• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    SILENCE
    SILENCE --- ---
    hvezda smrti dnes ka lego shopu s 20% slevou (za 12k CZK)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: B-model je úplně skvělý, ale chápu, že popelářské auto není takový trhák jako tahač:-)
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: nevšimli... Pěkný
    KAERO
    KAERO --- ---
    asi jste si uz vsimli ze jsou nove sety. koukam na ten Mack, a ani ten B model vubec nevypada spatne:
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: zaverem - nasel jsem asi 10 smejdovskych dilku v zasilce s 1200 dilky (polozky jako 100 cernych technic koliku atd.). Kdyz jsem prodejci napsal, ze prodava smejd dilky, tak mi rekl ze to je mene nez 1 % a ze mi vrati 5 euro. coz mi teda rozhodne nenahradilo tu hodinu a pul podrobneho zkoumani jestli je dilek originalni nebo smejd. ale prodejce je smejd, protoze nedal upozorneni ze se v dilcich muzou objevit nelego dilky. (jak jsem ho upozornoval ze by mel).

    tak to berte jako upozorneni, ze pri nakupu je potreba prekontrolovat nejen pocet dilku a zbezne kvalitu, ale i podrobne prostudovat jestli to neni smejd dilek. coz teda zjistuji neni uplne snadne.
    JOPS
    JOPS --- ---
    VACA: nerozebiram, uz ne, postavim a necham na to na policce prasit :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: mesic. snazim se dele (neboli snazim se abych vic pracoval a mene si hral) ale moc to nejde :)

    bez toho ramene je ten arocs jak bezruky. doslova :)
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML; KAERO: jak dlouho u vas tak maji zivotnost ty modely nez je zase rozeberete?
    VACA
    VACA --- ---
    uFf, tak to rypaci rameno mi zabralo tri stavedni dny.
    Poctem dilku a casu v tehle kapitole sem mel skoro pocit jako bych postavil druhy volvo :D

    N, tak ted prijde na tadu ten "main gearbox" kterej to rameno jeste nezamedbatelne prodlouzi..
    Do ted jsem si myslel (pri pohledu na tu pojezdovou zakladni, ze to tezebni rypadlo nebude az tak velky. Ted uz vim ze bude, zase dalsi mastodont.. :D





    KAERO
    KAERO --- ---
    uff, opravdu funkcni pokladac mostu. z lega:
    LEGO TECHNIC Bridge Girder SLJ 50018 ( Final Video 15 )
    https://www.youtube.com/watch?v=Ny-ighFGg98
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: no a pak nahodis rebrickable, a budes stavet dalsi a dalsi :) doporucuju tenhle:
    LEGO MOC-6060 42043 Alternate - Mobile Crane (Technic 2016) | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-6060/M_longer/42043-alternate-mobile-crane/
    byl skvely a funkcni
    KEJML
    KEJML --- ---
    VACA: Já se toho rozebírání nejdřív taky bál, ale nakonec to šlo mnohem rychleji, než jsem čekal
    VACA
    VACA --- ---
    *každopádně, rypadlo a crawler půjdou na "porážku" jako první. Ach jo, pak asi to volvo :´( a nakonec mercedes :´((
    Skoro si až řikám že jsem to neměl stavět ale jen roztřídit, že by mě to pak tolik nemrzelo.. Ale to bych prostě neviděl ty báječný konstrukce a stavební postupy...
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO:D to je mylnej dojem. Stavim po večerech, zpravidla jednu "kapitolu" návodu za den. Dnes když jsem ale vysypal teh 9 pytlů s označením "6." na stůl, tak myslim že tohle na jeden zátah nedám.. :/

    No ještě mám před sebou dlouhou cestu než se, konečně, dostanu k nějakejm vlastním pokusům.. Nemůžu se dočkat, ale když uvážim že to budu muset zase postupně rozebrat... uFf. Sakra ani se mi na to nechce pomejšlet. Ty věci jsou pěkný, člověku se to skoro ani nechce rozložit, navíc takovýho času než to člověk postavil, právě.. :D Ale prostě musim, budu muset, jinak by to nemělo ten smysl.

    KAERO: rozumim, tohle je prostě mrzutá situace. Dej pak vědět jestli ti od něho přišla nějaká reakce. Držim palce.
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: ok, smiril jsem se s tim, ze jsi vykradl tu banku abys nakoupil lego. ale nesmirim se s tim ze mas zjevne hromadu volneho casu abys to stavel takovym tempem :)
    VACA
    VACA --- ---
    ooou shi... Tohle je vážně masakr!



    ale teda i tohle je celkem masakr:


    :)

    a ještě něco zbejvá napytlovaný:




    Musim říct, že je to fakt mocný. Arocs byl záživná zajímavá stavba, (ještě nemam to pneu-rameno) ale tohle je teda fakt nálož. Technic jako prase, teh soukolí v tom, a to mě ten hlavní gearbox teprva čeká. Zase mě to posadilo na prdel.
    Musim se vám přiznat, že to mi trochu vzalo vítr z plachet tohleto. Když sem stavěl arocse a teď tohle.. Když vidim jak sofistikovaný a propracovaný to je, tak si řikám že nějaký moje invence budou asi dost "poor" oproti tomuhle :D

    Btw tohle rozebrat, to bude záhul, mám z toho teď pocit že ještě pracnější než to dát podle návodu dohromady.. :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: no jasne ze jsem mu to napsal. na bricklinku je mozne prodejce hodnotit, ma tam bilion pozitivnich a par negativnich. problem je ze jsem na to prisel ve chvili kdy uz jsem ho ohodnotil a nelze to uz zmenit.
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: tak tohle je děsnej shit. Toho bych se nejvíc bál, a z části jsem se obával i při nákupu secondhand složeného setu za relativně málo peněz. Aby to nebyl nějakej ten Lepin, nebo kdoví co... :/

    Asi bych zkusil toho prodejce zkontaktovat i tak. Napsat mu že co se stalo, a že jsi na to přišel až přistavbě když to nepasovalo.. Tak jak jsi to řekl nám... A zeptal bych se ho jestli má nějaký návrhy na to tu situaci vyřešit.. Když by nic, tak třeba alespoň tim, že by ti náhradu za ty špatný přihodil k dalšímu nákupu.. (Ale chápu že to neni ideální řešení, i to že už bych neměl chuť od něho nic dalšího brát a dělat mu tak další business)
    V druhý linii, když by neprojevil ani žádnou snahu, vstřícnost s tim něco dělat, asi bych mu ve vší slušnosti napsal, že si to nenechám pro sebe, a ač mi to neníé po chuti, budu tuhle skutečnost šířit v komunitě, abych uchránil další AFOLy i TFOLy...
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: co ja jsem cetl, tak spousta zkusenejsich pouziva vice programu dohromady (a proto se asi taky drzi toho co pouziva tu ldraw knihovnu dilu). leocad/mlcad na sestaveni, pak lpub/lpub3d na delani navodu, lscupt/lhose na figurky nebo hadice. taky dost lidi psalo ze LDD sic oficialni, ale nejsou tam vsechy dily a ldraw jich ma vic. proste neni jeden dobry program.

    me osobne LDD nesedel, ten system skryvani dilu abych lepe videl dovnitr je katastrofalni. pak jsem zkousel leocad, ten teda neumi automaticke spojovani dilku, a pozicovani mi slo od ruky az pote co jsem si predelal klavesy na 'normalni'. ale zas to umi rozdelit model do podsekci (coz se pak pouzije pri tvorbe navodu).
    automaticke spojovani dilku umi stud.io od bricklinku, sice jen pod windowzy ale aspon jede pod winem. to vypadalo celkem ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam