• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIONietzsche & Schopenhauer - filosofujeme kladivem !
    EMPTYFULLAREA
    EMPTYFULLAREA --- ---
    Doporučuju přečíst knihu "Vyhořelá společnost", autor Byung-Chul Han. V knize citován taky Nietzsche. Velice trefná kritika současné společnosti....pro mně myšlenkovo úderná stejně jako Zarathustra...
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    Nejaké tipy na to čítaníčko by sa nenašlo?
    SALE
    SALE --- ---
    čtení s diskusí F. Nietzscheho :Genealogie morálky, Salé @ 2017-12-14 19:00:00 | radar.squat.net
    https://radar.squat.net/...t/prague/sale/2017-12-14/cteni-s-diskusi-f-nietzscheho-genealogie-moralky
    AZONIPS
    AZONIPS --- ---
    Ještě opraveno, takže znovu - jako doplnění svého příspěvku o v současnosti nejuznávanějších a nejoblíbenějších filozofických knihách historie (AZONIPS) je zde odkaz na jejich chronologické grafické ztvárnění od 1600 do 1960:

    https://i.nyx.cz/files/00/00/15/54/1554315_1c8ea1d35f712854e8ff.pdf?name=Novověké knihy filosofie GRAFICKY.pdf

    Může to posloužit např. jako zpestřující přehled ve výuce.
    LOBOOMF
    LOBOOMF --- ---
    Hele chtěl sem se zeptat, nechtěli byste společně udělat takovej den kdy by se sešli lidé, kteří mají rádi Nietzcheho a povídali si o něm u táboráku třeba? :-)
    LOBOOMF
    LOBOOMF --- ---
    To je právě to, co si myslím, že je ta úžasná moc knihy Tak Pravil Zarathustra,. Nečetli jste někdo
    Lidské, Příliš Lidské?
    JACOB
    JACOB --- ---
    HAROLD: :D No dobre, na seminare o Nietzschem ;)
    Doufam, ze ted to mam dobre ;')
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    neni to tak davno co jsem 6 let vkuse chodil na Nietzscheho seminare

    Poslouchaj, vašnosto, kolik že jim je? :D
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    JACOB: No ale já jsem přece neříkal, že je snadné Zarathustru chápáním "vyčerpat" (koho by ostatně napadlo o něco takového usilovat?! K čemu?! :) ). Ale odnést si z toho nějaké zajímavé věci a číst to s potěšením podle mě snadnější než u jiných spisů je.
    JACOB
    JACOB --- ---
    CICHLASOMA: No.. nerikam, ze nekdo k tomu nemuze mit lepsi pristup, ale neni to tak davno co jsem 6 let vkuse chodil na Nietzscheho seminare a nad jednim libovolnym aformismem Zarathustry jsme se vzdycky zasekli minimalne tech 90 minut - a presto si myslim, ze jsme tam nasli tak 1/3 toho, co tam Nietzsche vlastne vepsal.
    V bakalarce a diplomce jsem se Zarathustrovi take vyhnul - proste z neho mam respekt a myslim, ze kdybych se do toho pustil, jenom bych to zmrvil :)

    Kolega vzdycky rikaval, ze kniha "pro vsechny a pro nikoho" je prave svoji citelnou formu hrozne zradna, protoze dava pocit uspokojeni z pochopeni po prvnim i miliontem cteni. A pokazde to clovek pochopi jinak :)
    AZONIPS
    AZONIPS --- ---
    CICHLASOMA: A překvapivé je i to, že je nad "Mimo dobro a zlo". Na druhou stranu na mne osobně nejvíce ze všeho co jsem o N. četl zapůsobila právě poslední třetina Genealogie.
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    AZONIPS: Jo, ta Genealogie morálky na 1. místě od Nietzsche mě taky dost překvapila. (Mně přijde Zarathustra taky zdaleka nejzajímavější a vlastně i nejčitelnější.)
    AZONIPS
    AZONIPS --- ---
    JACOB: Nicméně je to opravdu dle všeho od Nietzscheho i nejčtenější, protože právě tuto knihu vynesla na tak vysoké místo významně i ne přímo profi čtenářská popularita. A osobně mě pak překvapilo, že skončila v N. dílech až druhá.
    JACOB
    JACOB --- ---
    AZONIPS: vzdycky me dostane, kdyz mezi nejcasteji ctenyma knizkama najdu Tak Pravil Zarathustra ;)
    Osobne povazuju Zarathustru za suverenne nejtezsi text Nietscheho a mozna obecne vubec.
    AZONIPS
    AZONIPS --- ---
    Pro zajímavost, inspiraci či něčí rozptýlení sem dávám "žebříček v současnosti nejuznávanějších a nejoblíbenějších filozofických knih". Byl sestaven, aby pomohl z ještě jiného úhlu orientaci mladým začínajícím filosofům a byl stanoven na základě doporučení, žebříčků a hlasování řady profesionálů i amatérů a na základě doporučené četby řady univerzit, přičemž byla brána do úvahy oblast anglicky, francouzsky, německy, italsky, španělsky i česky mluvící.

    http://i.nyx.cz/files/00/00/12/63/1263303_9726340b64b040553262.pdf?name=Nej knihy filozofie.pdf
    VALADA
    VALADA --- ---
    proti zákonům:

    když umlčet chceš přírodu
    stroj zákonů dej do chodu
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    "...Učí se stále poctivěji hovořiti, ono já: a čím více se učí, tím více nalézá slov a poct pro tělo a zemi.
    Nové pýše mne naučilo mé já, a té pýše já učím lidi: aby nestrkali hlavu do písku nebeských věcí, nýbrž aby ji svobodně nesli, pozemskou svou hlavu, jež vytvoří smysl země!"
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Jó, taky mi bylo patnáct. :) Gratuluju.
    LOBOOMF
    LOBOOMF --- ---
    Počtvrté v životě čtu Tak Pravil Zarathustra a je to zatím největší nářez kterej se mi stal, opět znova tudíž opakovaně jsem našel ten důvod proč tu vlastně jsem a to je dobře! Chtěl bych se stát tanečním mistrem! (zatím jsem pouze žák, ale to se časem zpraví X-) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam