• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    BRUSINKA: takze mokrou proste :)
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    ( nevim jak s tou vlhkou kuzi - bud je mokra ze sprchy, nebo ji utru a je sucha :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    BADIANE: spíš na vlhkou, ale je potřeba neutírat se, ať si to celý nesetřeš. ono se to za chvilku vsákne.
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    CAMELLA: na suchou; ma byt fakt uplne mokra, jakoze vubec neutrena ze sprchy?
    Diky za tip, podivam se na ne (jsou taky od akverde ty na tehotne bricho nebo bio od jine znacky?)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: a jinak co se týče rychlosti vsákávání a promazávání, tak nedám dopustit na tělová másla alverde. Já tedy zkoušela ta klasická - makadam, pomeranč, mandarinka - a jsou boží. Těhotná ale nejsem.
    Nicméně když jsem naposledy byla v dmku, tak v tom koutku u dětské kosmetiky (kupuju si na obličej dětský sedmikráskový krém :) mají i tělové máslo přímo na těhotná břicha, tak zkus to, není to drahé a snad to bude fungovat stejně :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BADIANE: a mažeš na suchou nebo na vlhkou kůži? Většina olejů se mnohem rychleji vsákne, když se maže na vlhko.
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    Jaky je nejlepsi olej na tehotne bricho? Zatim pouzivam od Weledy mix primo urceny pro tyto ucely (mix mandloveho jojoboveho a z psenicnych klicku), ale pokud nemazu vic jak 2x denne tak mam na brise suche supinky coz se obavam ze pomuze tvorbe strii. Mazat vic nez 2x denne neni moc prakticke, ten olej se vsakava do obleceni a uprostred dne nemuzu zustat v praci pul hodiny polonaha (ted me napada to kombinovat pres den hydratacnim telovym mlekem kt. se rychle vsakne; no kazdopadne jestli nekdo vite o oleji ktery kuzi hydratuje/promastuje lip a dlouhodobeji tak budu rada).
    TABBY
    TABBY --- ---
    MARINNE: Ricinovy olej je dulezitou soucasti porodniho koktejlu, spolu s vodkou a merunkovym dzusem :-) Jak pises, ze se laxativni ucinky projevi rychle, tak se obavam, ze je to prinejmensim individualni (zato kdyz k tomu uz dojde, je to opravdu exploze ;)

    K merunkovym jadrum takova zajimavost: koupila jsem si onehdy v IKEA jejich mandlovy dort. A velmi mne prekvapilo, kdyz jsem ve slozeni zjistila, ze ty mandle jsou prave jadra z merunek :-)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Jo ten kyanid je taky v horkej mandlich, i v merunkovejch jader nejakych odrud, a ten kyanid zpusobuje tu "mandlovou" vuni v merunkach. Takze v tom oleji asi nebude, ale opatrnost mi nedala... (snad to neni zrovinka z ty odrudy :))
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MUI: Mam Saloos...
    XAJA
    XAJA --- ---
    MARINNE: isteže ho je tam málo, a ešte k tomu nie v každom jadre. rovnako ako v horkých mandliach. ja to mám rada tiež, za normálnych okolností ich človek do seba také množstvo, aby mu to ublížilo, nedostane.


    MUI: nie je amaretto z horkých mandlí? ale to je jedno, tiež ho mám rada:D
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    MARINNE: Italove z nich delaji moc dobre susenky Amareti Toscani.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    LADY_MYSKA: Obyčajná vazelína, namazať a spať. Ráno mám nohy jemné ako kojenec.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    MUI: ale to ho musí byť minimálne množstvo, pretože mi nikdy ani zle nebolo a to som ich jedla na kilá (mama robila džem:)
    Alebo som nezničiteľná :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TABBY: Tady je videt, ze jsi balzam jeste nevyzkousela. Pokud by jsi mela Hurraw balzam, tri roky by ti nevydrzel ;-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Prosim Vas, co na tvrdou kuzi na patach, tedy cim mazat?
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    NIKKITA: Imho tie laxatívne účinky sa prejavia rýchlo, ale viem o tom, že to nejaké ženské to pili aby schudli a skončili na transfúziách (obe doktorky). Laxatívne účinky majú aj žuvačky, príliš veľa olivového oleja, volnopredajné laxatíva užívajú bulimičky. Neochrániš ľudí pred vlastnou idiociou.
    Keby v marhuľových jadrách bol kyanid, tak tu dnes nesedím, so sestrou sme dali aj pol kila denne, teda najmä ja, celé leto, celé roky. Rovnako mi hovorili, že keď si nebudem šúpať dyňové jadierka, tak mi to prepichne črevá. Ja to všetko hádžem do kolónky urban legend k čiernym dodávkam, čo unášajú deti.
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    TABBY: mažu se zhruba každejch 10 minut...jinak začnu okorávat :-D
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SAMANOVA006: Tak ho asi zkusim, koupim si vzoreček a uvidim...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam