• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      MATT
      MATT --- ---
      MACHALIK: kvadraturu kruhu umej ufouni..
      Crop Circles geometry explained
      https://www.youtube.com/watch?v=aoVAEkzhm0Q
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Zkus do toho písku strčit hlavu ještě hlouběji a bude to fajn. Obhajovat tvrzení, že reprobedny nezkreslují, je totiž neuvěřitelně hloupé a opravdu mě překvapuje, že jsi na to už dávno nepřišel sám.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Violoncello je naprosto přesnou ilustrací toho, že se snažíš o kvadraturu kruhu.
      Zeptám se tě tedy jinak: zkreslují víc Wilsony nebo Avalony?
      SVANC
      SVANC --- ---
      Violoncello je zcela zbytečnou komplikací debaty. Debaty o tvém výroku, že reprobedny nezkreslují. To je totiž kravina a tyhle tvoje "myšlenkové konstrukce" jsou jenom berličkou, abys to nemusel uznat.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Tak jak je to s tím čelem?
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Místo dlouhého okecávání (ve kterém jsi mistr, uznávám) jednoduchá otázka: Trpí reprobedny lineárním i nelineárním zkreslením nebo je pravda to, co jsi tvrdil dříve? Obojí současně totiž skutečně možné není...
      Třeba ti pomůže některý z odkazů :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Nebo hele, mám pro tebe ještě jeden úkol: Mějme kalibrované, mechanické zařízení, které takovým háčkem přesně definovanou silou F drnkne strunou violoncella. Postavme do něj violoncello č. 1 a drnkněme. Potom postavme jiné violoncello, č. 2, a opět drnkněme. Zvuky se budou logicky lišit. Oba zvuky pečlivě změřme (v bezdozvukové komoře atd., dodržen komplet veškerý vědecký rigor).
      Které violoncello zkreslovalo víc?
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Fakt nevím, o co se snažíš. Být tebou, tak se v těch sračkách raději dál nematlám. Nebo chceš snad i nadále tvrdit, že tvůj výrok o nezkreslujících reprobednách je pravdivý???
      MATT
      MATT --- ---
      MACHALIK: němelo by se pro to vymyslet nějaký nový slovo? zkreslení bych používal u obrazu, ale u beden něco jako zezvučení?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      No ne tak vážně. Jaký mají zkreslení? Nebo libovolný jiný bedny si vyber - jakýkoli. Chtěl bych znát jejich zkreslení. Díky.
      SVANC
      SVANC --- ---
      Hroší kůže se tomuhle říká... :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Ok, tak jak chces. Jake zkresleni maji tvoje bedny? Diky.
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Tenhle nejapný pokus odvést řeč jinam beru tak, že nesmyslnost těch tvých výroků o absenci zkreslení reprobeden jsi konečně pochopil i ty sám. Že bys to přímo přiznal, to samozřejmě nečekám, na to už tě znám příliš dobře :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: I ty sofisto. Rozepis se, ktere zasilovace z pred 90. let uz hraji stejne a ktere jeste ne.
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      MATT: me prijde, ze to ma prekomplikovany
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: "u měničů o zkreslení smysl hovořit má" ale u beden "o nějakým zkreslení signálu nemůže být řeč".
      OK, díky, to mi stačí... :-D
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Vždyť jsem psal, že u měničů o zkreslení smysl hovořit má.
      SVANC
      SVANC --- ---
      Pokud by někdo toužil přečíst si o různých nelineárních zkresleních reproduktorů opravdu podrobně, tak tady je to popsáno do detailu:
      http://www.klippel.de/.../media/Loudspeaker_Nonlinearities%E2%80%93Causes_Parameters_Symptoms_01.pdf
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Pitomost. Měniče způsobují různá zkreslení, mimo jiné i intermodulační, při kterém vznikají zvuky na kmitočtech, které v původním zvuku vůbec nebyly. Tvoje tvrzení, že u beden "o nějakým zkreslení signálu nemůže být řeč" je naprostý nesmysl. Se stim smiř...
      MATT
      MATT --- ---
      DEIKSAC: jo tuhle chapu, ale tamto mi fakt uniká.. jediný, co mě napadá, že si nějakej hifista myslel, že pokud přivede vodu z čističky do jiný nádoby, že bude pořád čistit ;)
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TEDDYBEDDY: podivej, ja chapu, ze mas ze svejch hracek delaj radost (a je mi uplne jedno, co co stoji), ale zkus pri obhajobe pouzivat argumenmty, co trochu nejsou k smichu, takovej Machalik se obcas aspon snazi. Fotak je tak mozna analogie k nahravani, kde objektiv bude reprezentovat mikrofon a fotak tu elektrickou cast, ale na reprodukci to fakt nemaka (mozna prenesene, kdy fotak je posluchac a optika celej poslechovej retezec)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam