• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARANGAZOVANE UMENI / umeni vs. politika a společnost --- aktivismus, propaganda, kritika, subverze NOVÉ: 666
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    Leader Price

    Public intervention, Toulouse 2013
    Slipknots made from Leader Price supermarket plastic bags in front of the shop.







    SGNLR
    SGNLR --- ---
    SGNLR: jen abych me nekdo nenarkl, ze srovnavam CEZ a Budvar.nesrovnavam, ale stavim vedle sebe stejny srategie a je mi upln jedno jestli dal nekdo nekomu sud piva nebo kilo uranu(ano, sem vul:)
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    MARIHAI: v tom pripade spatne poslouchas i ctes.pro me je treba dost zasadni, ze si budvar vubec nedela hlavu ani s tim, dat si do svoji galerie ne jakozto svyho jezdce Komenskyho nebo Klimu.to, ze lidi, ktery jeste zijou, jsou v tom projektu a nikdo jim nerekl, ze jde o budvar je realita a ne konstrukt a taky jich odtamtud uz hodne zpetne zmizelo(pote co to zjistili, napr Adam Gebriana a dalsi)

    to samy u kmenu(co se tyce lidi, kteri jsou v knize) a to samy u zfilmovani kmenu-hodne tech reziseru nevedelo, ze kejvli na projekt budvaru

    proc CT toci kmeny, kdyz ma vznikat todle http://www.ceskatelevize.cz/porady/10419676635-fenomen-underground/ s cimz se to v jisty mire protina? asi nakej sikovnej Vladimir zaloboval a udelal kolem toho prima reklamni kampan ze?zbytecny

    co me v nasem kocourkove bavi, je fakt, ze ma CEZ v CT svoje porady a jako jahudka na dortu je, ze planuje spolu s CT serii dokumentu o aktivistech a aktivnich lidech, ktery bude tocit dalsi parta soucasnejch dokumentaristu, ktery jsem mel doted za myslici lidi.CEZ si tak primo kupuje svoje pripadny kritiky(nekter reziseri bejvavali treba drive i akivistama apod)
    O projektu — Příběhy neobyčejné energie — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/...719485001-pribehy-neobycejne-energie/214562261800001/7542-o-projektu/
    HAHA cituju "Hledáme příběhy lidí, kteří svoji energii věnují ve prospěch jiných, mění své okolí, a třeba i celý svět k lepšímu. Hledáme lidi, pro které občanská společnost není jen prázdným pojmem a jsou přesvědčeni, že i jako jedinci mohou něco změnit."WTF????si nekdo nasral do dlani a protrel tim oci asi ne?co nam kurva bude CEZ vypravet o "dobru" a obcansky spolecnosti?????!!!!

    "Následně ve druhém kole bylo komisí složenou ze zástupců České televize a společnosti ČEZ zvoleno 8 finálních projektů.."

    tak nejak porad nevis co je divnyho na prorustani komercniho a verejnyho sektoru?

    podle me bym mel Budvar s Yinachi zalozit vlastni univerzitu a CEZ svyho Cloveka v Plisni!
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    SMYSLOV: Ve všem máš pravdu, na druhou stranu je zase fakt, že každá sranda se z něčeho musí i zaplatit, i kdyby šlo jen o štáb a materiál, resp. tiskárnu..
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    MARIHAI:
    Vím, že těch lídi bylo daleko víc a chápu, že ve videu autoři pracovali jen se třema…
    což chápu v délce daného formátu…

    Ostatně uvidíme jak se tahle kauza bude vyvíjet.

    Srovnávat Lvy a Kmeny v televizi je trochu fail.
    Už z podstaty je jasný, že tohle srovnávat přece vůbec nejde!!!

    To spojení Lva a jeho firmy spolu s televizí je čitelné a jasné.

    V případě Kmenu pokud dobře chápu onu autorskou domunetární serii tomu tak není.
    Prostě v televizi poběží několi dílů (autorského projektu financováného Budvarem a z části ČT)
    ve vysílání nikde tahle spolupráce nebude přiznána.
    Naopak bude skryta.

    Ale jak jsem psal určitě bude před každým dílem reklama na Budvar
    (skrytě, chápej nebude to přiznaný)

    A v tom je kámen úrazu.
    Nebude se nikde psát, že vzniklo společné dílo Buvaru a ČT.

    A je jedno kolikrát bude zmíněno, že jde o autorský projekt!!!

    A neumím si představit jak budou obcházet punks, depešáky, hipíky a já nevim koho kdo v daném dokumentu bude vystupovat. A budou jim říkát hele tohle vlastně všechno je v rámci propagování značky Budvar a jejích reklamní strategie kdy nechtějí, aby to bylo poznat kdo to dělá…
    ale vše je spojeno do jednotného claimu NE.

    Jdeš dotoho?… Chceš toho být součástí? Budeme ti za to platiti jako herci v reklamě?
    Nebo to prostě ber tak a buď rád že tě někdo točí… a na honorář nemysli…

    Co režiséři vědí, že vlastně dělají reklamu skrytou v autorský projekt?
    Zaplacenou z peněz daňových poplatníků (tady peněz z ČT)…

    A že jejich honorář bude mít sazbu jako dokument a né jako reklama?...
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    SMYSLOV: z toho videa jsem to pochopil tak ze tri lidi z celkovyho poctu xxx o tom nemeli tuseni. Jestli mas informace ze to nevedel nikdo a ze to byl zamer tak pak to ok neni, ale zatim jsem nikde nic takovyho nezpozoroval.

    Na verejnopravni televizi je spousta poradu ktery maj svy sponzory no ne? filmy, prenosy, galavecery atd. Nebudu to dohledavat. Z posledni doby treba mega obrandovany cesky lvy.
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    MARIHAI:
    Já nevim zda jsi to viděl celé a zamyslel si se nad poselstvím toho videa.
    Všichni nějak utíkají podstatě.

    A tou je podle mě to, že nikdo z účastněných ať jsou to lidé ze subkulturních smeček či lidé v galerii Ne,
    umělci a další lidé v jiných publikacích, poslední jmenovanání dokumetarní režiséři nejsou obeznámeni s tím,
    že je to akce Budvaru.

    Že markeťáci a reklamkáci vymysleli akci NE. A že to všechno má jednotný claim.
    I když se každá pod akce ať BU2R či Galerií NE tváří nezávisle.
    Vše se spojuje v jednom a to je claim a myšlenka jedné firmy a tou je zde Budvar.

    K dizkuzi je právě to zda lidé jsou dopředu informováni o téhle strategii
    a že jde o projekt Budvaru.

    A jak ukazuje video i diskuze tak tomu právě tak není.

    Nevím jak by si někteří aktéři obhájili, že jsou součástí takovédle strategie.
    (tady buď budou hájit, že je to autorská věc)

    A dalším to prostě radši neříct. (i když budou součástí autorského projektu)

    V Kmenech je smečka Straight edge což je fakt absurdní někdo kdo nepije a nefetuje je v knížce,
    kterou zaplatil a o claimoval výrobce alkoholu…

    Ze svého okolí vím, že ani zmiňovným dokumetaristům nikdo neřekl, že je to součástí kampaně na pivovar Budvar.

    Dále by mě zajímalo zda budou na place říkat zůčastněným, že je to placeno Budvarem a že je to vše v jednotném marketingovém záměru propagovat značku Budvar.

    Abusrdita kdy na veřejnoprávní televizi placenou z našich daní bude něco takového placeno Budvarem.

    Určitě je to autorský projekt (placený Budvarem)
    o tom žádná, ale nemyslím si že před pořadem nebude reklama na Budvar.
    (a že se to divákovi někdy spojí či nespojí v jednotný claim)

    Celá věc je prostě nefér a tom by měla být diskuze.
    A taky návod čeho je to schopné a jak né v budoucnosti.

    A to že je v tom Vladimír.
    Ten tam slouží jako spojnice toho všeho.
    On věří, že dělá autorský věci.

    Věřil bych, že si asi neuvědomuje,
    že je součástí něčeho šiřšího a nebo je mu to jedno. (nebo to radši nepřizná)

    Uvidíme slíbil reakci.
    Sám jsem na ní zvědavej.
    I když si myslím, že napíše přesně obhajobu své autorské práce.
    Čím jen stvrdí onu chytrou strategii!…
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    MARIHAI: já tam vidím trochu rozpaky z toho křtu..

    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    AYOS: nevim jak presne myslis to kooptovali a strukturalni procesy. Podle me je to dohoda dvou stran o podpore nepodpore. Ani jeden tam neni v pozici stoprocentni moci.

    uz je to tu rozvlelkly na dost dlouho tak se z toho asi stahnu, vsechno tady uz asi zaznelo a dalo by se to cyklit donekonecna a zasekavat se na argumentaci ktera uz je od toho puvodniho dost vzdalena. Nikoho sem nechtel presvedcovat ze je super aby vsechno bylo obrandovany. Jen ze dva zabery na pivo, a logo na knizce jeste z nikoho nedela otroka korporatu, a ze je nesmysl diky tomu shazovat docela povedeny projekty. howgh and peace.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    Peklo schvatilo i Petricka.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    AYOS: Cenzuru vubec neobhajuju reagoval jsem na tvuj priklad kdy prijde sponzor dokumentarniho festivalu za poradatelem at vyhodi nejaky filmy a rikal jsem ze je na svobodnym rozhodnuti toho poradatele jestli si to necha libit a nebo ho vykopne a oslovi nekoho jinyho kdo do obsahu rejt nebude. Oponoval jsem tim nazoru kterej se mi zdal ze z toho vyplyval a to ze sponzor = cenzura. Chapu ze jsem tady za zlosyna ale nehazej na me vsechno ;)
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    DOCENT: Z infa co k tomu je track autentickej a vznikl by i bez budvaru. Budvar prispel na klip ma tam za to product placement. To je vse.

    Osu bych sem netahal buhvi kde bysme skoncili :)
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    a takovejch let se to uz tahne zeano

    https://www.youtube.com/watch?v=Tr86jOn_dLM
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    AYOS: Prekrucujes to. Kdyz za tebou nekdo prijde abys neco zcenzuroval ve svym projektu muzes to bud udelat nebo ze spoluprace vycpuvat a udelat to podle sebe.

    Autocenzura stejna vec, viz lidi co odchazeli z mafry kdyz ji koupil babis.
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    A když jsme u hiphopu, další "independent umělci", tentokrát ve službách Osy: https://www.youtube.com/watch?v=rCbwXQVQxmo&app=desktop ... chápeš, do osmý ráno si pudruju rypák a na to mi už ten badžet (nebo jak se to píše v Anglii nebo jinejch lepších zemí ..) nestačí tak navalte výpalný.
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    MARIHAI: Asi nechápeš že v tom "podle sebe" je u někoho přímý rozpor s tím dělat reklamního šaška. Ty texty jsou pak úplná fraška (třeba jak se točil ten klip? "říkám NE" STOP! znova, tu flašku jsi držel obráceně ..), "skončím v hotelu s lacinou courou a havanou s .. teda flaškou Budvaru". Nebo "a když pívo, tak Krušovic .. teda tak vod ženský, dáme si ho jako vždycky" jak zpívá Ota Hereš na Votvíráku made by Budvar.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    SGNLR:
    - rekl bych ze v soucasny dobe si citaty filosofu pamatuje vic lidi nez kdy predtim
    - kdyz nekdo podlehne autocenzure je to jeho svobodny rozhodnuti, stejne jako kdyz ustoupi cenzure otevreny.
    - neprijde mi ze by lidi byli tupy ovce ktery by mohl kde kdo lehce ovladat, asi je tak vnimas ty. Kazdej ma na vyber a je to jeho zodpovednost.

    Sympatie jsou vzajemne ;)
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    MARIHAI: to uz je trochu TROLolo ne?

    tvoje srovnani nezavisly-zavisly???WTF

    jestli se me ptas, proc vsudypritomna reklama(a idealne co nejvic podprahova) kazi zdravej usudek lidi(do kterych je to husteno od co nejnizsiho veku) a krome verejnyho prostoru kolonizuje mozky lidi v ty mire, ze si misto citatu filosofu pamatuji reklamni slogany atd, pak si asi nemame o cem povidat

    nepredpokladam, ze bys necetl knizky.tim, ze zrejme pracujes v reklamnim prumyslu, si z nich ale beres to, co potrebujes a co ti pomuze z tech lidi hlupaky delat a zdimat z nich penize

    Hitler to delal taky docela poradne a neodflaknul to(a sponzoring mel pomerne vychytanej)

    a "Kazdopadne kazdej se muze svobodne rozhodnout jestli se necha sponzorem cenzurovat nebo ne." - ?????????!!!!!!!!!!! nejak ti zrejme unika co je cenzura(at uz otevrena ci skryta, nebo autocenzura vychazejici z vedomi sponzora, na kterym zavisi vydani tvoji prace)

    kdyz pomyslim na zastupy sociologu,antropologu,umelcu a jinech vedcu a odborniku z ruznych oboru, ktery jsou schopny skrze svoje nastroje "ovladat"(rozumnej smerovat lidi na zaklade jasnejch postupu at uz estetickejch, kodu chovani jedince ve spolecnosti, prirodnich zakonu ovlivnujich chovani lidi napr na zaklade citovych vjemu apod) a na druhy strane amaterskou verejnost(to neni povysovani se, nicmene je to jasnej souboj profesionalu VS amateru) pak my z toho vychazi pomerne nerovny vychozi pozice

    rad bych ti podekoval za "zajimavou diskuzi" a sem rad, ze sem ti nezacal nadavat, pac podobny pokrytce(nejak se mi nechce verit, ze bys totiz byl tak hloupej) se snazim v realnym zivote jasne filtrovat.bud dobrej
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Ashraf se narodil přesně v den, kdy v Sýrii začala válka. Nezná život jinak než jako uprchlík. Včera oslavil své 3. narozeniny.

    UNHCR - Photo Gallery - Syria Crisis Third Anniversary: A Child of the Conflict
    http://unhcr.org/g-5322c4396
    JONY
    JONY --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam