• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Aha sry 40y bylo 2017.. Nevim proc sem myslel ze to nej ohledne toho teprve prijde :)
    VACA
    VACA --- ---
    THOMASMORTA: J to asi jo. Na druhou stranu je to 40let vyroci lego technic, tak jsem si proste rikal ze prijdou s nejkou fakt bombici.. :) tohle bych si predstavoval jako takovej druhej nejvestsi set ve vyrocni rade, a nad tim jeste neco fakt echt.
    To s cenou chapu. Ja bych si to beztak koupil az jako 2roky stary z nejakejch "prebytku" :D
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VACA: Právě že ročník 2017 velkými modely dost zklamal...
    Ale jinak absence PF bude vykoupena tím, aby to nestálo 7 tisíc...
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Ps: taky to vypada ze ma pouze pevnej podvozek bez pruzeni/artikulace.. N proste u nevyssiho technic setu bych dnes uz ocekaval trochu vic...
    VACA
    VACA --- ---
    Ale moc se mi libi provedeni tohohle, vic nez A model tohohle setu. Az na tu barevnost teda...

    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: Tady je vic fotek k tomu: https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/156271-42078-mack-anthem/
    Jako je moc hezkej, takovej uz skoro "model team" ten tahac, libi se mi uziti klasickejch lego kostek na na te kabine. To jsem v tehle mire u technicu jeste nevidel..
    I model B vypada supr.
    Ale jsem trochu zklamany jestli ze tohle je technicovej "flagship".. Vzhledem k tomu co bylo posledni roky za bombice tak jsem cekal neco vetsiho s vice sofistikovanejch technic fci. Neni tam zadny PF, maly kolecka, meritko a nejspis i pocet dilku oproti predchozim..

    Priznam se ze jsem mel vetsi ocekavani a tesil se na neco vetsiho, nabityho dilama a funkcema.. :/
    SILENCE
    SILENCE --- ---
    hvezda smrti dnes ka lego shopu s 20% slevou (za 12k CZK)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: B-model je úplně skvělý, ale chápu, že popelářské auto není takový trhák jako tahač:-)
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: nevšimli... Pěkný
    KAERO
    KAERO --- ---
    asi jste si uz vsimli ze jsou nove sety. koukam na ten Mack, a ani ten B model vubec nevypada spatne:
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: zaverem - nasel jsem asi 10 smejdovskych dilku v zasilce s 1200 dilky (polozky jako 100 cernych technic koliku atd.). Kdyz jsem prodejci napsal, ze prodava smejd dilky, tak mi rekl ze to je mene nez 1 % a ze mi vrati 5 euro. coz mi teda rozhodne nenahradilo tu hodinu a pul podrobneho zkoumani jestli je dilek originalni nebo smejd. ale prodejce je smejd, protoze nedal upozorneni ze se v dilcich muzou objevit nelego dilky. (jak jsem ho upozornoval ze by mel).

    tak to berte jako upozorneni, ze pri nakupu je potreba prekontrolovat nejen pocet dilku a zbezne kvalitu, ale i podrobne prostudovat jestli to neni smejd dilek. coz teda zjistuji neni uplne snadne.
    JOPS
    JOPS --- ---
    VACA: nerozebiram, uz ne, postavim a necham na to na policce prasit :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: mesic. snazim se dele (neboli snazim se abych vic pracoval a mene si hral) ale moc to nejde :)

    bez toho ramene je ten arocs jak bezruky. doslova :)
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML; KAERO: jak dlouho u vas tak maji zivotnost ty modely nez je zase rozeberete?
    VACA
    VACA --- ---
    uFf, tak to rypaci rameno mi zabralo tri stavedni dny.
    Poctem dilku a casu v tehle kapitole sem mel skoro pocit jako bych postavil druhy volvo :D

    N, tak ted prijde na tadu ten "main gearbox" kterej to rameno jeste nezamedbatelne prodlouzi..
    Do ted jsem si myslel (pri pohledu na tu pojezdovou zakladni, ze to tezebni rypadlo nebude az tak velky. Ted uz vim ze bude, zase dalsi mastodont.. :D





    KAERO
    KAERO --- ---
    uff, opravdu funkcni pokladac mostu. z lega:
    LEGO TECHNIC Bridge Girder SLJ 50018 ( Final Video 15 )
    https://www.youtube.com/watch?v=Ny-ighFGg98
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: no a pak nahodis rebrickable, a budes stavet dalsi a dalsi :) doporucuju tenhle:
    LEGO MOC-6060 42043 Alternate - Mobile Crane (Technic 2016) | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-6060/M_longer/42043-alternate-mobile-crane/
    byl skvely a funkcni
    KEJML
    KEJML --- ---
    VACA: Já se toho rozebírání nejdřív taky bál, ale nakonec to šlo mnohem rychleji, než jsem čekal
    VACA
    VACA --- ---
    *každopádně, rypadlo a crawler půjdou na "porážku" jako první. Ach jo, pak asi to volvo :´( a nakonec mercedes :´((
    Skoro si až řikám že jsem to neměl stavět ale jen roztřídit, že by mě to pak tolik nemrzelo.. Ale to bych prostě neviděl ty báječný konstrukce a stavební postupy...
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO:D to je mylnej dojem. Stavim po večerech, zpravidla jednu "kapitolu" návodu za den. Dnes když jsem ale vysypal teh 9 pytlů s označením "6." na stůl, tak myslim že tohle na jeden zátah nedám.. :/

    No ještě mám před sebou dlouhou cestu než se, konečně, dostanu k nějakejm vlastním pokusům.. Nemůžu se dočkat, ale když uvážim že to budu muset zase postupně rozebrat... uFf. Sakra ani se mi na to nechce pomejšlet. Ty věci jsou pěkný, člověku se to skoro ani nechce rozložit, navíc takovýho času než to člověk postavil, právě.. :D Ale prostě musim, budu muset, jinak by to nemělo ten smysl.

    KAERO: rozumim, tohle je prostě mrzutá situace. Dej pak vědět jestli ti od něho přišla nějaká reakce. Držim palce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam