• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TABBY: na Vianoce :)
    TABBY
    TABBY --- ---
    MART1NKA: No, tady to bohuzel nemaji :( Dej vedet, az zase pojedes na Slovensko :-))
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TABBY: v DMke na slovensku a stal cca 5 eur
    TABBY
    TABBY --- ---
    MART1NKA: Kde ho kupujes a kolik stoji?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    mna prave vysusuje cista voda viac, ako ked sa umyjem sprchovym kremom, ale umyvam si len "rizikove partie" ako to nazvala niecia babicka
    inak pouzivam intimne mydlo, toto tu:


    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    NIKKITA: já jen nechtěla,aby byla zklamaná,až alverdí sprcháče budou vysoušet taky;-)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    GIRAFFKA: To je sice pravda, já sprcháč taky používám především na podpaží při holení nebo prostě minimálně, když už, tak jen vodu nebo kvalitní mýdlo, ale chápu, že to už je vyšší level, pro někoho, kdo se doposud myje konvenčníma sprcháčema je rada "používej kvalitní kostku mýdla nebo sprcháč jen minimálně" trochu sci-fi. K tomu musí člověk dospět časem, proto prvotní rada "vyměň konvenční sprcháč za nejlevnější přírodní variantu, pro začátek" je podlě mě v pořádku :)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    GIRAFFKA: Jj. Fakt netuším, proč bych si měla mydlit třeba lýtka, kolena, ramena... Když jsem celý den doma/v kanclu/ve škole. To prostě nemůže být potřeba.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    GEGI: myslim,že neni až takovej problém s dennim mytim,ale spíš s dennim používánim saponátu.-)
    GEGI
    GEGI --- ---
    MART1NKA: NIKKITA: MARGARITKA: díky za rady, já Dove docela věřila - ale je to spíš setrvačnost, asi mi to někdy někdo řekla a já pak už neměla potřebu to měnit (protože co do vůně a konzistence mi vyhovoval).
    asi začnu tím DMkem a uvidím, co se stane. Když to nepomůže, zkusím ty mýdla atd.
    Jsem zvyklá se mýt denně, ale někdy bez zátěže taky vynechávám - tak se nad tím zkusím zamyslet.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Hele, co znamena "dermatoligicke" mydlo (ptam se s ohledem na sportovni pristup vyrobcu k pouzitym ingrediencim, probirany zde minuly tyden) a proc je zadouci mit v mydle vavrinovy olej?

    Diky za info!
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    GIRAFFKA: neni zac
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MARGARITKA: aha. tak díky za info:-)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    GIRAFFKA: jo to jo, obycejne mydla maji kolem 100g, ja to Aleppske rozpulila a myslim ze ho budu mit na dlouho, ale kupovala jsem 40% vavrinu 200g za 111,-
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    zas to první je 200g/175kč jak dlouho to vydrží,200g je dost veliká kostka,ne?
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    tak pokud financni stranku neresis, proc ne... mozna s tim arganovym olejem bych to i chapala.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MARGARITKA: ok,mě na tom zlákalo to,že mám blízko kamennou prodejnu s timhle produktem...
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    GIRAFFKA: prijde mi spatny pomer cena/mnozstvi oproti tomu od Ahmada Kassara...
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    GEGI: ja bych doporucila vymenit sprchac za kvalitni prirodni mydlo, nedavno jsem cetla, ze vetsina sprchovych gelu ma kyselejsi pH a timpadem jeste vice umocnuje prekyseleni organismu a ruzne potize, dokonce tam psali, ze uzivani sprchacu muze zpusobovat i bolesti zad a kloubu (to pojednani psal lekar ortoped) a naopak tuha mydla jsou vesmes zasadita, takze podporuji prirozene pH tela, vidim to sama na sobe, co pouzivam mydla, ma potreba mazat se tel. mlekem se snizila na minimum (sotva 2-3x do mesice, v saunovem obdobi casteji). Sprchacem se umyju ted uz jen jednou za cas po sportu ci jine zatezi, kdyz potrebuju opravdu poradne vydrbat. (pozor na intimni partie, tam je pH kyselejsi a zasadite mydlo neni uplne vhodne, staci jen sem tam...). Muzes si udelat test a rozmichat male mnozstvi vyrobku co pouzivas ve vode a zmerit pH lakmusovym papirkem (sama jsem to jeste nezkousela, dneska si je chci koupit, tak jsem zvedava). Taky se to s mytim nesmi prehanet... Taky jsem mivala se svedenim problemy, kdysi, kdyz jsem byla zvykla myt se chemickym sprchacem denne a jeste houbickou, abych mela hodne peny :) Ted se mydlem umyju parkrat do tydne, kdyz se pres den moc nezpotim, tak jen vodou (nohy, podpazi mydlem) a jsem spoko :-)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    btw asi jsem se nakazila mejdlem z aleppa a vybírám mezi těmahle:
    http://www.zdravi-vitaminy-doplnky.cz/...sky/alep-royal/tradicni-mydlo-z-aleppa-30-olej-vavrinu-200g
    http://www.zdravi-vitaminy-doplnky.cz/...gicka/alep-royal/dermatologicke-mydlo-s-olejem-vavrinu-125g
    Dermatologické mýdlo s arganovým olejem 125g - ZDRAVI-VITAMINY-DOPLNKY - vitamínové doplňky a alternativní medicína
    http://www.zdravi-vitaminy-doplnky.cz/...sky/alep-royal/dermatologicke-mydlo-s-arganovym-olejem-125g

    máte nějaký doporučení (vč. vykašli se na tyhle)?
    díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam