• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LOOK: covece tak pekna synchronicita, neska uz mi to MTO cpal v kerajove CC auditku, pred ti jsem o te knize nikdy neslysel.. =)

    [ MTO @ Carodejove, carodejky, Carlos Castaneda - I'm a sorcerer, and death is my ally, not my enemy. ]

    asi se ji podivam na zoubek... =)
    LOOK
    LOOK --- ---
    DARJEEL: cool tak to ji prilezitostne dones Den svatého Ignora http://www.antik-fryc.cz/knihy/index.php?auth=439e666df22a862fa0ebaa52b8dc6268&cislo=75489
    coz je teda beletrie, ale psana jungianem :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LOOK: aano prosim, ona je velka intelektualka a knihomolka... nad sternem praska smichy...
    tatik zase dostal media, psychoanalyza... a bylo to poprve co sem ho slysel rict, ze je nekdo fakt dobrej, ackoliv s jeho "nazorama" nesouhlasi.. =) ten typos umi zazraky...
    LOOK
    LOOK --- ---
    DARJEEL: prateticce?! :)
    z me actual teticky nedavno vypadlo, ze nechtej o takovych vecech (psych. apod) nic vedet, protoze by se nahodou o sobe neco mohli dozvedet, coz nechtej :)

    OTZ: ne.myslim
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LOOK: hele luxus, thx, tohle jsem dal prateticce k vanocum a nestih sem si to v tom shonu poradne precist... juhuuuhuuu...
    OTZ
    OTZ --- ---
    takze (ve smyslu sync.) pokud budu neco delat sam bez neciho vedomi, zadny nasledky (pro ostatni) to mit nebude? a co treba (to uz me hloda dlouho) kdyz na nekoho myslim? pozna to? mysli na me taky? co myslis?:)
    LOOK
    LOOK --- ---
    Jan Stern - Analni vesmiry
    http://i.nyx.cz/files/00/00/02/00/200757_dfef1b5f496a6943e435.pdf

    nalezeno v nyxich utrobach ;)
    OVERSEER
    OVERSEER --- ---
    synchronicita se vztahuje na vedomi - resp. na interakce mezi bytostmi, takze az to ze si to sem napsal nebo nekomu rekl (banalitu se skrabanim na cele, to uz neni banalita - primelo me to totiz se zamyslet.. )
    OTZ
    OTZ --- ---
    jakej nasledek bude mit to ze se ted skrabu na cele?
    OVERSEER
    OVERSEER --- ---
    V podstatě všechno co děláme je synchronicita a bude mít následky, jako např. v připadě Armstrong-Gorski.
    OVERSEER
    OVERSEER --- ---
    SCHWEPZ: Freud by z toho měl radost :)
    LOOK
    LOOK --- ---
    pred par dny se mi zdal sen, ve kterem jsem usnul, zdal se mi sen, probudil jsem se, objevil se psychoanalytik a vylozil mi jeho vyznam :)

    vubec sny, ve kterych clovek spi mi prijdou zajimave. jakoby zrcadlovy opak/obraz snu, ve kterych se probudi, mysli si, ze je vzhuru, ale ve skutecnosti porad spi.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LOOK: Citát poukazoval na to, že se točíte v kruhu (jako i ten citát už tu jednou byl), a že rozhodnout, co je a co není synchronicita, by koneckonců nejlépe dokázal jedině sám autor tohoto pojmu.. a to už bohužel nepůjde. ;)
    LOOK
    LOOK --- ---
    STEPNI_VLK: no protoze nadhodil "VIII" a posledni vydany vybor z dila je VII..

    mno ale rika citat rika neco, co tady jeste nepadlo, nebo v cem mu nase diskuze odporuji? proste jen rikam, ze jsem se nic novyho nedozvedel.

    tohle ... a muzes zavrit 90% filozoficko kecacich diskuzi ;) coz by rozhodne bylo zajimave
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LOOK: Netuším, proč vůbec zmiňuješ vybrané spisy, když jsem jasně uvedl sebrané. :) A jinak jsem si tedy naivně myslel, že sebrané spisy už jsou na tom s vydáváním mnohem dále. Inu, Jung halt není Freud, no. Bohužel, bohudík..

    A jestli říkám jinými slovy to samé? Já především citoval a z citace vycházel. Mých slov tam bylo poskrovnu. ;) To především vy si tady honíte vlastní ocas už poměrně dlouhou dobu, hehe. Ale když vás to baví..

    À propos, dle mého názoru je synchronicita typickým Jungovým pojmem, z něhož je člověk tím méně moudrý, čím více se o něm diskutuje. To samé platí pro archetypy či kolektivní nevědomí. Nicméně chápu: jsme v klubu o Jungovi a o něčem se tu zkrátka a dobře mlít "musí". :))
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    LOOK: nebo napiš Placákovi do Jungiánského institutu v brně. ten bude mít určitě na věc fundovaný názor. krom toho vydává ty sebrané spisy.
    TOOM
    TOOM --- ---
    ATREY: Lol
    LOOK
    LOOK --- ---
    STEPNI_VLK: ad obsese...:) kdyz ono to je takove vdecne tema;) a imho zase rikas jinymi slovy to same.


    koukam, ze v VIII. svazku Vyboru z dila to co zminujes neni http://www.kosmas.cz/knihy/143897/hrdina-a-archetyp-matky/
    ovsem jeste paralelne vychazeji Sebrane spisy, ale z tech se vydalo pokud vim jeden titul a to uz dost davno..
    REVAN
    REVAN --- ---
    ATREY: Historka je to vskutku vtipná :), ale já bych právě toto jako synchronicitu neviděl. Spíše tu náhodu.
    Synchronicita by to imho byla v případě, že by pan Gorsky celá ta léta myslel na to, "aby sousedovic kluk chodil po měsíci" :) Jinak mi tam chybí součinnost vědomí, vědomého naladění.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam