• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    Možná by nebylo špatné, kdyby se Červená kniha časem dala pořídit do čtečky.
    ANDULA
    ANDULA --- ---
    Pozdní report ze čtvrtečního křtu a "sympozia":
    kdo nebyl, o nicmoc nepřišel. (Snad kromě možnosti pořídit Červenou knihu o 20% levněji, kávu/čaj a koláček.) Vpodstatě všechny významnější tváře českých jungiánských vod se omluvily a nedorazily. (Běťák atd) Chvilku mluvil Chrz (četl z papírů svůj příspěvek), pak Skála (svou klasickou "rozvážnou" dikcí) a na závěr Prof. Sonu. Ten promluvil pěkně, ale nic převratného. Překladatelka měla pár slabších chvilek, aktivní postarší pán z první řady ji opravoval (okřikoval) když měl pocit, že volí nepřesné výrazy. Na závěr prostor k diskuzi, která nebyla zdaleka tak živá, jak bych čekala. Co mi asi nejvíc utkvělo a předám dál: na otázku pro Prof. Sonu S. "Jak byste doporučil Červenou knihu číst?". Takže: nejprve přečíst texty, pak poznámky k nim, pak vydržet, tak rok to nechat rozležet a pak teprv se kouknout na ilustrace. (tedy v pořadí jak dílo vznikalo a sám editor je v tomhle pořadí objevoval)
    Nu... přeji pevnou vůli :D a omlouvám se za dost plitký, vcelku nicneříkající příspěvek...
    Na závěr se přidávám k doporučení knihu pořídit/napsat jéžiškovi). Reprodukce ilustrací a celkové provedení jedna krása... velká inspirace na řádku dalších let.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    ALISTAIR: knižní early adopter :)
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Tak toho drobečka už mám doma :)) Je to krásně zpracované, myslím, že to je úplně stejná úroveň a úplně stejný obsah jako je ta anglická edice, takže pro váhavce jediné nad čím je třeba váhat je rozdíl v ceně ve prospěch angličtiny... Reprodukce listů je výborná, v poměru 1:1 a původní Jungova kniha nebyla malá, takže jděte případně na nákup s vozíkem :))
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    btw dneska je to sympozium
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    NICO_PSYCHE: imho cena neodpovídá nákladům+rozumný zisk, ale jedná se především o cenu psychologickou. s úctou k jungovi bude mít moje nekoupě jenom pramálo společného, ale možná jsem jenom ožralej.)
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    SCHWEPZ: Jo a student jsem taky. Prostě budu dva tři měsíce šetřit a nekupovat kraviny :o).
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    SCHWEPZ: Je spousta knih, které bych si pořídila "oskenovaně" tedy nelegálně... ale jde-li o Junga, tak to je něco jiného. Tohle bych měla opravdu ráda v originálu, už kvůli těm malbám... a především z úcty.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    STEPNI_VLK: to je fakt, vazba by mohla dojít ujmě. A chudák nakladatel by přišel o několik tisícovek. Třeba časem něco prosákne, pronikne to éteru...nechám se překvapit.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Jednak je to neetické vůči nakladateli, jednak si myslím, že by se to podepsalo i na stavu knihy. A když dám za knihu takové peníze, nechci z ní hned mít rozsypaný čaj..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Tak kdo bude první, kdo to hodí pro místní abiturienty na scanner?
    Jsem chudý student a tak drahá kniha by zruinovala můj měsíční rozpočet :)

    Nebo je to příliš neetické vůči nakladateli?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    dostupnost: skladem

    Červená kniha |nakladatelství Portál - internetové knihkupectví
    http://obchod.portal.cz/produkt/cervena-kniha/
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    REVAN
    REVAN --- ---
    ANDULA: NICO_PSYCHE: Vychází to na blbej den :( Něco mám a nevyvleču se z toho. Šel bych rád.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    NICO_PSYCHE: uvažuji naprosto stejně :)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    NICO_PSYCHE: bohužel ten den budu mít v práci audit, ale jestli skončí včas, tak tam poběžím
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    ANDULA: Ví už někdo, že by jel? Velmi vážně zvažuji účast :o).
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    TAURUS: To víš, že zvažuji. Jen teda nevím, jestli anglický překlad nebo ten český. Nicméně, číst Junga i v češtině je mnohdy značně náročné, takže si asi počkám. Stojí dost, ale tak... proč si neudělat radost něčím pro mne osobně tak významným...
    ANDULA
    ANDULA --- ---
    Červená kniha » Aktuálně
    http://www.cervenakniha.cz/?page_id=2
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    nikdo neuvažujete o koupi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam