• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      SVANC
      SVANC --- ---
      GOSHEWAN: Teddy hlavně (když už tvrdí pitomost) udělal zásadní chybu, že se snaží argumentovat, protože chybné argumenty lze vyvracet. Kdyby od začátku tvrdil, že menší repráky hrají lépe, protože to tak slyší, a na jakékoli racionální protiargumenty reagoval opakováním hlášky o uších popř. přirovnáními k autům či třeba částem ženského těla, byl by v pohodě. Tenhle způsob "argumentace" se tady dlouhodobě osvědčoval a poskytuje stoprocentní obranu proti nutnosti přiznat, že člověk tvrdil hloupost :D.
      GOSHEWAN
      GOSHEWAN --- ---
      Aha, Teddy se uz uchylil ke vzoreckum. Schvalne si najdete v zalohach jak pak "diskuze" vypadala (: Ze se na nej nevykaslete, ocividne zase vysadil leky.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TUKI: Stolek, na kterej něco postavíš, opravdu velkej rozdíl ve zvuku neudělá. Jo, jsou komponenty, který mají vlastní mikrofoničnost a sluší se je nějak izolovat od otřesu podlahy, kupř. gramec, ale hifinábytek opravdu není vysloveně téma k řešení.
      TUKI
      TUKI --- ---
      DEIKSAC: dik za reakci, no jen mě zajímalo jestly se to tu řeší, dle několika fotografií níže v auditku, se mi zdá, že si s tím lidi moc práce nedávaj, a klidně to postavěj hifi na nábytek s ikey, a kabely se jim válej po zemi za skříní....myslel sem si že výslednej zvuk dělá celej řetězec, a v tom řetězci je nejduležitější místnost a celkové umístění beden a hifi zařízení...myslel sem správně, nebo se mýlím ?? de mi spíš o názor ...
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: A plocha, uz ti doteklo, ze plocha je stale stejna, a to jedna? Ze celou dobu jde o tu hmotnost? Nebo si furt myslis, ze se zvetsila cinna plocha? :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: Tak znova: proc myslis, ze vyrobce dvakrat zvysil hmotnost? Odpovis uz konecne?
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TEDDYBEDDY: dědo přečti mi ještě jednou tu poháddku o sluchátkách a aerodynamice
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DEIKSAC: Udělej to hlavně pro sebe. Je to fundament pro jakoukoli diskuzi k tématu. Tzn. až to vsákneš už nebudeš za tragéda jako tady kámoš Machalík.
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TEDDYBEDDY: fakt, proč bych to dělal? proto, že mi to poroučí týpek, co se tu pouze vykrucuje? si děláš srandu?
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DEIKSAC: Nevykrucuj se & odpověz. Platí / neplatí. Je to jednoduchý- soustřeď se.

      PS. Já vím, že víš pyču, co to znamená. Kdybys jen tušil, přestaneš tu furt dokola mlít ty svý píčoviny na levelu diy amatéra z nyxu :o)
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TUKI: co konkrétně tě zajímá? za mě to má bejt snesitelný pro oko (kupčíkladu bejt v souladu se zbytkem nábytku), musí to dobře fungovat (aby se do toho všechno vešlo, může to umět schovat kabely), asi se může hodit, když to bude mít nastavitelný nohy, aby se daly kompenzovat nerovnosti podlahy, jako přídavnej bonus to může umět nějakym způsobem (police vyplněný pískem, silentbloky, závěsy) absorbovat vibrace
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TEDDYBEDDY: proč bych se tim měl zabejvat, když ty v týhle debatě nedodáváš podklady pro svý tvrzení, argumentuješ sluchátkama proti reprákum a vůbec si cucáš věci z prstů?
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DEIKSAC: Kontrolní otázka experte. Platí podle tebe toto nebo ne?
      Pozor. Máš v zásadě dvě možnosti jak ze sebe udělat jěště většího joudu než jsme čekali.

      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TEDDYBEDDY: ke tvy vlastni skode ty veci za danosti povazujes pouze sam
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      ale jinak se beddy chovas jako Zeman s clankem o Peroutkovi , neco placnes a kdyz jsi upozornen na argumentacni/fakticky fauly, ne ze by ses omluvil, ale vytahnes dalsi kraviny, ktery zkousis udat jako znalosti
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MACHALIK: Jirko vyser se na ty vyčtený poučky, kerý stejnak neumíš interpretovat. Dvojnásobná hmotnost 2 repro je nepodstatná. Podstatný je, že stejná/ větši - hmota/ plocha membrány je rozdělená na 2 menší a každá má svůj elmg. pohon.

      A to znamená co? To znamená efektivnější & přesnější řízení systému s podstatně menším zkreslením + lepší dynymickou odezvou celýho systému. Tečka


      PS. Prsmtě náhodou jsem našel na bazaru inzoš na ty tvý Titany
      http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/quadral/43389-titan-mk-iii/.

      Jak velká je ta cimra, kde je hraješ? 12- 15 m2 ?!?
      Už se nedivím tvýmu rozpložení. Cywe seš akustickej sebevrah bo co? Říkal jsem ti 100x, nedělej takový píčoviny, jebne ti z toho. A už je to tu!

      PPS. Proč je vůbec prodáváš? Doteklo ti to, co píšu a koupíš si přiměřeně velký bedny abys udržel akustiku místnosti v nějakým poslouchatelným režimu nebo opět plánuješ nákup pneumatickýho kladiva?

      TUKI
      TUKI --- ---
      čau ve spolek, sorry že se vám sem pletu do diskuze, trochu to tu pročítám, ale sorry sem jen uživatel staršího středně velkého hifi zařízení, a chci se tu zeptat co si tu myslíte o hifi nábytku, popřípadě doplnkú..dík za jakou koli odpověd....
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      - lineární přepočet pičovin (od Thiele a Smalla)
      - popře Q teorém (od Thiele a Smalla)

      To jsou hlody :)

      Prosimtě Beddy, co je to "Q teorém"? :)) Můžeš ho zkusit nějak vyložit vlastními slovy? :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      TEDDYBEDDY: Výbornej příspěvek, výtěžnost jak prase:

      - Q teorém
      - aerodynamika
      - dýlka závěsů
      - hlubší konus kmitačky (konus kmitačky!!!)
      - zpožďuje akustickou vlnu směrem od cívky k okraji :)))
      - fázový zkreslení na membráně

      Dokonalý :) Seš prostě studnice!

      Hele, už víš, proč blbouni v Totemu zdvojnásobili hmotnost membrány, když ve tvým světě čím větší hmotnost, tím hůř? Máš na to názor? Nebo prostě nevíš, takže neodpovídáš? To není ostuda, nevědět :) Ostuda je to nepřiznat.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam