• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    SCHWEPZ:
    LIESKOVEC:
    tam ale právě ten VIII. svazek není nebo blbě koukám? dík...
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    Petjule: Někde tady v diskusi je link pro download všech. Ale teď to nevyhledam, jsem na mobilu. Ten příspěvek ovšem obsahoval slovo encrypted
    TIBBARETIHW
    TIBBARETIHW --- ---
    PETJULE: Taky potrebuju. Mam kdyztak v pdf prvnich 7, kdyby se to nekomu hodilo.
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    Ahoj, sháním knihu (nejlíp e-book) Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky, poradíte prosím? dík...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    No, to je taky vše co se o tom dá kvalifikovaně říci... že nevíme. ;)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    CENSORFUCKER: Hm, minulé životy ne, díky. ;)

    SCHWEPZ: Tak tohle vypadá super :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ARGANNAH: http://www.bibliohelp.cz/knihy/aktivni-imaginace-prace-s-fantazijnimi-obrazy-jejich-vnitrni-energii


    "V okamžicích důležitých rozhodování, krizí či konfliktů člověk mnohdy vyhledává radu nebo pomoc. Praktický zdroj, ze kterého lze v těchto chvílích čerpat, představuje metoda aktivní imaginace, kterou rozpracoval zakladatel analytické psychologie C. G. Jung.

    Autoři knihy na základě osobních zkušeností i mnohaleté psychoterapeutické praxe názorně a s pomocí řady příkladů ukazují, jak lze s touto metodou pracovat. Popisují, jak lze aktivovat a využívat vlastní duševní síly, a jak pomocí technik imaginace dospět k většímu zklidnění a porozumění vlastnímu životu."
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Díky :)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Víte někdo o nějaké kvalitní monografii o aktivní imaginaci?
    LOOK
    LOOK --- ---
    LIESKOVEC: i geneticky.

    ALL: jde o to, ze kolektivni nevedomi je teoreticky konstrukt, nevi se, kde se bere, jen jak se projevuje (archetypy etc). snaha tohle napojit na tvrdou vedu zustava na rovine popularne vedeckych spekulativnich knizek a kazdy tvrdy vedec se ji vysmeje. proto bych udelal fenomenologickou caru a resil jen tu psychickou cast, a, pokud mozno, jungiansky pristup k ni.
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    YMLADRIS: mm,kolektivni nevedomi zeby geneticky? Tak jsem nad tim jeste nepremyslela. Vzdy jsem to vnimala spis jako jistou zasobu moznosti .. dejmetomu spektrum barev zakaldni a pak z michani a michani dostavas nove. Kazdy je napojen na ten svuj odstin. Odstiny se asi dedi, to je mozne. Ale muzes se v prubehu zivota dostat k dalsim a ten 'svuj' i zradit :) Hlavne jich neni tak moc si myslim, ze v kazde rodine se kousek ze vseho najde, takze pak mluvit o psychice ve spojeni s genetikou je ciste teoretizovani.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    MICHALANGELO: Můžeš mi, prosím, odcitovat pasáž, kde jsem se této redukce dopustil? Dvakrát čti, jednou piš..
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    STEPNI_VLK: Redukovat život na pouhou biologii a na to co je měřitelné a prokazatelné experimentálně je podle mě také hloupost.
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    YMLADRIS: podle mého názoru se předává geneticky tím že se narodí a vyvine organismus který je schopný vědomí a tedy i napojení na kolektivní sféru
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    YMLADRIS: ! mně přijde, že nějaký sklon zakodován v genech má právě i tu transpersonální složku - něco psychického, co se taky dědí
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    YMLADRIS: to je subjektivni pravda, rozhodni si to sama.

    Jsem zenska a prese vsechno si myslim, ze Animus do mne keca jen velmi slabe.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    STEPNI_VLK: v pohode, nejde mi o to mit pravdu nebo tak neco, spis fakt cely zivot mam problem s tim jak rozlisit co je psychicke a co je fyzicke; tak jen kdyz bys mel nejake indicie tak se vyptavam..
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    YMLADRIS: Nevím, netuším. A ty slovíčkaříš, resp. se snažíš narvat vše pod psychologii za každou cenu. :) Upřímně, mně je úplně jedno, pod kterou část vědy (do jakého šuplíku) to spadá - jen jsem se tě pro "úplnost" snažil doplnit..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam