• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?

    Který prezidentský kandidát je nejvíc fuj?

    83 hlasy od 83 respondentů
    • 34.9% / 29 hlasů
    • 8.4% / 7 hlasů
    • 3.6% / 3 hlasy
    • 6.0% / 5 hlasů
    rozbalit záhlaví
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NICO_PSYCHE: krasny rikas?
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    AGOG: Děkuji, ten jsem ani neznala... Je krásný.
    AGOG
    AGOG --- ---
    NICO_PSYCHE: No to je první krok. Však je to i v jednom Jungově citátu.
    “Knowing your own darkness is the best method for dealing with the darknesses of other people.”
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    AGOG: Máš pravdu, Tvá formulace je lepší. Teď bych to formulovala celé jinak... daly mi možnost pochopit sebe a třeba snad jednou i jiné.
    AGOG
    AGOG --- ---
    NICO_PSYCHE: To je fajn, že ti pomohla, ale zajímalo by mě jestli ta kniha potvrdila, že jsi depresemi projít musela. Anebo jestli není lepší formulace, pochopení proč jsi depresemi procházela.
    REVAN
    REVAN --- ---
    NICO_PSYCHE: Docela chápu, pro mne byla jedna z přelomových knih právě ty Jungovy "Tavistocké přednášky". Optimismu mi tedy nevlily, spíš docela zamíchaly světem, názorama. A hned na to to dorazil J.P.Sartre: Slova. To už optimismu vůbec nevlilo - snad nejdepresivnější knížka jakou jsem kdy četl, ale Sartre má svoji drsnou, jednoúhlově nahlíženou, ale pravdu. Kombinace těch dvou mne tehdy hodila do depresí, ale zároveň na správnou cestu ze všech problémů ven.

    Trošku opačně jsme to měli, co? Ale s podobným výsledkem :-)
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    SKATEMURAI: Dost dlouhou dobu jsem trpěla depresemi a pak se mi dostala do rukou tahle kniha. V době, kdy jsem ji četla, tak jsem byla nesmírně spokojená... cítila jsem takovou zvláštní úlevu či sounáležitost. A snad se mi dostalo pochopení, proč jsem si těmi depresemi musela projít. Tu knihu začala číst jiná osoba než která ji dočetla... Pomohla mi najít cestu. Během její četby se mi zdálo mnoho přelomových snů... Cítím se... znovuzrozeně :o).
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    Tak, právě jsem dočetla knihu Já a archetyp: Individuace a náboženská funkce psýché od Edwarda F. Edingera. Vřela doporučuji!!! Věci, kterým jsem nerozuměla jsou zde napsány opravdu chytlavě a přesto nedochází k výraznému zjednodušování (alespoň z mého pohledu). Musím říci, že je to jedna z knih, které ve mne zanechají nesmazatelnou stopu... Myslím, že je to vůbec jedna z nejlepších knih mého života...
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    DARJEEL: tavistocke
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NICO_PSYCHE: nevim, jestli se Jung nejak vyrazne venoval fenomenu odcizeni (ono je taky dobre zodpovedet si otazku perspektivy: odcizeni ceho od ceho?), nicmene me napada jeho pojeti reifikace - zvecnovani. ze vlastne velkou cast reality vnimame jako veci, se kterymi se da manipulovat - tim vznika nase oddelenost od nich, necitime, ze jsou nasi soucasti. jinak samozrejme klasicky kecy typu moderni spolecnost, sekularizace atd. lze u junga najit, vetsinou ale tak mimochodem pri zpracovavani nejakyho jinyho tematu.
    Nicmene jsou tu zkusenejsi "jungiani", tak treba jeste nekdo poradi. Osobne bych zkusil taviosticky prednasky, tam by mohlo neco byt nebo treba muzes pojmout psychologii alchymie a brat odcizeni jako odcizeni se puvodni jednote - rozpad na dualni protiklady, whatever, to uz zalezi na tom, jak si chces to tema specifikovat
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    Zdravím... Chtěla bych Vás poprosit o radu. Píši práci, která se zabývá komparací fenoménu odcizení (mj. ztrátě smyslu apod.) v Jungově a Franklově psychologii. Poradíte, ze kterých Jungových knihy čerpat? Obecně se v jeho psychologii vyznám, ale potřebuji podklady, které by do mé práce vnesly více světla... Pokud jste četli něco, co Vás v jeho knihách oslovilo a týká se to právě odcizení, budu vděčná, když mi poradíte... Předem velice děkuji.
    PAAAJA
    PAAAJA --- ---
    Mě příjde na začátek v poho kniha "Začínáme se poznávat" od Daryla Sharpa, není to sice přímo napsáno Jungem, ale je tam rozebránej jeden jeho článek, na kterým jsou tak celkem lidským jazykem popsány základy
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    neulovil jste prosim nekdo na internetech liber novus?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SKATEMURAI: http://obchod.portal.cz/produkt/dynamika-symbolu/

    verena kastova konstruuje cosi jako cestu: symbol - komplex - archetyp - singularita. Prakticka je IMHO dost.
    LOOK
    LOOK --- ---
    obvykle je na zacatek doporucovana Analytická psychologie: http://jung.sneznik.cz/knihy014.htm
    jsou to prednasky, takze je ctivejsi nez bezne prace (imho)
    AGOG
    AGOG --- ---
    SKATEMURAI: Pro běžný život? Asi ne. Ale poučení se dá najít v textech o něm. Třeba v jeho životopise.
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    jungian's podcasts: http://jungian.libsyn.com/
    -přehledné vysvětlení myšlenek a hypotez Junga, pro pokročilé možná moc jednoduché
    LOOK
    LOOK --- ---
    REVAN: je to pravda: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Book_(Jung)
    v external links je ukazka: http://www.iaap.org/books/red_book_promotional_piece.pdf
    na amazonu jsem videl anglickou verzi za nejakych $114
    REVAN
    REVAN --- ---
    Víte někdo něco o té červené knize TODESKING: ??
    Já to slyším poprvé, v Jungovi jsem na to nikde nenarazil a to jsem ho přečetl téměř komplet co tu vyšlo, a ten odkaz mi připadá jako novinářská kachna.
    SPIELMANN
    SPIELMANN --- ---
    HUSOKACHNA: Mno, zrovna z vlivu projikce na komunikaci se dá podle mne vytěžit nejvíc, imo. (Jen takový můj výkřik do tmy:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam