, který na digitálnim hw vznikly.
    AKA_THE_A: ona zase citlivost na nízkejch frekvencích je horší kvůli kancelaci energie vydávaný přední a zadní stranou membrány, takže tohle tvrzení tak úplně neobstojí
    TEDDYBEDDY: v Mnichově vystavuje ten, koho zajímá nebo kdo si troufá na tenhle trh. Mě třeba jeho řešení joudovitý přijde, resp. určitě to stojí víc, než jakou hodnotu to přináší.

    ad pořádnej gramec - tak schválně, to by mě zajímalo, co mi doporučíš. Prosím o něco s odstupem signál/šum většim než 78 dB a kolísáním otáček pod 0,01%, ať to aspoň trumfne 30 let starýho technicse. Podotýkám, že digitál problém s tempem nemá a dynamika je bez potíží o 20 dB větší
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MATT: nekonečně velká ozvučnice se místy i provozuje, zvlášť za velkou louží k tomu maj i výhodný podmínky :D
    http://2.bp.blogspot.com/_gP442Tb2JeA/SiPjY8i1owI/AAAAAAAAAIo/1l9BiPA4q18/s400/Sub1.JPG

    Otevřená ozvučnice má tu výhodu že nezahazuješ 50% výkonu jako u uzavřený(či "nekonečný"), problémem ale je posun fáze s frekvencí, viz. normální bassreflex...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MATT: V každým případě jsem ten odkaz uváděl jako příklad možné konstrukce subbasového systému nikoli jako předmět další mimochodné diskuze. Spl i fr jsou v tomto ohledu spojité veličiny. Fr má ale v hudebně akustických řešeních prioritu. Ne ty nejsi žádný hifista ;)

    DEIKSAC: Ber to tak, že většina opravdu hiendových řešení disponuje mnohačetnými fíčurami na které běžný diy amatér nedosáhne. Proto taky vystavuje V Mnichově Wolf a ne třeba Jouda, žeáno :)
    DEIKSAC: Snadno dostupný digitální procesing říkáš. Kup si radši pořádnej gramec rozumbrado :)
    MATT
    MATT --- ---
    Jakou má výhodu ta otevřená ozvučnice u těch bílejch beden? Táta mi vždycky říkal, že ideální by byla sice otevřená, ale nekonečně velká ;)

    DEIKSAC: to jsem si říkal, že se bude používat třeba do 100 Hz.

    DEIKSAC: digitál? to je v tomhle klubu něco jako satan, ne? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam