• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    CAMKA: jo a úplně nejlepší je květy nejdřív nechat uschnout (ne na slunku), zabráníš tak brzké zkáze (rozuměj žluknutí) oleje
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    GUDRUN: tak pak nalož květy do mandlového oleje a za měsíc máš na světě skvělého univerzálního pomocníka ;)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CAMKA: děkuju za tip! trezalkovy mám. a mesicky snad vysadila mama
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    GUDRUN: měsíčkový olej. maceruju měsíčky z mé zahrádky v doupovských horách do mandlového oleje s příměsí oleje z hroznových jader a nedám na něj dopustit. pokud bys chtěla, mohu nějaký dodat. mám i třezalkový, který funguje taky úžasně, ale problém je, že po něm nemůžeš znovu na sluníčko minimálně ten den (fotosenzitivita)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DAFNE: zkusenost nemam, ale pry dost barvi do bela, coz nemam moc rada.

    S opalovaky dost zapasim, letos jsem nestihla koupit eco, tak z nouze jsem koupila Laveru, ale slozenim slozeni neni uplne tak, jak bych si predstavovala :-(
    MASOO
    MASOO --- ---
    Zacla sem pouzivat Squalane od Saloosu a min se mracim a zda se mi to lepsi;)
    OXIS
    OXIS --- ---
    Už po dvou naneseních tariky vidím změnu! Super.
    A osvědčený krém na vrásky okolo očí a mimické na čele byste taky měly?
    MASOO
    MASOO --- ---
    hřebíček v alpě
    proti klíšťatům rozmarýn v lék. alkoholu
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Nemáte někdo dobré zkušenosti s nějakým diy repelentem? Receptů na diy repelent lze najít spoustu, ale chtěla bych něco ověřeného, co funguje.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MASOO: https://zkvaseno.blogspot.cz/2014/02/vodni-kefir.html a plus mínus kombuča. Ale tam jsou úplně jiné kultury.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ZUZKAOU: no, ta vláknina mě napadla... no jasně, neměly by ty potvůrky stejně co žrát, jj.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    PAKOBYLKA: ano, návod na výrobu kefíru jsem četla tady http://m.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/
    Jinak návod na léčbu je prostý- potírat kefírem postižené místo aspoň 2xdenně. Je lepší nechat kefír hodně zhoustnout, líp pak drží na kůži.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ZUZKAOU: ááá to je ono, díky. kdysi jsem to doma mívala, prostuduju návody a uvidíme :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: jogurt/kefír. Z lednice. Případně smíchat s nějakým olejem.

    ELIZHANNAH: ehm, probiotka jsou nanic, když k tomu člověk nemá dostatek co nejpestřejší vlákniny. Tj - celozrnné obiloviny, luštěniny ořechy, semena všeho druhu - zejména ta slizutvorná jako len, chia, včelník, jitrocel aka psylium a podobně, ovoce, zelenina, mořské řasy.

    Naopak - s vlákninou se obejde bez probiotik. oněch doporučovaných 30 g denně znamená dost překopat běžný středoevropský jídelníček. Prakticky to nejde bez výměny všeho z bílé mouky za celozrnnou a alespoń dvou lžic něčeho s luštěninami denně (hummus a pučálka/pečená cirzna vedou)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    GUDRUN: Gel z aloe vera. Kolečka od salátové okurky.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    OXIS: vypíšu ti tady, co se píše v knize Návod na přežití pro ženy v kapitole věnované pokožce:

    Často obviňovaná čokoláda, pokud by byla nemléčná a s vysokým obsahem kakaa, by zřejmě nevadila, vadí ten obsah mléka a taky ty výkyvy cukru v krvi, jak psala Zuzkaou (tzn. minimalizovat příjem potravin s vysokým glykemickým indexem). Kravské mléko může zhoršovat akné, tzn. mléko a mléčné výrobky minimalizovat. Nasadit tzv. protizánětlivou kúru (ta má za cíl výživou omezit chronické záněty v těle... nechce se mi s tím teď vypisovat, možná až budu mít víc času) a konzumovat každý den probiotika 5–10 miliard bakterií třikrát denně s jídlem, brát zinek 50–100 mg za den (dát přednost pikolinátu anebo glukanátu zinku a pokud je užívání zinku dlouhodobé nebo celoroční, dodat také 2 mg mědi na každých 30 mg zinku), vitamín E 100–200 m. j. za den, vitamín C 250–1000 mg za den, betakaroten 9–15 mg 2–3krát denně po dobu tří týdnů, poté snížit dávkování na 9 mg za den anebo ho raději konzumovat formou přirozených potravinových zdrojů, chrom (pikolinát) 100–200 mikrogramů denně, za studena lisovaný lněný olej v dávce 2 čajových lžiček do jídla denně.

    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    čím z běžných přírodních olejů a masel mazat prismahnuty obličej od slunicka?
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    díky, míchat se mi ho nechce, tak bude jen na noc no :-)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    PAKOBYLKA: k tomu šípkovému oleji – to je normální... holt obsah karotenoidů :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PAKOBYLKA: mám ho taky z ekokozy, imho se pro kosmetický účely hodí a používám ho ve směsi. pokožku mi nijak nebarvi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam