• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Místo dlouhého okecávání (ve kterém jsi mistr, uznávám) jednoduchá otázka: Trpí reprobedny lineárním i nelineárním zkreslením nebo je pravda to, co jsi tvrdil dříve? Obojí současně totiž skutečně možné není...
    Třeba ti pomůže některý z odkazů :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Nebo hele, mám pro tebe ještě jeden úkol: Mějme kalibrované, mechanické zařízení, které takovým háčkem přesně definovanou silou F drnkne strunou violoncella. Postavme do něj violoncello č. 1 a drnkněme. Potom postavme jiné violoncello, č. 2, a opět drnkněme. Zvuky se budou logicky lišit. Oba zvuky pečlivě změřme (v bezdozvukové komoře atd., dodržen komplet veškerý vědecký rigor).
    Které violoncello zkreslovalo víc?
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Fakt nevím, o co se snažíš. Být tebou, tak se v těch sračkách raději dál nematlám. Nebo chceš snad i nadále tvrdit, že tvůj výrok o nezkreslujících reprobednách je pravdivý???
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: němelo by se pro to vymyslet nějaký nový slovo? zkreslení bych používal u obrazu, ale u beden něco jako zezvučení?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    No ne tak vážně. Jaký mají zkreslení? Nebo libovolný jiný bedny si vyber - jakýkoli. Chtěl bych znát jejich zkreslení. Díky.
    SVANC
    SVANC --- ---
    Hroší kůže se tomuhle říká... :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Ok, tak jak chces. Jake zkresleni maji tvoje bedny? Diky.
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Tenhle nejapný pokus odvést řeč jinam beru tak, že nesmyslnost těch tvých výroků o absenci zkreslení reprobeden jsi konečně pochopil i ty sám. Že bys to přímo přiznal, to samozřejmě nečekám, na to už tě znám příliš dobře :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: I ty sofisto. Rozepis se, ktere zasilovace z pred 90. let uz hraji stejne a ktere jeste ne.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATT: me prijde, ze to ma prekomplikovany
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: "u měničů o zkreslení smysl hovořit má" ale u beden "o nějakým zkreslení signálu nemůže být řeč".
    OK, díky, to mi stačí... :-D
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Vždyť jsem psal, že u měničů o zkreslení smysl hovořit má.
    SVANC
    SVANC --- ---
    Pokud by někdo toužil přečíst si o různých nelineárních zkresleních reproduktorů opravdu podrobně, tak tady je to popsáno do detailu:
    http://www.klippel.de/.../media/Loudspeaker_Nonlinearities%E2%80%93Causes_Parameters_Symptoms_01.pdf
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Pitomost. Měniče způsobují různá zkreslení, mimo jiné i intermodulační, při kterém vznikají zvuky na kmitočtech, které v původním zvuku vůbec nebyly. Tvoje tvrzení, že u beden "o nějakým zkreslení signálu nemůže být řeč" je naprostý nesmysl. Se stim smiř...
    MATT
    MATT --- ---
    DEIKSAC: jo tuhle chapu, ale tamto mi fakt uniká.. jediný, co mě napadá, že si nějakej hifista myslel, že pokud přivede vodu z čističky do jiný nádoby, že bude pořád čistit ;)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    TEDDYBEDDY: podivej, ja chapu, ze mas ze svejch hracek delaj radost (a je mi uplne jedno, co co stoji), ale zkus pri obhajobe pouzivat argumenmty, co trochu nejsou k smichu, takovej Machalik se obcas aspon snazi. Fotak je tak mozna analogie k nahravani, kde objektiv bude reprezentovat mikrofon a fotak tu elektrickou cast, ale na reprodukci to fakt nemaka (mozna prenesene, kdy fotak je posluchac a optika celej poslechovej retezec)
    MATT
    MATT --- ---
    DEIKSAC: už vidim ultrasonic, UVčko si asi nemyslel, nebo hifisti zabíjej i baktérie? ;)

    ale čekal bych, že se budou dávat desky přímo do tý střibrný US krabičky, nebo nějak přenášej vibrace do toho krémovýho čtverce?

    vlevo předpokládám bílej filtr, černý vlevo bude čerpadlo, ale co je ta modrá krabice? zdroj napájení?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATT: cisticka na desky, dole mas laboratorni UV cistic a and tim pohon
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    MATT: Tipuju ze na 99,9% pracka na LP - asi jen takova beta verze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam