• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: :o) myslela som tym to, ze v pripade, ze by si svojich psov dosledne vychovavala stylom ako to robis ale bez toho, aby si riesila nizsieuvedene veci (jedlo, dvere, vyvysene miesta a pod), tak ako vies, ze ti psi by mali problemy s dominanciou?
    pises, ze inu skusenost nemas, tak tym len reagujem na to, ze to podla mna nie je dokaz toho, ze podobne veci maju nejaky realny zaklad
    skor si myslim, ze ta vychova funguje preto, ze im vymedzis mantinely a trochu doslednejsie po nich vyzadujes aby robili to co ty chces ale nie je to v tom, pes zerie posledny a pod....
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: protoze to nedelam u obou, treba takhle dusledne, ja to fakt resim jen drobnostmi typu psi nesmi nasedacku kocky jo kocky ji driv psi az po nich a to uplne staci.
    jinak s dominanci v puberte se psem problemy byly(v jine souvislosti nez s kockama) a tohle ho taky behem par dni urovnalo do mezi. nemusime to dale dodrzovat. proste stacilo nekolik malo dni to tak pouzivat a pes se zaradil tam kam ma a uz si nevyskakuje. pro me jsou osobni zkusenosti nejlepsi dukaz.jinakjak pises slovensky nejak mi unika asi co myslis tim poslednim dovetkem, no proste ja psa vychovavam takhle a funguje mi to. nemam jinou zkusenost, nerikam, ze to nejde i jinak, ale ze mne se osvedcuje tenhle nenasilnyzpusob vyborne...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: no podla mna to vobec povahu dokazu nesplna.... ak by si vychovu aplikovala tak ako to robis, ale zaroven neriesial veci typu - pes je posledny, posledny prechadza dvermi, nesmie vyliezt vyssie ako stojim ja a pod... ako vies, ze by ti psi neboli rovnako vychovani?
    GIO
    GIO --- ---
    a u psu s prirozene dominantnejsi povahou(co noita, to "bojova plemena" byvaji zejo) bych se fakt radsi nespolehala na to ze, pes bude kocku odprirozena respektovat, ale spis ho k tomu cilene vedla, odmala, mantinely, hierarchie, nebo vymezeni prostoru, at uz se tom rika jak chce.
    GIO
    GIO --- ---
    NOITA: to je pro me dostatecny dukaz, praktikuji to tak odjakziva, co mame psy spolu s kockama a bez sebemensiho problemu. neni to nijak nasilna metoda, zadny dril ani buzerace, jen mantinely, to souhlasim, ale to se prece nevylucuje.
    GIO
    GIO --- ---
    NOITA: ja si to nemyslim, jak rikam, mam porovnani s rodinou,kde pes(posloucha jak hodinky, neni nevychovany) proste s kockama ma blbe souziti kvuli panicce.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    nieco dalsie ohladom dominancie a popularnych mytov: http://www.apdt.com.au/files/dominancestatement.pdf
    NOITA
    NOITA --- ---
    RAVNOS: neexistují pro to žádné důkazy

    JULYZ: Tak tak


    GIO: Je to jen o nastavení mantinelů a jejich dodržování.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: a nemoze to byt tym, ze ten pes obecne nie je vychovany?
    nedalo mi to, tak som aspon rychlo nieco vygooglila http://barney.glenalbyn.org/view.php?cisloclanku=2005111701
    nie je to sice presne to co som chcela, ale ako nastin to staci, je tam aj zmienka o "pes na gauci" (vyvysenom mieste) ako jeden z tradicnych mytov
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: no mozna je zastarala, ale funguje. mam srovnani s kamoskou, ktera psovi nija nenaznacuje ze je iz nez kocky a taky to u nich vypada. kocky krute protestujou, pes je honi, no proste srovnani mam.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: no to si myslim ze je UL... som v praci tak nemam cas to momentalne googlovat, ale doma pohladam a poslem. tato teoria je zastarala ale zatial u nas prilis zakorenena
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: samozrejme ze souvisi, i dva psy kdyz mas a jeden bude spat vys, tak bude v hierarchii vyse.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: ale tak to sa mi teda nezda... hierarchia a to ci kocka vylezie vyssie ako pes alebo je skor ci neskor ako on moc spolu nesuvisi
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    u nas je to asi tim ze se djaba nikdy nesetkala s kockou co by zustala na miste, tzn. djaba dostane amok a v tranzu ji zacne honit...nedavno sme ale sli po ulici a kocka pred nama...djaba vystartovala ja zarvala a kocka nic...sla si dal...djaba se zastavila na fleku a v pohode.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: no tobych se asi taky slitoval a vzal ho pod křídla kdyby to bylo takle :)) ale dokud budu bydlet v baráku tak si kočku pořizovat nebudu
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: no doga ji nasla nekde na zahrade.. prinela v drzce ozuzlany kote, protoze asi nekde zuchlo ze strechy a bylo cele dobite..a prochladle.. tak uz je mu rok a pul no.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: no ta naše mrška když je venku hnusně tak jo ale myslim že sevní probudil lovec pže je skor porát naproti vlese
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: hihi tagže ty deš venčut hafana tvá atila přiběhne s míčkem v puse a ty zjistíš že je to čičí tak jí bereš hned dom ...... já vim že uměj bejt i láskyplný ale doma prostě skor vůbec nejsem a nedokážu si představit jak semnou bude micí trávit 24/7 jako nikita
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: hehe ja mam taky puvodne bytovy kocky... a ted zijou na vesnici a je to furt stejny, jdou se ven probehnout, ale hura domu ...:)
    GIO
    GIO --- ---
    jako ono to s tou hierarchii ale taky neni uplne nutny, je to kus od kusu jak podle kcoek, tak podle psu, jsou psi salamisti, kteri na sobe nechaji drivi stipat a pak se to asi takhle moc resit ani nemusi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam