• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    Tyto stránky jsou věnované výměně názorů, zkušeností a zážitků s "bojovými plemeny".
    Diskuze se neomezuje pouze na standardní plemena - pitbul, staford ..., ale je otevřena i jiným, netradičním "bojovým" psům.
    Vystavujte dle libosti foto Vašich miláčků, zanechávejte linky na stránky s touto tématikou.




    rozbalit záhlaví
    GIO
    GIO --- ---
    MATHEA: neopiram, rikam svuj nazor, nerikam, ze to lidi nemaji delat, jen si dovoluji rict nahlas, ze ja to tak nedelam a nepovazuji za dulezite aby mi nekdo zduraznoval, ze pes neni dokonalej, kdyz nesplni sled povelu pri spustenem vysavaci, proto jsem to zminovala ted. a to neni mimo debatu mne a tukiho, to s eji konkretne tyka.
    ty si topreci delej a vnimej jak chces, na tom souziti je imho pekny, zeho kazdy muzeme mit taky nastaveny jinak treba
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    GIO: ted mimo debatu mezi tebou a Tukim, ale proc se furt opiras do psu - "robotu"? Tak holt nekdo cvici i na zkousky a souteze, nemusi to bejt zdaleka dril, je to sport, a pokud to toho psa nebavi, tak s nim stejne nic mco neudelas. Pokud ho mas namotivovanyho a ma chut do prace, tak to neni o drilu, ale o radosti z prace (cimz nerikam, ze zdaleka u vsech psovodu). Ty si hrda na to, ze tvoji psi maj "svoji hlavu, nejsou roboti", ja sem hrda na to, ze si s tema svejma usmoulam par zkousek a obcas vyjedem na nejaky sranda zavody, pri kterejch prozivame spolecnou radost (ano, ta jejich je zalozena na moji).
    GIO
    GIO --- ---
    tak mi prosim vysvetli smysl sdeleni techto dvou prispevku
    TUKI:
    TUKI:

    nebo mi snad chces tvrdit, ze v tom drivejsim jsi neprudil kvuli pismenku abys to v tom novejsim zase poprel? ja nic o pravopisnych chybach tvych nepsala, presto s emi za ne omlouvas, a navic jsi vubec nepochopil, co pisu ja. a jeste jsi stihl pridat invektivu v podobe toho, ze travis vycvikem vic casu, nez pravopisem. omyl, ja se cestinu nikdy ucit nemusela. ale s tim vycvikem mas mozna pravdu,j a sve psynikdy nedriluji, poslouchaji dobre i tak. asi je to o pristupu, takze nechapu tve podrazdeni, ty si sve psy vychovavej jak chces, ale neni dobre povazovat to za vseobecne platny uzus, jsou to zivi tvorove a ne roboti,jak uz bylo receno, chce to individualni pristup vzdy.
    a ano jde o slova, prave prot jen nemam rada, kdyz mi nekdo podsouva neco, co nedelam..
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    TUKI: no, a to jsou ti chovatele, kterejch ja se zastavam, a kery jediny maj v mejch ocich ted cilene rozsirovat psi populaci, at se to nekomu libi nebo ne, je to muj nazor. A ano, i v takovem chovu se nekde muze objevit neco spatnyho (myslim tim vyvrbeni nejaky vady, vona ta genetika zas neni takova prdel), ale to furt neni duvod k tomu, abych odsoudila celkove chov s PP. A to je cely, o co mi celou dobu jde:)
    TUKI
    TUKI --- ---
    GIO: co me nezajima? a nejde o pismenka a o slova, ale o jejich vyznam. a jestli je to pro Tebe chaos, tak to necti je to na Tebe asi moc slozity.
    MATHEA: mas pravdu, a takove ja uznavam.
    GIO
    GIO --- ---
    TUKI:a stejne te nejak nechapu, proc si teda das praci se zvyraznovanim slov..bazirovanim na pismenku misto na sdeleni, kdyz te to nakonec nezajima..? mel by sis ujasnit co opravdu chces sdelit, takhle jsi dost necitelny chaosar.. v kazdem prispevku jinak..
    GIO
    GIO --- ---
    TUKI: nemyslim si..
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    TUKI: ale ano, s tim ja bohuzel musim souhlasit. Mam tam jediny ale - jsou poradl idi - chovatele, kteri se snazi o zachovani plemene v tom "puvodnim" slova smyslu. A i kdyz jim k chovnosti staci udelana napr. ZM, jdou na vrchol...
    TUKI
    TUKI --- ---
    GIO: omlouvam se Ti za me pravopisne chyby. moje zvirata su moje deti, a k dokonalosti se je snazim dovest, a o tom ZE je ROBOT dokonalej si rozhodne nemyslim. pokud nekde chybi pismeno tak si ho opravdu domyslim, v tom problem nevydim. ale pravdepodobne sem stravil vic casu vycvikem a Ty zase diktatama v pravopisu.
    TUKI
    TUKI --- ---
    MATHEA: ok, ok, promin ale ja sem NIKDE nepsal, ze Ty si to nekde psala. ale jak sama pises mnoho chovatelu se = bohuzel mnozitelu. a bohuzel dnesni standarty sou mnohokrat spis k politovani, a nebo se ruzne obchazej. celkove vzato material se z meho pohledu(20let) stasne zhorsil. myslim tim pracovni plemena. zdravi a hlavne psychika.
    GIO
    GIO --- ---
    TUKI: myslis, ze je nejak vyrazne na skodu, ze muj pes kdyz vysavam, vstane a jde pryc, narozdil od dogy, ktera lezi i kdyz ji vysavam u hlavy? no, nemyslim si. ja nemam psa na dokonalost, ale jako pritele, vis. staci mi, ze je slusny, vim jak zareaguje, podle toho k nemu pristupuji jak doma, tak venku. nepotrebuji robota. pokud ti chybi pismeno ve slove kromě , tak si ho prosim domysli, myslim, ze kdybychom si zkusmo dali nejaky diktatek, cumel bys, jak jsem na tom s cestinou,))) ale kdyz se v tom potrebujes hnacat, tvuj job.)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    TUKI: to sem nikde ani nepsala:) Ale rozhodne bych delala velky rozdily mezi chovatelem a mnozitel (at uz s PP nebo bez). A normalni chovatel ti prave nerekne - jo, ten pes vam vyhraje MS/dozije se 150let v uplnem zdravi/vyhraje Crufts..
    TUKI
    TUKI --- ---
    lidi myslim ze si v podstate rozumime, me slo o to ze nemuze chovatel(mnozitel) zarucit na 100% zdravi a povahu. muze mit predpoklady, to ano. vzdy je to polotovar. dulezity je vycvikar, metodika vycviku. plemeno bojove,pracovni, atd. je taky jen predpoklad. mam znamou co mela prazskeho krysarika a ten mel 14 skousek, a obrany delal tak krasne a ciste ze by mohl zavodit, kdyby mel o 20kg vic. naucit psa dobre kousat, neni problem, ale dobre a rychle poustet uz je horsi. rozumime si doufam. a ten silvestr byl jen priklad, a v pripade GIO doporucuju pomalu odstranovat KROM (vys.), to slovo se totis obevuje temer vzdy. muj pes je v pohode KROM ...... . a to je ten problem. v Tvem pripade vyzadovat to co pejsek umi i pri pustenym vysavaci. Stizene podninky. a to je spojene s tim KROM. tot metodika.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    GIO: ale vsak jo, to je presne ono. Balon se treba neboji absolutne, Bublina je posr..strachy z rachejtli, bourky...Ona je cita vseobecne, Balous je happy dog, o spatnejch zazitcich nevim, na cvicaku mela strelbu klidovou. Jenze vis prd, co se kde kdy mohlo stat, u ceho sem zrovna nebyla.
    Ale kdyz vidim, jak se dneska velka spousta "spickovejch" psovodu chova ke svejm psum, je mi blivno. A kdyz na cvicaku vidim, jak naprosta nemehla, kery nemaj paru o tom, jak pracovat s ostnacem ci elektrikou, deoru pri obranach na svyho psa vsechno mozny, a pak se deeesne divej, ze jim to poradne nekouse.. Todle je proste o lidech a holt na spicku nema kazdej pes, ale tak to bylo dycky...Pravda je, ze vseobecne se k chovnosti pozadavky snizujou, coz je desna skoda, ale furt to neznamena, ze ti psi nemakaj...
    GIO
    GIO --- ---
    MATHEA: ano, najit kvalitniho psa na praci je vzdycky ukol pro ty, co je potrebuji, umet si vybrat stene, ktere ma vlohy, geneticke predpoklady a povahu. pes na praci je polotovar, kde krom toho, co jmenuji velice zalezi na tom, kdo s nim pracuje...

    a muj pes teda neni bojove ani pracovni plemeno(i kdyz s tim bojovym, furt v nem tu argentinu proste vidim, a nejen ja..) a na silvestra nema sebemensi problem, neboji se niceho, krom vysavace .))
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    TUKI: twe, toho psa ma v rukou naprostej amater (muj tchan, kdysi mel nejakou poulicni smesku prtavou akorat, je to pejskar naprosto bez ambici), pes je gaucak. Ale nejsem kreten a poznam psa s chuti do prace, kerej je zdrave sebevedomej. Kor dyz ho tu mam na mesic na hlidani a sem s nim temer non stop. Tim, ze "aportuje jak vino" jsem nemyslela, ze ma dokonalej aport, ale to, ze do toho ma obrovskou chut a je na ten aport namotivovanej. Nerekla sem nikde, ze by ten pes vyhral mistrak bze. Je to jen naprosto typickej zastupitel plemena, nic vic, nic min. Ale o to jde, v PP chovu. Odchovovat vrhy, ktery maj vlastnosti, jaky ma dany plemeno mit. Ano, najit vysoce kvalitniho psa na praci je problem, ale to neni problem PP chovu. Ono jde taky o psovoda, o trendy ve sportu, ve vycviku, ktery jsou mnohdy bohuzel naprosto zcestny. A jde taky kurnik o to, ze kdyz dneska vetsina psu cvici IPO, pac pak muzou vyjet do sveta, tak se nediv, ze neaportujou na Silvestra o pulnoci, kdyz se strili x metru od placu.
    TUKI
    TUKI --- ---
    MATHEA: nadherne,inteligentni vnimave a s obrovskou chuti, to tu ma asi kazdy, se sveho pohledu, aportuje jako vino a kousal BY kdyby. kdyby to tak bylo, byl by kazdej 10 mistr sveta. skuste aport, nebo cokoli z vykonu o pul noci na silvetra, a pokud to zvladnete ste dobry.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    TUKI: jenze furt se da najit, kdyz chces a zajimas se. Vybirala sem pred 2 lety NO pro tchana, chtela sem psa, kerej ackoli z nej mel bejt (a je:D) pes rodinny, bude typickej a zdravej predstavitel v povaze..a zadarilo se, je z nej nadherny, inteligentni, vnimavy zvire so brovskou chuti do prace. Aporter jak vino, kousal by jako das, kdyby se s nim samo delalo odmalicka..Jasne, zadnej chovatel ti nemuze zarucit, ze to bude stopro zdravy, povahove takovy, jaky ma byt, ale jsou chovatele, ktery se o to snazej a ve vetsine pripadu jim to vychazi. Znam spoustu chovatelu, ktery kryce vybiraj veelice dlouho, pozorne, jezdej se na nej koukat pri praci, vycviku...tak to ma vypadat a zaplatpanbu este furt nekde vypada.
    TUKI
    TUKI --- ---
    MIKEYLA: to o cem mluvis, je ale spis teorie, rizene chovy,smlouvy, atd. pro me to nezajistuje vubec nic. kdyz sem nucen dat uspat zvire na 7 mesicich, RTW s PP tak opravdu nemyslim na tech posr...10tis co to stalo, a chovatele bych musel zmrzacit kdybych ho vydel. dnes je to samej mnozitel, do tech rizenejch chovu se dnes dostane kde jakej krypl. a povahove dobreho psa pouzitelneho k vycviku dnes clovek hleda taky tezko, protoze projde taky vsechno. a podle toho to taky vypada.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    TUKI: bohužel, stát se může cokoliv:((( a u chovu s PP si myslím, že je aspon zaručení v případě nezdravého štěněte, že by vám měl chovatel min. vrátit peníze, koupě štěněte je pošetřené smlouvou, za naší MIunku tehdy chtěli majitelé 3000 (za roční kříženku nedotčenou výchovou), k tomu pak ještě po zjištění hluchou a kdyby nebyli původní majitelé rádi, že jí nechceme vrátit, kdo ví, zda-li by nám peníze vrátili (žádná smlouva samozřejmě nebyla), dneska je každý 3. dalmatin hluchý, ale řízený chov zaručuje, že pořídíte-li si štěně s PP, hluché nebude, chovatel nesmí takové štěně prodat a vyšetření se dělá všem štěňatům z vrhu. Hluchota dneska bohužel bývá častá i u ostatních plemen :((( , proto jestli dalmatina, vždy s PP a nebo s vyšetřením sluchu..
    GIO
    GIO --- ---
    a pokud mate i zdravotni testy, je to ciste tvoje vec no.) probrala bych s veterinarem,zda ma fenka nejake mozne riziko pri brezosti/porodu vzhledem k stavbe tela, nejakym neduhum a pod..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam