• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIONietzsche & Schopenhauer - filosofujeme kladivem !
    JACOB
    JACOB --- ---
    HAROLD: :D No dobre, na seminare o Nietzschem ;)
    Doufam, ze ted to mam dobre ;')
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    neni to tak davno co jsem 6 let vkuse chodil na Nietzscheho seminare

    Poslouchaj, vašnosto, kolik že jim je? :D
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    JACOB: No ale já jsem přece neříkal, že je snadné Zarathustru chápáním "vyčerpat" (koho by ostatně napadlo o něco takového usilovat?! K čemu?! :) ). Ale odnést si z toho nějaké zajímavé věci a číst to s potěšením podle mě snadnější než u jiných spisů je.
    JACOB
    JACOB --- ---
    CICHLASOMA: No.. nerikam, ze nekdo k tomu nemuze mit lepsi pristup, ale neni to tak davno co jsem 6 let vkuse chodil na Nietzscheho seminare a nad jednim libovolnym aformismem Zarathustry jsme se vzdycky zasekli minimalne tech 90 minut - a presto si myslim, ze jsme tam nasli tak 1/3 toho, co tam Nietzsche vlastne vepsal.
    V bakalarce a diplomce jsem se Zarathustrovi take vyhnul - proste z neho mam respekt a myslim, ze kdybych se do toho pustil, jenom bych to zmrvil :)

    Kolega vzdycky rikaval, ze kniha "pro vsechny a pro nikoho" je prave svoji citelnou formu hrozne zradna, protoze dava pocit uspokojeni z pochopeni po prvnim i miliontem cteni. A pokazde to clovek pochopi jinak :)
    AZONIPS
    AZONIPS --- ---
    CICHLASOMA: A překvapivé je i to, že je nad "Mimo dobro a zlo". Na druhou stranu na mne osobně nejvíce ze všeho co jsem o N. četl zapůsobila právě poslední třetina Genealogie.
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    AZONIPS: Jo, ta Genealogie morálky na 1. místě od Nietzsche mě taky dost překvapila. (Mně přijde Zarathustra taky zdaleka nejzajímavější a vlastně i nejčitelnější.)
    AZONIPS
    AZONIPS --- ---
    JACOB: Nicméně je to opravdu dle všeho od Nietzscheho i nejčtenější, protože právě tuto knihu vynesla na tak vysoké místo významně i ne přímo profi čtenářská popularita. A osobně mě pak překvapilo, že skončila v N. dílech až druhá.
    JACOB
    JACOB --- ---
    AZONIPS: vzdycky me dostane, kdyz mezi nejcasteji ctenyma knizkama najdu Tak Pravil Zarathustra ;)
    Osobne povazuju Zarathustru za suverenne nejtezsi text Nietscheho a mozna obecne vubec.
    AZONIPS
    AZONIPS --- ---
    Pro zajímavost, inspiraci či něčí rozptýlení sem dávám "žebříček v současnosti nejuznávanějších a nejoblíbenějších filozofických knih". Byl sestaven, aby pomohl z ještě jiného úhlu orientaci mladým začínajícím filosofům a byl stanoven na základě doporučení, žebříčků a hlasování řady profesionálů i amatérů a na základě doporučené četby řady univerzit, přičemž byla brána do úvahy oblast anglicky, francouzsky, německy, italsky, španělsky i česky mluvící.

    http://i.nyx.cz/files/00/00/12/63/1263303_9726340b64b040553262.pdf?name=Nej knihy filozofie.pdf
    VALADA
    VALADA --- ---
    proti zákonům:

    když umlčet chceš přírodu
    stroj zákonů dej do chodu
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    "...Učí se stále poctivěji hovořiti, ono já: a čím více se učí, tím více nalézá slov a poct pro tělo a zemi.
    Nové pýše mne naučilo mé já, a té pýše já učím lidi: aby nestrkali hlavu do písku nebeských věcí, nýbrž aby ji svobodně nesli, pozemskou svou hlavu, jež vytvoří smysl země!"
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Jó, taky mi bylo patnáct. :) Gratuluju.
    LOBOOMF
    LOBOOMF --- ---
    Počtvrté v životě čtu Tak Pravil Zarathustra a je to zatím největší nářez kterej se mi stal, opět znova tudíž opakovaně jsem našel ten důvod proč tu vlastně jsem a to je dobře! Chtěl bych se stát tanečním mistrem! (zatím jsem pouze žák, ale to se časem zpraví X-) )
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    Pokud tu nebylo, ale určitě jste viděli
    Když Nietzsche plakal / When Nietzsche Wept (2007) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/240394-kdyz-nietzsche-plakal/

    A sešly se mi tři Zarathustrové, tak kdyby někdo chtěl ...
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Díky, google už mě nakonec taky navedl.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Doby, kdy sem to uměl skoro zpaměti, jsou dávno ty tam, ale google navedl správným směrem. :)
    JACOB
    JACOB --- ---
    HAROLD: Solidni :) Jak te to napadlo / podle ceho jsi to poznal?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    SEEKER: Jop, Poutník a jeho stín:

    Und es kommt vielleicht ein großer Tag, an welcher ein Volk, durch Kriege und Siege, durch die höchste Ausbildung der militärischen Ordnung und Intelligenz ausgezeichnet und gewöhnt, diesen Dingen die schwersten Opfer zu bringen, freiwillig ausruft: " wir zerbrechen das Schwert" – und sein gesamtes Heerwesen bis in seine letzten Fundamente zertrümmert.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    To bude Lidské, příliš lidské.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam