• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    VACA
    VACA --- ---
    Už jsem o tom nějakej čas přemejšlel za tu dobu co k sem k vám dolejzám vokounět. Dneska jsem se odhodlal a se zvláštním pocitem otebřel některé krabice, které zůstaly nedotčeny po několikero stěhování. :)

    Podělím se s vámi o dnešní objevy. Ale varuju vás! Je to tak jak to leželo fakt minimálně deset let bez tknutí.. a před tím ještě leta volně ložený někde třea na skříni, apod...

    Tak jednak WOW! tyhle panáčci...


    na ty jsem uplně zapoměl že jsem kdy měl, že vůbec existovali:) Teď na ně ale koukám a vybavuje se mi to. Lego Basic v takovym kartonovym "kufříku" Takže to nejspíš byly moje první kontakty s legem..:) Pár pro ten set typickejch dílků možno vidět na obrázku...

    Pak jsem tu našel nějaký fragmenty toho hasičáku na kerej jsem odkazoval zde: VACA, a taky pár dílků z nějakejch setů z rannejch devadesátek :) třea ty žlutý kola, ty jsou hodně starý.. A taky jeden zvláštní, pro lego dost neobviklej díl, kolečko se železnou osičkou.. Tušim nějakou souvislost s tou kostkou s dírkou zboku, ale nezdá se to být přímo kopatibilní..



    Pak jsem tam taky našel tenhle poklad.. Ale já jsem vás varoval, je to pod nánosem prachu obydlený pavučinama.. Opravdovej lego graveyard :D




    v pozadí je vidět torzo setu na kerej jsem mj odkazoval už zde VACA.. Po natlakování dokonce funkční :D Ale bohužel. horní malej pístek už trochu ufukuje v jednom směru... :( Na trucku mi přijdou zajímavý ty technikový sedačky, původně určený pro technic figurky...

    pak tam teda jsou nějaký díly který pocházej z nějaký prehistorický mutace lega (asi jsem tenkrát po někom podědil:)

    překvapilo mě ale jak pevně to drží pohromadě, a i absolutní vzájemná kompatibilita s legem...

    No ještě mě čeká jedna krabice plná pokladů. Tu ale teĎ nemám doma, budu ji muset dovalit, tam toho bude hodně. Tak se s váma podělím o objevy.

    A jo, zkusím alespoň některý ty sety dát dohromady. Čeká mě teda těžkej úkol. Dohledat k tomu ty manuály, je to už dávná historie kdoví kde jim je konec... :(
    +teda bojim se, a to je jistý, že ty sety budou nekompletní. Mj. i proto že jsem tenkrát pendloval mezi rodiči a různě se to částečně přeskupovalo...

    Taky mě překvapilo jak jsou některý dílky na tom trucku "žluklý". Přemejšlim jak to vyčistit, napadlo mě to rozebrat, nacpat do ponožek a na šetrnej program bez ždímání vyprat v pračce.. Samozřejmě bez dílků se samolepkami...

    Na druhou stranu zvláštní to pohled do minulosti, ještě okořeněnej o ten prach a pavučiny... A taky určitá nostalgie.
    No dám vám report. Ale tak za měsíc dva, až jestli jak se k tomu dostanu...
    VACA
    VACA --- ---
    BATY: já měl tohodle hasičáka :)




    btw jak byla řeč o tom, že většina lego city, jsou jen "monoposty" tak při hledání toho starýho hasičáka jsem narazil na tohle:


    ten je pěkně "dvousitzovej"... mj. i to technikový zavěšení kol vypadá dobře... Tohle je imho směr kterym by se city mělo ubýrat. A souhlasím s CROSSem co se týče implementace technikovejch dílků. A taky se mi to líbí...

    Sakra, já jen doufám že jednou budu mít syna/y abych si zase mohl hrát s temahle skvělejma hračkama. Lego friends by mě asi tolik nebavilo :D
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: Tyhle písty jsou i na současném City buldozeru, spíš jako designový prvek než že by to bez nich nedrželo.
    BATY
    BATY --- ---
    CROSS: prekvapily me nejvic asi ty pisty, co drzi ten zebri (ne ze by nedrzel i bez toho)... to na mem lego city hasicaku z roku 1994 (https://picasaweb.google.com/103438859744719575772/LEGO#6193723986246338498) nebylo :))
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: Jak jedu v City a obecně ne–Technic setech jen asi rok, tak můj dojem může být mylný, ale přijde mi, že do toho integrují čím dál víc prvků právě z technicu (a přijde mi to dobře teda).
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    BATY: vid :)
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: už se to rýsuje ;)
    tohle je já nedělám, dokud nenajdu dílek, který tam patří, tak nemůžu pokračovat dál ;)
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    PETJU: Macek, dneska jsem na nej koukal v krame. Velka krabice :)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    CROSS: ten me taky bavi ;))
    CROSS
    CROSS --- ---
    THOMASMORTA: tak je to ale se vším (se vším, kde levné napodobeniny existují). Soudě podle hospodářských výsledků Lega, kopie ho existenčně neohrožují, takže v tomhle případě si to trh vyřeší.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CROSS: No, názory na tom se zcela zjevně mění v průběhu času - do slavného soudu, který LEGO prohrálo, se běžně konkrétní matematické parametry chránit daly:-)
    Nevím, jestli to je dobře nebo špatně, ale rozhodně je vidět odvrácená strana: už jsem zažil klasického maloměšťáckého šedesátníka, jak vysvětloval, že lego kupovat nebude, protože na těch kostkách hrozně rejžujou a objedná si lacinou napodobeninu, kde za pár stovek bude mít násobně víc kostek.
    V mírnější podobě jsem se s tím setkal i u lidí, kteří chtěli minifigurky a kostičky do nějakého wargamingu a Cobi pro ně představovalo dostatečnou kvalitu...

    První skupině se těžko vysvětluje, že LEGO zaplatilo hromadu peněz za vyvinutí kvalitního plastu a za stroje, které dokáží vyrábět kostky s obrovskou přesností (přílišná odchylka v rozměrech kostek je problém, se kterým jsem se setkal u MegaBloks), druhá skupina tohle nejspíš po zvážení nepotřebuje...
    CROSS
    CROSS --- ---
    THOMASMORTA: jak by řekli u Samsungu — obdélník si nemůžeš ani patentovat, ani ho okopírovat :-]

    Jinak žena teď přinesla z hračkářství katalog H1/2016... to zase bude peněz. Takovej Ford F–150 Raptor ze Speed Champions si asi budu muset pořídit už tak nějak z principu.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Video o kostkových stavebnicích před legem. Co mě překvapilo, je skutečnost, že LEGO první generaci kostek (i Dupla) natvrdo okopírovalo:
    Bricks Before LEGO
    http://www.youtube.com/watch?v=iFELcl75CiY
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    TOOMIX: Nic moc, v uvahu pripada snad jedine ten Technic 42032 a Lidl cena (369,-) je v podstate doporucena beze slevy. Na netu se da sehnat za cca 320,- a postovne. Takze nula od nuly pojde.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Nevim jak moc to je dobrá nabídka, ale v Lidlu budou mít lego (strana 27)

    http://www.lidl.cz/statics/lidl-cz/ds_doc/Letak_od_01_02_do_07_02_2016_P2F.pdf
    CHUCPE
    CHUCPE --- ---
    PAVLICZECH: posli tratě, které jsi postavil, tohle fest závist
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    BATY: Praveze se tu uz nedalo moc chodit a dneska tu bude spat navsteva, tak se bude rozdelavat gauc.. Byl jsem nucen zajet s vlaky do depa :D
    BATY
    BATY --- ---
    PAVLICZECH: to je super, kdyz mas velkej byt, kde si to muzes vsechno rozlozit :)
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    At tu nezaclani jen ten technicofil, zascrolujem si trochu:

    Jak jsem se letos zblaznil.. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KVIIIK: Jsou to počty setů z jednotlivých řad. Je to napsaný přesně uprostřed obrázku.
    BATY
    BATY --- ---
    KVIIIK: Ok, chapu, ale tak nove SW co ted vyslo taky obsahuje sety, z tech nejstarsich dilu, viz ten modul s droidama a Boba Fett jako zalejva Hana Sola na karbonitu atd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam