• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      SVANC: fakt se chytis na takovou okatou navnadu? Tak to mnohe vysvetluje, tak bacha na ty cary na zemi, at po nich nemusis chodit a opovaz se neverit autoritam! :D

      Milgram experiment 1963
      https://www.youtube.com/watch?v=Kzd6Ew3TraA
      SVANC
      SVANC --- ---
      PLAYER: "úmyslně přepóluje či jinak poškodí Nautily" :-)))

      Myslíš, že přepólování kabelů k reprobedně vede k jejímu poškození? To by hodně vysvětlovalo...
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      MATT: klikni si na paleček a běž si pustit metal na háj end sestavě pro velké kluky ;)
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      SVANC: jestli ten žvanil mám být já, tak ses opět střelil akorát do nohy :) Vše co tvrdím, jsem kdykoliv schopen a ochoten dokázat, dokonce v rámci sázky. Ať už jde o techniky boj. sportů, fotografii, jízdu na motorce a nebo konkrétní dva reprokabely. Slož mi na stůl 100.000 Kč v hotovosti a klidně si tě pozvu domů na slepý test, samozřejmě pod dohledem třetí osoby, nebudu riskovat, že mi anonymní autoritativní ovečka úmyslně přepóluje či jinak poškodí Nautily ;)

      Ty seš přesně ten případ, který by v muzeu poslušně chodil po nakreslené čáře na zemi i s dětma, protože proč by si autority z muzea vymýšleli něco, co by nedávalo smysl, třeba aby si z tebe udělali dobrej den a sledovali, kolik je ve společnosti poslušných ovcí, viď? :)
      Jestli ten natočený experiment najdu, tak ti sem hodím video, to je teprve psina.
      MATT
      MATT --- ---
      PLAYER: Oh, sweet Jesus, Pooh. You are eating goverment secrets!
      SVANC
      SVANC --- ---
      PLAYER: Mít větší důvěru k dokumentovaným testům od předního odborníka na danou problematiku než k tlachání internetového žvanila není "slepá víra v autoritu", ale projev zdravého rozumu.
      Opakem zdravého rozumu je přesvědčení, že testování se zásadně účastní jen nahluchlí hifisti, kteří nepoznají ani to, co je tobě zřejmé.

      Už jsi přišel na to, proč by hifi magazín pořádal test a přizval tam takové lidi, aby nic nepoznali, když opak by měl být jeho zájmem? :D
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      CROME: takový to když chceš být jakože vtipný a přitom jediný na co se zmůžeš, jsou jen další a další argumentační fauly. Btw země může být skutečně plochá, o Zemi to neplatí, třeba se to časem doučíš.

      MATT: tvl ty seš úplnej Copperfield.

      SVANC: "popíráš i validitu testu zveřejněného ve Stereophile" ...tahle věta přesně vystihuje vše, co jsem tu kdy směrem k tobe řekl ve smyslu slepé víry v domnělou autoritu.
      Já třeba popírám i bláboly co vyřkl požární pseudo expert prof. František Wald směrem k tzv kolapsu dvojčat, protože popírá hned dva fyzikální zákony a co má být? Jo už vím, jsem zlej, co nikomu nevěří, protože žijeme ve světě samých spravedlivých lidí a největší dobro přeji plebsu ti, co na důvěřivosti lidí vydělávají miliardy $ ;)
      WADER23
      WADER23 --- ---
      TEDDYBEDDY: Ja nevylučuju, že malé rozdíly obecně můžou mít velký vliv. Třeba u reproduktorů to jistě platí, dvě bedny s úplně shodnou frekvenční charakteristikou můžou mít slyšitelné rozdíly, protože mají různé zkreslení.

      Já vylučuju, respektive teorií a měřením dokládám, že rozdíly způsobené RLC, způsobují zkreslení (respektive, naměřené hodnoty jsou menší než -100dB). Takže kabely dělají jen změny frekvencí amplitudy a fáze a ty změny pro normální kabely a normální zesilovače jsou ok, pod hranicí rozpoznatelnosti.

      Jinak každej pozná hnusný a dobrý víno, ale pokud se hodnotí dobrá vína na blind, tak i profesionální someliéři s vycvičeným jazýčkem poznají velký kulový, např. Tenhle autor se s tím zabýval, testy prováděl mnohokrát na profesionálech v těch nejvyšších soutěžích..., zamíchal do hodnocení vína vždy tři stejné vzorky od každého vína. Jen 10% someliéři bylo schopni replikovat svoje hodnocení ve smyslu, které víno je lepší než jiné, a to vůbec nemluvím o slovních popisech.

      An Examination of Judge Reliability at a major U.S. Wine Competition* | Journal of Wine Economics | Cambridge Core
      https://www.cambridge.org/core/journals/journal-of-wine-economics/article/abs/an-examination-of-judge-reliability-at-a-major-us-wine-competition/15EF999FBAC63C5FB6DCF1C2F4BB6655
      SVANC
      SVANC --- ---
      PLAYER: Jasně, že nemám adresy účastníků :D
      Ale ty popíráš i validitu testu zveřejněného ve Stereophile, jehož se účastnili vybraní hifisté, skeptici i věřící, a kde byla detailně popsána použitá technika, nahrávky (i donesené), způsob testování a podrobné tabulky výsledků, navíc připravený odborníkem na danou problematiku.
      Nejpodstatnější přitom ovšem je, že těžko vymyslíš jediný relevantní důvod, proč by měl časopis pro hifisty fejkovat test tak, aby vyšel výsledek, který je pro něj a jeho inzerenty vlastně nepříznivý.

      A ne, odkazy na testy zesíků nejsou argumentačním faulem ani v debatě o (ne)slyšitelnosti vlivů kabelů, byť mě nepřekvapuje, že to nechápeš...
      MATT
      MATT --- ---
      PLAYER: v tom videu je pouzitej takovej trik, schvalne ho hned nebudu prozrazovat. jestli si toho nekdo vsimne.
      CROME
      CROME --- ---
      PLAYER: Neni to pravda ale mohla by byt, zeme je plocha a vakciny zpusobuji autismus, ja mam svoji alternativni pravdu, rekni me jmeno cloveka, kterej tvrdi, ze je zem koule, ja netvrdim, ze ten clovek neexistuje, jen ho nikdo nevidel!
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      MATT: čemu jsem měl podle tebe uvěřit?

      SVANC: je to faul a vysvětlil jsem i proč.
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      SVANC: krásná bajka, takových bych mohl vymyslet stovku a byl bych ještě originálnější. A zase jsme u toho, že ty zjevně věřím každé takové pohádce a to jen proto, že podporuje tvůj názor. Důkaz o existencí takového testu samozřejmě nepředložíš, stejně jako nebudeš schopen dodat jedno jediné jméno člověka, který se toho testu zúčastnil. A než chytneš emoční amok, tak si poposedni, nadechni se a čti následující slova velmi pomalu:

      Já netvrdím, že onen příběh se nemohl stát. Já tvrdím, že nemáš žádný relevantní důkaz o tom, že se skutečně stal. Máš jen své vlastní přesvědčení, které opíráš o vůbec nejhloupější faul vůbec a sice "přeci by si to někdo tak uznávaný nevymyslel!".
      MATT
      MATT --- ---
      PLAYER: hele, tys tomu uveril :)) musis si to poradne naposlouchat, aspon par hodin, s lepsima kabelama je to dost jednoznacny!
      SVANC
      SVANC --- ---
      PLAYER: Odkazování na slepé testy i něčeho jiného než kabelů není žádný argumentační faul, nýbrž doklad toho, že lidé nepoznají rozdíl ani mezi komponenty s (měřitelně) větším vlivem na zvuk, než mají kabely.
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      MATT: neřekl bych, že tu kdokoliv popírá existenci tohoto psychologického jevu. Je ale řekněme nevědecké se na něj odvolávat pokaždé, když mi tzv hraje do karet. Svým způsobem je to v našem případě dokonce argumentační faul jak vyšitý, konkrétně se tomu říká tuším whataboutismus. Prostě to, že se někdo nechá vizuálně oblbnout neznamená, že to platí pro všechny lidi a vždy a všude.
      Teď určitě nastoupí zase Svanc a jeho Clarkové, což je téma zesilovačů, nikoliv kabelů (takže to bude zase jen další faul), ale platí pořád to, co jsem mu napsal už asi pětkrát a on stále není schopen pochopit, že různí lidé mají různé schopnosti, respektive neschopnosti.
      SVANC
      SVANC --- ---
      MATT: To je mazec. Ještě k biasu:

      Na přelomu tisíciletí proběhla v jednom německém hi-fi studiu série předváděcích akcí na téma hi-fi kabelů (RCA, XLR, LS a napájecí kabely), z nichž každá byla natolik působivá, že stojí za to o ní informovat. Jako základ posloužil kvalitní přehrávací řetězec sestávající z CD přehrávače, předzesilovače, výkonového zesilovače a dvojice sloupových reproduktorů. Jako hudební materiál byly vybrány známé, mimořádně kvalitní nahrávky různých hudebních žánrů. Pod vedením majitele studia byla představena řada kabelů z různých cenových kategorií a od různých výrobců a vysvětleny jejich zvláštní vlastnosti. Kabely sahaly od levných standardních kabelů až po velmi drahé high-endové kabely. Během propracované demonstrace (všechny kabely byly několikrát přepojeny) byly rozdíly jasně slyšitelné pro všechny přítomné v tomto zjevně velmi dobře vyladěném systému. Po více než třech hodinách pohodového poslechu byli účastníci skutečnými kabelovými profesionály. Každá výměna konektoru vedla k odlišným zvukovým vzorům, jejichž charakteristiky již byly známé a bylo možné je znovu a znovu rozpoznat. Nejdražší kabely nebyly vždy nejlepší, ale všichni přítomní se shodli, že v tomto směru existuje tendence. Návrh z publika prozkoumat výhody bi-wiringových kabelů byl okamžitě přijat. K tomuto účelu byly použity kvalitní směrové kabely. Všichni se okamžitě přesvědčili o zvýšení dynamiky. Basy byly štíhlejší, ale mnohem přesnější a prostorová reprodukce získala strukturu. Nástroje byly plnější a hlasy přirozenější. Všichni přítomní si vychutnali ještě několik hudebních skladeb až do okamžiku, kdy byly před zraky posluchačů odpojeny všechny kabely a vypnuty zesilovače i CD přehrávač. Hudba však hrála dál! Po chvíli trapného ticha přátelský majitel studia uklidnil své posluchače následujícími slovy: "Věřte mi, dámy a pánové, to se může stát každému z nás. Není to poprvé, co dělám tento workshop, a nevedu vás na tenký led bezdůvodně." Pak střídavě nakláněl reproduktory na jednu stranu a ukazoval skutečné kabely vedoucí od podstavce pod reproduktory do své opravárenské dílny. Tam seděl usměvavý zaměstnanec, který celou dobu vše ovládal. Skrytou kamerou mohl sledovat, co se v poslechovém studiu děje, a ve vhodnou chvíli spouštět a zastavovat hudbu. Během celé testovací procedury se tedy nikdy nic nezměnilo!
      Majitel studia ukončil ukázku následujícími slovy: Pokud investujete stejnou částku, kterou jste byli právě připraveni utratit za kabely, do lepší akustiky místnosti, skutečně uslyšíte rozdíl, a to i se zavázanýma očima.

      Ganz böser Fake-Test | Hifiaktiv
      https://www.hifiaktiv.at/ganz-boeser-fake-test/
      MATT
      MATT --- ---
      tak si dejte tohle, uvidite, jak je propojenej vizual, ocekvani a audio..

      Audio illusion leaves people split over what crowd are actually saying
      https://www.youtube.com/watch?v=8FXQ38-ZQK0
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      WADER23: Nevykrucuj se. Tys dal tento link jako argument. Říkaj ti to jasně, nepatrné měřitelné rozdíly RLC a přitom "big" slyšitelné rozdíly.

      To že to nějaká skupina lidí neslyší, tj. stejný jako s tím vínem. Hovno poznám esi nasávám Dom Perignon nebo Bohemku. A hovno pomůže esi to bude ve flašce vod mlíka nebo potmě. Jak se asi bude v % lišit měřitelný chemické složení? Přesto se významná množina lidí s nadprůměrně vyvinutými chuťovými pohárky shodne, že jedno je podstatně lepší.

      Z mého pohledu je tu ale významná množina- většina lidí, kteří prostě nejsou dostatečně sluchově disponování nebo nemají dost citlivý/ kvalitní aparát, čili ani rozvinuté jemné rozpoznávací schopnosti ve smyslu someliéři vs zbytek populace. Na a ti, co to slyší prostě utrácejí za něco, co ti první nerozeznaji, stejně jako někdo utrácí za drahý vína.

      Z čistě technického pohledu, ten tvůj "prozváněcí" RLC benchmark prozrazuje jediné. Tato metoda nepotvrzuje přimou úměru měřitelnými rozdíly RLC veličin a rozdíly akustickými.
      WADER23
      WADER23 --- ---
      TEDDYBEDDY: Ohledně linearity, se už teď nevyhneme přesnějším termínum.

      Kabel je lineární se chápat, že je rovně natažený :-), tj. moje chyba v nepřesné formulaci.

      Jak píšeš, že, kabel je kmitočtově závislý, tak to je pravda, že nemá lineární frekvenční závislost

      Já jsem myslel, že se jedná o lineární systém , to, začněme jednoduchým vysvětlením, znamená, že pošleš li na vstup jednu frekvenci, tak na výstupu získáš zase a pouze tuto jedno frekvenci. To, že má nějakou kmitočnovou závislost znamená, že tu frekveci získaš utlumenou nebo zesílenu a nějak fázově posunutou. Ale když tam pošleš 6 kHz, tak na výstupu dostaneš taky 6kHz a nic jiného. Není tam žádné zkreslení

      Naopak u nelineárního systému, tam při pošleš jednu frekvenci a dostaneš spoustu dalších věcí kromě té frekvenci co jsi tam poslal, a tomu v audio říkáme zkreslení. Reproduktor je taky z principu nelineární, membrána se různě vlní v módech, spider to limituje, atd.

      Takže kabel, jako lineární systém, nezanáší zkreslení, na rozdíl od systému nelinárního, jako reproduktor.

      Ten zdroj co jsem posílal, tak samozřejme hodnotí ty kabely i subjektivně.

      Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Přesně tam, kde ji dělají všichni audiofilové a o čemž tu celé roky debatujeme stále dokola.

      Aby ten test byl vypovídající, tak musí být slepý a metodicky správně.

      Je to stejné jako s tím objektivním měřením, buď něco měříš správně, a výsledky jsou platné, nebo něco měříš blbně a výsledky platné nejsou.

      V celém tom textu je to jejich "blind" zmínka jen dvakrát. Pokud oni neviděli na kabel, a jen si psali poznámky, tak to je sice blind hodnocení. Ale má to stejnou váhu, jako kdyby tam byl pořád jeden kabel, jim řekli že hodnotí deset kabelů a oni napsali 10 různých hodnocení. Je to blind, ale vůbec to neříká, jestli je to správně.

      Uplně vyloučit ty jejich výsledky potvrdit ani vyloučit nemůžeme, protože nepopsali tu metodiku "blind" porovnání, ani ty výsledky.

      Nicméně, spíše se přikláním z toho, že to udělali blbě, a to z jednoho jedinného důvodu. Když ti něco vyjde, tak nemáš co skrývat, a zveřejníš detaily. Když ti něco nevyjde, tak to naopak uvedeš jen minimum informací.

      Proto je tam spousta technických detailů (měření jim vyšlo) ale žádné vysledky z "blind" testování, jako třeba jestli jsou ty kabely schopni poznat od sebe když na ně nevidí.

      Naopak dobře metodicky provedené (včetně tabulek jako kdo co hodnotil), blind testy zesilovačů i kabelů, kde je statisticky dokázáno, že lidé ty rozdíli neslyší.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      WADER23: Ne- není lineární. Furt je to kmitočtově závislý RLC komponent v cestě signálu. Ale aťsi. Důležité je pro nás porovnání měření mezi jednotlivými kabely. A z toho vyplývá co, vojín Kefalín? Cituji závěry testerů hned z prvního srovnání dvou Audioquestů. Čti pozorně prosím.

      "The Audioquest was listed as the second and third cables during the livestream. ***The step from a DIY-store wire to a serious cable is big. Very big.*** In short: there is definitely a wow factor in this case. Now fortunately Yung and Martijn are practiced listeners and can adjust to this feeling.

      In the notes there are things like: nice stereo image, lots of detail and ‘drawed in the sound of the saxophone’. However what is very interesting is that both Yung and Martijn have a preference for the DBS cable. There we read that more reverb and nuance comes out.

      In Martijn’s case, we read that the breathing and valves in the saxophone are easier to follow. The Audioquest was number 3 on your author’s Top 3 list. And he also came back in the top three of Martijn.

      ***In short: there is already one cable that both measures and sounds good. A funny detail: there are almost no differences in measurements between the DBS and non-dbs cable. But there is a difference in sound and experience. These differences in sound can also be heard in the samples.***


      Nabízí se tedy otázka: kde udělali soudruzi z NDR chybu? Nějaké návrhy?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam