• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    HYPERION: Věř, že kdybych neznala poměry v MF,nepíšu to sem.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Není samozřejmě sporu, že Pevnost provedením, zájmem redakce, rozmanitostí a designem vyhrává na celé čáře, ovšem Ikarie se zaměřuje především na povídky a tam to rozhodně není tak jednoznačné. Kdyby Ikarie dávala takový důraz na reklamu jako Pevnost, mohla by být o dost levnější a je to škoda.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ALRAUNE: taky srovnej kvalitu povídek v pevnosti a ikarii
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    ALRAUNE: No, ono to není zase až tak jednoduché, stačí se podívat na objem reklamy v obou časopisech a na složení. Přece jen zahraniční povídky v Ikarii jsou dosti dražší záležitost než články a povídky v Pevnosti. A to tu nechci obhajovat Ikarii ani hanit Pevnost, jen se na to člověk musí dívat trochu informovaně.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    No, inflace... srovnejte to s cenou Pevnosti, která má podstatně jiný papír a víc barevných stran... ona to není jen inflace, ale taky to, že MF je velmi specifické nakladatelství.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    THOMASMORTA: Ty vole, a pojem inflace ti něco řiká? Mám tu ikárii z 94 a stála 17 korun.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    OMNIHASH: Mohlo, ale jde mi spíš o zvrácený princip. Zejména v okamžiku, kdy předplatné není o 2/3 levnější, ale nepředplatitel dostane 100% přirážku... Jestli chtějí peníze předem, ať licitují:-) A pokud nebudou licitovat, tak se na ně možná vzkašlu úplně a co budu chtít si okopíruji v knihovně, když už platím výpalné za kopírování...
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    tak to predplatny asi neco do sebe ma. ja si to kupuju jen obcas narazove, ale radsi si to predplatim nez za to davat stovku
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    THOMASMORTA: Tak bonus je, že je to o 2/3 levnější, to by ti mohlo stačit. Jinak si předplácím už třetí rok a nikdy žádná knížžka nebyla.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    OMNIHASH: Ale už nedávaj bonusovou knížku... Já pořád čekám, jestli nabídnou něco zajímavého, nebo alsepoň něco, co nemám...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ENDRUE: jojo, ale předplatný je furt asi za pěťo(pjéťo?) na rok?
    VANEK
    VANEK --- ---
    ENDRUE: :-) Vítej v roce 2010.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    minulej mesic sem se na neco potreboval zeptat v kiosku s novinama a rek sem si, ze je blby se jen tak ptat, tak sem si usmyslil k vytvoreni teto zaminky si koupim ikarii. docela me orosil pot, protoze sem mel porad vsugerovanou cenu 49 kc a misto toho po me pani chtela stovku.
    pocetl sem si ale dobre, ale kazdej mesic si to kupovat bohuzel nebudu :(
    VANEK
    VANEK --- ---
    Vstupné 120, studenti polovic.
    MIG1984
    MIG1984 --- ---
    Dovoluji si vás pozvat do Staré kanalizační čistírně v Bubenči 12. 6. od 19 h. Na autorské čtení přijde šéfredaktor Ikarie Vlado Ríša alias Richard D. Evans. Bude se též promítat fanfilm Star Treku - Metrénský incident. (Papírenská 6, Praha)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    JAKKILLER: Pardon, zřejmě se na tom podepsala popůlnoční únava...

    Takže: Úžasná povídka, doporučuju! :)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    ZRADA: To se skoro nedá přečíst co si napsal.

    No každopádně, proč ne Sci-fi pro ženy? :)
    Zase je to líp napsané než hodně z českých soutěžních povídek.
    To mě mnohokrát vadí mnohem víc, když čtu něco nesrozumitelného co nakonec ani nemá dobrou pointu ani nápad nebo je to klišé.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Přečetli jsme si (se ženou) Chiangův "dokument" Když se vám líbí, co vidíte (ano, já vím) z únorového čísla a měli jsme se pak dlouho o čem bavit. Mimochodem, ideální povídka do metra!
    Překlad se mi po jednom zakuckání (či snad vadě na kráse: Jakmile se o tom začalo hovořit jako u hlubším společenském problému, usoudili jsme, že nastala doba pro zahájení naši iniciativy. - hned zpočátku) četl jedním dechem.

    Mám jen jednu připomínku: povídka neměla vyjít v Ikarii, ale v Marianne, Cosmopolitanu, Bravo Girl a Vlastě!
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    T_ANA_: A díky.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    MAIMONIDES: Já jsem udělal přesně to samý.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam