• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    ELIDOR
    ELIDOR --- ---
    JA50: myslis pole vyhledávat zde? https://nyx.cz/topics
    JA50
    JA50 --- ---
    Ahoj neukazuje se mi lupa na hledání chuťových místnosti.poradit??
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    A skutečné jméno souboru, ne origin.bin …
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mohl by server vracet korektni content-type napr. pro txt soubory? Browser pak soubor spravne otevre misto nabidky k ulozeni.
    Viz nize, kde vraci content-type: application/octet-stream:
    $  curl -v https://nyx.cz/files/000/025/2573653_58540b24eb90930a762f/original.bin\?name\=chyby_startup.txt
    *   Trying 5.59.97.42:443...
    * Connected to nyx.cz (5.59.97.42) port 443 (#0)
    * ALPN, offering h2
    * ALPN, offering http/1.1
    * successfully set certificate verify locations:
    *  CAfile: /etc/ssl/certs/ca-certificates.crt
    *  CApath: /etc/ssl/certs
    * TLSv1.3 (OUT), TLS handshake, Client hello (1):
    * TLSv1.3 (IN), TLS handshake, Server hello (2):
    * TLSv1.3 (IN), TLS handshake, Encrypted Extensions (8):
    * TLSv1.3 (IN), TLS handshake, Certificate (11):
    * TLSv1.3 (IN), TLS handshake, CERT verify (15):
    * TLSv1.3 (IN), TLS handshake, Finished (20):
    * TLSv1.3 (OUT), TLS change cipher, Change cipher spec (1):
    * TLSv1.3 (OUT), TLS handshake, Finished (20):
    * SSL connection using TLSv1.3 / TLS_AES_256_GCM_SHA384
    * ALPN, server accepted to use h2
    * Server certificate:
    *  subject: CN=nyx.cz
    *  start date: Jan  1 02:25:10 2023 GMT
    *  expire date: Apr  1 02:25:09 2023 GMT
    *  subjectAltName: host "nyx.cz" matched cert's "nyx.cz"
    *  issuer: C=US; O=Let's Encrypt; CN=R3
    *  SSL certificate verify ok.
    * Using HTTP2, server supports multi-use
    * Connection state changed (HTTP/2 confirmed)
    * Copying HTTP/2 data in stream buffer to connection buffer after upgrade: len=0
    * Using Stream ID: 1 (easy handle 0x55de61e9d2c0)
    > GET /files/000/025/2573653_58540b24eb90930a762f/original.bin?name=chyby_startup.txt HTTP/2
    > Host: nyx.cz
    > user-agent: curl/7.74.0
    > accept: */*
    >
    * TLSv1.3 (IN), TLS handshake, Newsession Ticket (4):
    * TLSv1.3 (IN), TLS handshake, Newsession Ticket (4):
    * old SSL session ID is stale, removing
    * Connection state changed (MAX_CONCURRENT_STREAMS == 128)!
    < HTTP/2 200
    < server: nginx
    < date: Thu, 19 Jan 2023 09:23:09 GMT
    < content-type: application/octet-stream
    < content-length: 2746
    < last-modified: Wed, 18 Jan 2023 22:46:18 GMT
    < etag: "63c876ba-aba"
    < content-disposition: inline; filename="chyby_startup.txt"
    < accept-ranges: bytes
    <
    [    0.322557] device-mapper: core: CONFIG_IMA_DISABLE_HTABLE is disabled. Duplicate IMA measurements will not be recorded in the IMA log.
    ...
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    KOC256: kdyby to tlačítko "hodnoceno mnou" bylo i jinde, kde takový filtr není, tak bych se neozýval. Kdyby bylo přímo v klubu, tak bych byl bez sebe radostí.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ATOMIKS: Takze se jen spravne aplikuje filtr. Tedy to potvrzuje co jsem psal.

    Pak by se nekdo rozciloval, ze ma filtr, ktery se neaplikuje a to by bylo nelogicke.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    KOC256: protože si můžeš vybrat diskuze, které se ti v posledních neukazují. Mám z toho vyhozené žvanírny typu VV, 3.sv.v. apod, protože to bych tam neměl nic jiného.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ATOMIKS:
    "které se mi v posledních zobrazují" - a proč se ti tam něco nezobrazuje.

    Jinak to asi dává smysl ne? Filtr je nad PŮVODNÍ množinou, tak tam nemůže nic přibýt...
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    "Poslední -> hodnoceno mnou" vypisuje pouze příspěvky v klubech, které se mi v posledních zobrazují. byl bych rád, kdyby se v tom případě zobrazovaly mnou hodnocené příspěvky ve všech klubech. a tedy nejradši bych byl, kdyby ta ikona "hodnoceno mnou" byla přímo v daném klubu, ve kterém to hledám, protože takto se musím stejně ještě profiltrovávat.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    NYX: Jo no

    1209677 - chromium - An open-source project to help move the web forward. - Monorail
    https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=1209677
    NYX
    NYX --- ---
    To je znamy problem tykajici se vicemene jen windows.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    GILHAD: chrome ve win ukazuje jenom zástupný text (na druhou stranu, mně osobně to nevadí :))
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    NECROMAN: vidím 3 vlaječky (EU,ukrajina, ČR) jak v příspěvku, tak v náhledu. Pro tady pak ruskou opět v obou. FireFox, Linux
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: vlaječkové emoji stále z nějakého důvodu nefungují, viz třeba tady. Děje se to samé v Edge i Chromu na Windows 11.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    NYX: Vyzkoušel jsem v tržišti a potvrzuji funkčnost. Děkuji za rychlou opravu :)
    NYX
    NYX --- ---
    KEVIN00: Melo by byt opraveno
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    NYX: Já DI nepoužívám (a kdoví, zda mě v něm někdo má), v ignoru mám jen jednoho člověka a obrázkové/linkové počty mě nezajímají
    - ale myslím, že pokud by se vzalo ID toho nejstaršího nepřečteného a to se zapamatovalo pro účely červený/černý během listování, zatímco hranice odkud nepřečteno se upravovala v databázi rovnou, tak by problémy s počty byly jen v paralelně otevřených tabech a to by nemusel být takový problém, protože pokud ten klub nepřečtu do konce a skončím s jeho čtením, tak asi ho nebudu nutně chtít obratem dočítat na základě počtu obrázků/odkazů (ale já to nepoužívám, můžu se mýlit)
    - u dlouhé série DI/ignore by se asi dalo je prostě nezobrazovat, takže by tam třeba byly jen prázdné stránky s navigací (ostatně myslím, že takhle to kdysi někdy bylo v historii u diskuzí s hodně promazanýma příspěvkama, nevím, jak je to dnes) - pořád je možné dát v navigaci třeba 100 a kliknout na << a objeví se 100 nejnovějších, ať už jsem kdesi hluboko v historii, nebo klidně na nejnovějším příspěvku ...
    - takže možná ty nesedící počty by nemusely být takový problém a srovnaly by se brzo?

    - jinak manželka je taky na NYXu a říká, že s tou historií má úplně stejné problémy - ona zase dělá do literárních soutěží a před uzávěrkou se tam schází strašné množství příspěvků a každý je důležitý ... aspoň do vyhlášení výsledků (ale je potřeba na něj reagovat rychle) - takže má jiný use-case, ale požadavky stejné :-)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KOC256: Na okounu mi to typicky vznikne, když si booknu nějaký klub, který jsem ještě booknutý neměl, ale už existuje dlouho.
    Na Nyxu to sice IMHO nejde booknout nečtené, protože se dělá zevnitř (ale moýná, kdyby někdo dal odkaz na konkrétní příspěvek hluboko v historii, tak by to šlo z něj, nevím), ale i tak mám dva kluby s obrázkama, co mají aktuálně 1330 a 1774 nových, protože jsem se k nim nějakou dobu nedostal a přibývají rychle.

    Taky se mi často nakupí nějaké technické, pokud je nestíhám učítat a informace v nich skoro nestárnou - jako JS a jeho frameworky asi mají co rok to novou generaci nebo převrat, ale to nepoužívám, naproti tomu třeba C (C++/g++ atd) se nemění tak rychle a razantně, stejně jako většina CLI toolů. A podobně třeba dřevozpracování, truhlařina, různé kutily, elektronika, zapomenuté dovednosti předků atd. taky zůstávají obecně platné skoro navěky ...
    (Jo, teď nedávno jsem si dohledal článek ze 7.2.2018 co rozvíjel myšlenku z článku z 8.4.2012 a sletoval si podlě něj udělátor - možná jsou už jiné typy tranzistorů o fous lepší nebo dostupnější, ale ono to funguje obecně skoro s jakýmkoli, jen se podle těch vzorečků dopočítají správné odpory)

    Samozřejmě, že nějaké ty plkárny, žvanírny, módní hvězdičky a jiné podobné zastarávají pomalu už dnem publikace, ale zase těch až tolik nemám a tam mi to nevadí.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    a je to pocitadlo odkazu a obrazku pro lidi dulezita feature? ja uplne zapomnel ze neco takovyho existuje, az ted koukam ze se to zobrazuje na hover
    NYX
    NYX --- ---
    Kazdopadne jak nad tim premyslim, problem delaji prave asi jen ty obrazkove/linkove pocty, zbytek ne (pokud clovek mezitim nemanipuloval obsahem ignoru nebo druha strana svym DI)
    NYX
    NYX --- ---
    NAVARA: To by nekde delalo bordel kdyz se rozjede flame mezi dvema ignorovanymi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam