• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Tak toho drobečka už mám doma :)) Je to krásně zpracované, myslím, že to je úplně stejná úroveň a úplně stejný obsah jako je ta anglická edice, takže pro váhavce jediné nad čím je třeba váhat je rozdíl v ceně ve prospěch angličtiny... Reprodukce listů je výborná, v poměru 1:1 a původní Jungova kniha nebyla malá, takže jděte případně na nákup s vozíkem :))
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    btw dneska je to sympozium
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    NICO_PSYCHE: imho cena neodpovídá nákladům+rozumný zisk, ale jedná se především o cenu psychologickou. s úctou k jungovi bude mít moje nekoupě jenom pramálo společného, ale možná jsem jenom ožralej.)
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    SCHWEPZ: Jo a student jsem taky. Prostě budu dva tři měsíce šetřit a nekupovat kraviny :o).
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    SCHWEPZ: Je spousta knih, které bych si pořídila "oskenovaně" tedy nelegálně... ale jde-li o Junga, tak to je něco jiného. Tohle bych měla opravdu ráda v originálu, už kvůli těm malbám... a především z úcty.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    STEPNI_VLK: to je fakt, vazba by mohla dojít ujmě. A chudák nakladatel by přišel o několik tisícovek. Třeba časem něco prosákne, pronikne to éteru...nechám se překvapit.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Jednak je to neetické vůči nakladateli, jednak si myslím, že by se to podepsalo i na stavu knihy. A když dám za knihu takové peníze, nechci z ní hned mít rozsypaný čaj..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Tak kdo bude první, kdo to hodí pro místní abiturienty na scanner?
    Jsem chudý student a tak drahá kniha by zruinovala můj měsíční rozpočet :)

    Nebo je to příliš neetické vůči nakladateli?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    dostupnost: skladem

    Červená kniha |nakladatelství Portál - internetové knihkupectví
    http://obchod.portal.cz/produkt/cervena-kniha/
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    REVAN
    REVAN --- ---
    ANDULA: NICO_PSYCHE: Vychází to na blbej den :( Něco mám a nevyvleču se z toho. Šel bych rád.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    NICO_PSYCHE: uvažuji naprosto stejně :)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    NICO_PSYCHE: bohužel ten den budu mít v práci audit, ale jestli skončí včas, tak tam poběžím
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    ANDULA: Ví už někdo, že by jel? Velmi vážně zvažuji účast :o).
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    TAURUS: To víš, že zvažuji. Jen teda nevím, jestli anglický překlad nebo ten český. Nicméně, číst Junga i v češtině je mnohdy značně náročné, takže si asi počkám. Stojí dost, ale tak... proč si neudělat radost něčím pro mne osobně tak významným...
    ANDULA
    ANDULA --- ---
    Červená kniha » Aktuálně
    http://www.cervenakniha.cz/?page_id=2
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    nikdo neuvažujete o koupi?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    ad Červená kniha. Jsem na ni velmi zvědavý. Už šetřím :) Akorát jsem na vážkách, jestli kupovat české vydání, nebo anglické.
    Samozřejmě bych primárně radši české vydání kvůli překladu. Ovšem jen, pokud bude překlad zdařilý, respektive nezmrvený. Druhá věc, ze které mám obavu, je kvalita tisku. Přeci jen ty ilustrace jsou nádherné a pro mě klíčové. Pokud by se nepovedly, bylo by to velké mínus. Třetím důvodem je cena. Po vydání bude kniha stát zřejmě kolem těch 3.500 Kč (ze stránek Portálu nebo se Sphere kartou v Neoluxoru). The Red Book je na Amazonu možné momentálně koupit za cca 2.500 i s dopravou do Čech. Na Bookdepository jenom o trochu víc.
    ULILIA
    ULILIA --- ---
    ORLOCK: Podľa stránky http://www.cervenakniha.cz/ by mali mať preklad Červené knihy do češtiny na svedomí Petr Babka, Jolana Bucková, Hana Drábková a Petr Patočka.
    LOOK
    LOOK --- ---
    v idealnim pripade kompletne zanalyzovaneho, individuaci zakoncivsiho, ale jeste ne senilitou zasazeneho jedince, mozna :)

    btw, zajimalo by me co rikaj akademici na Sterna :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam