• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      LOPIK
      LOPIK --- ---
      MARO: Snad každej receiver bude mít nějaký nezesílený PRE AUT, do toho to můžeš píchnout - hlavně to nedávej do výstupu na bedny, ale nevím jestli se ti to vůbec pustí, když do toho na výstup vůbec nic nezapojíš..
      Víc by se ti asi hodilo nějaký media centrum resp. počítač, pokud ti jde o nějaký bluetoothy a NAS uložiště..
      MARO
      MARO --- ---
      Zdravím profíci. Jinde jsem odpovědi nedostal, zkusím u zasvěcených domácí audio technice:
      Mám doma starší, leč kvalitní studiové monitory (s middle vyzařováním), které již nemají ve studiu po upgradu využití, použít v místnosti s televizí pro 'běžný poslech".
      Řeším ale otázku, můžu připojit do AV receiveru, který na svých kanálech má zesilovače ještě aktivní repro, které mají také v sobě zesilovač? Momentálně nemám AV receiver, takže neotestuji a ani bych nechtěl nic hned odpálit.
      Nebo se to dá řešit i jinak?
      Jde o to, že použití AV receiveru bude pro propojení TV, studiovek, NAS úložiště, bluettoth zařízení, apod.
      AV receiver mám v plánu kupovat v nižší cenové hladině 10-15tis pro takto základní použití.
      Díky moc za rady.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Why CDs May Actually Sound Better Than Vinyl - Los Angeles | Los Angeles News and Events | LA Weekly
      http://www.laweekly.com/music/why-cds-may-actually-sound-better-than-vinyl-5352162
      MATT
      MATT --- ---
      TEDDYBEDDY: bych si pripadal jak v labce ;)
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      jestli už máte koupenej správnej ethernetovej kabel, je na čase se zaměřit na další zdroje nadbytečného šumu
      Sony Offers a "Premium Sound" SD Card For a Premium Price - Slashdot
      http://hardware.slashdot.org/...2/19/2344253/sony-offers-a-premium-sound-sd-card-for-a-premium-price
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DOCKINEZ: Nějaký EVO tranzivata to určo bude. Měl jsem to kdys pučený od autora. V úzkým pásmu nízkejch hlasitosti absolutně lineární, sweety taste jak z nějakýho drahýho lampovýho audionote- jen pro zajímavost.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Jojo, to je von.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      TEDDYBEDDY: btw aura, to je ten predelanej TW140?
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      TEDDYBEDDY: tak jasne, jako muzikanti/kytaristi oba vime, ze zadnej digitalni ultrapokrocilej zesilovac obycejnou flexinu jen tak jednoduse neprehraje. O duvodech se rozepisovat netreba.
      SVANC
      SVANC --- ---
      DOCKINEZ: Těch 10k USD je ale jiná záležitost, Randi snad nabízel vždycky mega, nebo se pletu?
      A s tím zbytkem (můj byt - moje ucho - užívám - neřeším) absolutní souhlas.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DOCKINEZ: => čísla zůstanou čísly. U lamp jde tuším o zkreslení v oblasti sudých harmonických, který ucho nevnímá tak rušivě jako řádově nižší zkreslení polovodičů. Vtip je v tom, esi konstruktér ví na kerý čísla a v jakejch poměrech je třeba dát bacha a kerý si může dovolit ignorovat.

      ZESILOVAČ - AURA - Z1 :: Bazar nábytku a elektra
      http://www.bazarnabytku-zastavarna.cz/products/zesilovac-aura-z1/
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Ani ne. Ale rikam si, ze kdyz 10 000 USD nikoho nemotivovalo, tak mega uz by mohlo.

      Mne primarne zajima hudba. Pokud moje LP nahravky Melt Banana, Spazz nebo Lords of Light znej v mym byte a mymu uchu lip pres lampovy monobloky se zkreslenim X nez pres Technics se zkreslenim katalogove o dva rady nizsim, tak nepatram, neresim, uzivam a cau. A resit zacnu az ve chvili, kdy se na obzoru objevi neodolatelna nabidka na neco, co by lampace mohlo nahradit, do ty doby zadnej stres.
      SVANC
      SVANC --- ---
      DOCKINEZ: Stejská se ti po flamu na téma slyšitelnosti rozdílů? :)
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Pritvrdime :)

      James Randi Offers $1 Million If Audiophiles Can Prove $7250 Speaker Cables Are Better
      http://gizmodo.com/...randi-offers-1-million-if-audiophiles-can-prove-7250-speaker-cables-are-better
      WRONSKI
      WRONSKI --- ---
      Naopak! Dokud tomu nerozumíš, tak můžeš nejvíc radit (navíc je tvůj názor jistý a snadno sdělitelný).
      Když máš trochu nastudováno, tak už chápeš, čemu všemu nerozumíš a jak velkého vola bys ze sebe dělal. A pokud tomu náhodou skutečně nějak rozumíš, pak tvoje rady stejně nejsou té první skupině přístupné, je tam příliš velká znalostní mezera.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      TEDDYBEDDY: Ty nevíš moc o tom jak jitter vlastně funguje, že? :) Jako chápu, když si hraješ z desek tak ti to může bejt jedno, v pohodě, ale nedávej tu prosimtě rady dokud si o tom něco nenastuduješ.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Kategorie domácích pc zatím není v audiu schopna dodat alespoň kavalitu cdp střední třídy. Zejména páč nikdo v tomhle levelu neumí efektivně vyřešit jitter. A to dokonce tak, že i přes sofistikované audio komponenty v řetězci lze sluchem rozeznat použitý hardisk. Čili šup s tím do low-endu. Srry hombres.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      TEDDYBEDDY: Jsi si vědom toho, že jsou USB zvukovky, které berou data asynchronně a můžeš z nich mít digitál vedený přes reclocker do kvalitního DACu? Nebo je podle tebe všechen digitál low-end?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam