• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    KAERO: OK, pokusim se prohrabat ruznejma tyckama a dilkama s tycovejma vystupkama...
    KAERO
    KAERO --- ---
    BLACKHEAD: cokoli na cem to bude drzet, abych zhodnotil jestli to pak dokazu zaimplementovat do modelu. Je to spravna velikost pro MRAP co pouziva NASA pro pripadne zachranarske prace, pro meritko 1:110:
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    btw už se dá stáhnout návod od Groota a kazeta vůbec nemá gumy na kolech, ale místo toho tam jsou dvě 1x1 round:

    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    KAERO: A otazka je polozena jak: "Hledame cokoli, na cem to bude drzet", nebo nam reknes "Na cem bys potreboval aby to treba drzelo"?
    Samozrejme ze to "nekdo" ma a i to "nekdo" muze vyzkoouset. Ale co presne mam zkouset?
    KAERO
    KAERO --- ---
    Tohle kolecko 6230:

    ma spravnou velikost co potrebuju. Normalne je na tehle kostce bb0164c01:

    A potrebuju vedet jestli jde spojit i s nejakou jinou kostkou. Ma to nekdo? Mohl by to nekdo vyzkouset?
    BrickLink - Part 6230 : LEGO Tire Smooth Small with White Hollow Fixed Center (Space Shuttle Wheel) [Tire & Tread] - BrickLink Reference Catalog
    https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=6230#T=P&C=11
    https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=bb0164c01#T=C
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    Neni lepsi k te kazete postavit z Lega i ten walkman?:
    LEGO IDEAS - Sony Walkman
    https://ideas.lego.com/projects/5197f5b5-e42f-4f55-9a6d-c153ead2f681

    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PETJU: Nenarves, viditelne ma jiny pomer stran. Ale je to close-enough! ;-)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    Hele kdyz jde udelat opakovaci pistole s funkcnim zasobnikem na dilky, ktera ty dilky strili, tak tohle pujde taky! :-D
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PETJU: Ja to nevidim jako neco co nejde. Jen potrebuju cas na to tvoreni... Postavit si ten dverni mechanizmus kterej takovy kazety sezere a zase vyplivne, to by nemel byt technickej problem. Vetsi problem vidim s mechanizmem, kterej bude otacet tema koleckama uvnitr te "kazety" (samo, bez pasky). Mechanizmus tlacitek si dovedu predstavit jednoduse...

    Videl bych to na neco takoveho:
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PETJU: A ja zase potrebuju nutne tu kazetu a postavit si k ni kazetak!
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    TOOMIX: > zde vložit povinný dotaz ohledně portu dooma <
    RSZ
    RSZ --- ---
    TOOMIX: teda s tím sonarem/radarem to vypadá parádně
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DIY Lego kostka s displejem, na twitteru jsou videa

    https://twitter.com/ancient_james/status/1534002794726031360?s=20

    KAERO
    KAERO --- ---
    Ta kazeta je vyborna.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    PETJU: To nutne potrebuju 😂
    BATY
    BATY --- ---
    EMMET
    EMMET --- ---
    Ninjago Movie je prostě jiná verze příběhu. A podle mě tam jde hlavně o složitý vztah otce se synem a jak k době mohou najít cestu. Já ten film mám rád (videohra pak některé pasáže příběhu ještě prohlubuje), ale uznávám, že je z LEGO filmů nejslabší. Pořád mi ale přijde dost dobrý.
    CROSS
    CROSS --- ---
    DURDIN: :-] to máme skoro opačně, ale jo, turnaj živlů (podle mě 4. řada), ten je dobrej a dětem se líbil, i tomu rozuměly. (Když na to poprvé koukaly tak kolem těch 5-6 let.) Potom mi přišlo, že už to je cílený na výrazně starší děti, narozdíl od těch prvních sezón.

    Ninjago Movie jsem neviděl, ani dětem nepouštěl, když to vyšlo, přišlo mi to nějaký divný a nezapadající do narativu těch prvních sezón seriálu, a od tý doby nějak nebyl důvod se k tomu vracet.
    BATY
    BATY --- ---
    DURDIN: Ale on střílí nějaké kraby nebo ryby ne? To je v pohodě :)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    CROSS: Taky nás to za začátku moc nebavilo, věčně opakující se Gormadon a kostlivci (jestli si to dobře pamatuju) ale právě pátá řada už přinesla změnu a zdála se mi dobrá (pokud to je teda turnaj živlů)? Pak má zajímavý nápad ta série s duchy a další pak s džinem a Synové Gormadona a ještě můžu doporučit tu kde mají zakázané svitky Spinjitsu, a nakonec ani ta digi série nebyla špatné. Syn viděl snad všechno (já teda ne)....
    Ale abych neutíkal od tématu násilí/zbraní, tak ani nepočítám, kolik mečů máme doma z ninjago setů. Ale v samotném Ninjago seriálu to není už hlavní téma. Ano ninjové musí bojovat, ale je na tom vidět, že se snaží, aby se postavy různě vyvíjely, a spíš problémy řešili jinak. Pak existují i ninjago shorts, které jsou některé vyloženě komediální, třeba Reimagined - Sweatin' to the Goldies je u nás hodně populární a tam se všechno vyřeší tancem :) Ale, vybořovalo z toho uplně Ninjago Movie, kde třeba souboj Loyda s Gormadonem, kdy z robota vypálí asi 150 různých střel...úplně nezapadá do koncepce (imho celé movie bylo dost o ničem):
    Ninjago Movie : Lloyd vs Garmadon Scene
    https://youtu.be/Sgd9OlAEpAo?t=120
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam