• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    OVERDRIVE: jop, to sedi - ocenuju, jak ty to dovedes popsat, stejne jako u toho, co sem odkazoval 3prispevky niz
    - ja zas zrovna s tim R-filtrem rikam, ze na slabej system je to temer zbytec, tam to muzes dat, ale na lepsi uz je to treba opposed test 10kostek proti 10 -> zbytecne riziko; +porad se mi vubec nezda, ze by to ta IC nejak zasadne zrusila (max trosku oslabila)

    nebyl bych teda proti runu v tom starym vir-trixu ci Emergency source, par nastrelu pro techno dobrodruzo - stejne jako sem navrhoval astral, nejak sem trosku precpanej tech unosu a kradezi, mno

    skoda, ze sme spolu hrali jen 1x, ja mam tak castecnej styl - vyhodnocovani rizik :) (no pravda, v sin city sem dostatecne nevyhodnotil marwa a ani tebe, kdy Mob mind zmak dost, ale zrovna tamten to ustal a dostal me - asi to budu muset taky prehodnotit, heh)

    a veci k diskuzi sem snad nakop vic, rozhodne si netroufam rict, ze bych tentokrat hlasal PRAVDU a nic jineho nez PRAVDU :D

    mno nic, cas jit na beera a mozna se i zlehka intoxikovat nejakym venkovnim skunkosem...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ja chapu reality filtr jak oneco, co ti z preplacanyho systemu plnyho vymyslu sveho tvurce udela neco na co jsi zvyklej a v cem s emuzes snadno orientovat mimo jine.
    je to asi jako kdyz prijdes k neci masine, kera je nejak podivne naskinovana, tak ze nepoznavas porgoramy, nevis kam driv kliknout... zmacknes crtl alt a fko a ono te to hodi do ciste textove konzloe, kde muzes jet jak jsi zvyklej.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    este sem teda zlehka prolitaval pravidla - Reality filter - saskuje to s response, ok, rek bych ze pouzivat to je tak 1:1 na vyhodu/nevyhodu a uz vubec netusim, jak by to mohlo (black) IC oblbnout - zkus mi to atome nejak dovysvetlit, pripadne posta - proti dobrejm systemum bych to vubec neriskoval (akorat mi tak muzou chyber programy) a proti smuckam to neni treba

    a pak jeste Alert - koulime to vselijak, ale ted sem si vsim, ze bonus +4 se bere jen v hodech spojenych X firewallu - zminuju to, protoze si myslim, ze to hrajem pri alarmu +4 vsemu, co je proti me/hackerovi (a +4 je docela hodne horky) -> kdyz spustim Alarm a prisvisti si IC ci corpo hacker, tak jim to je dobre asi hl. na defence pri cybercombatu -brani se Response+Firewall, predpokladam, ze to IC jede na stejnem FW jako system, ale sec. hacker muze mit svuj vlastni FW, no asi jak kde/kdy, tudiz ten uz nemusi mit +4 a je to tedy jen na Def...

    pak mam jeste na srdci 1vec - posledni dobou mi skacou do kommlinku cizi hackri jak hriby pod smrk - pri posledni akci za hack to podle me ten lumik nemoh dat - je to trosku slozitejsi, kdyz se pripojujes z nejaky perdele (ja si vybral motel par km od mista cinu), tak si hazi o dost pomaleji (1x min, jo sit je husta), ma postih rovnej memu stealthu, dalsi +tresholdu je za mou naspooflou datatrail nekam do China townu a bez toho je min. treshold neco jako 10+ (v pravidlech az 16, to bych videl podle me spoofle datatrail a kommu... a ten uz, diky bohu a mrtvole menem Dr.Wolf, neni tak marnej) - toz behem necelejch 5min, co ja nekde radil v jeho casinu, nemel sanci (par hodin exploitu nepocitam, tam si me nikdo nevsim) - navic by me tam podle me musel zradit stealth, coz se asi stalo az dost ke konci - samozrejme x-veci vi jen gm, nechci to ted po boji nejak pitvat - spis si to do budoucna ujasnit
    a vlastne jelikoz se mi to nestalo poprve a ja si rad hraju s IC, piloty i agenty tak uz tam na nej cekal muj Jabba s BlackHammerem a 2tafky do rudocha to zpasily :D

    nerikam, ze se nemuzu mejlit, ale tak treba mam pravdu a pomalu to dame do kupy ;)

    mozna bych dal nekdy i prulet tim starym zavirovanym trixem, kdyby mel sorbak ci cubbish chut se v tom nejak stourat - tady rozhodne guru nejsem - ale Semyon je preci pripraven na nejakou final tafku, takze proc ne tu? nekde se tam to zlate prase musi valet a oba sme i trosku combat i mimo matrix
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    ATOMOUSEK: zpetne se omlouvam za nedoceneni, procet sem to este 2x a neni to jen jako ten tahak - na reality filter se podivam, asi sem to pochopil az ted, kdyz si to zminil s tema IC, co za ulet s tim sledujes... jinak dobrej roman a min. 1 zajimavy a docela citelny pohled
    OVERDRIVE: tohle je taky dost zajimave, ale ja vim o linuxu kulove a i kdyz vsechny terminy sem jiz parkrat slysel, tak celkove bych tu terminologii pouzivat takhle nemoh = asi bych podle tebe tudiz taky nebyl hacker (ale kouzlit taky nikdo neumime, zejo):D

    ATOMOUSEK: tu zrejme nechapu zcela jadro pudla - EW je treba na ovladani tech rusecek atd. (mozna castecne napovi i specializace u ew X hack.)
    -co se tyce tech cisilek, myslim, ze je to ok jak to je - je treba se trosku odporstit od tvych mylnych predstav maximalni Log ci Soft a pripustit si moznost, ze pokud ma neco velky signal (6) a k tomu uber soft eccm (6), tak to proste zrusit vubec nejde, hm?

    pripadne se da jinak brat i to tve reseni, nezni to tak nelogicky, ale opominas asi bonusy za fullVR (+2) ci edge (+/-3....)
    v tu chvili tebou zminovany a muj prumerny hacker s Log 4/5 a skillem 4 na to ma a kdyz si bude myslet, ze ne, tak se hecne a placne do toho hodu Edge, vsak to je jeho job a kdyz se to musi povest, tak musi, v hrobe sou ti Edge na prd

    ad. draty - to je takovej paradox, wireless je min bezpecnej, ale bez nej s draty by si hacker moc neskrt; tudiz je treba tady byt opatrny, jinak se tam hacker muze dloubat v nose a starat se max o sit tymu, na druhou stranu se tim da nastolit run, kde neni treba hacker a bude to proste jen vetsi masakr (jojo ty kamery tam budou furt, vemte si radsi poradny ponozky na skeble;)
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    OVERDRIVE: co se zapomenuti na draty tyce, bylo to mysleno s nadsazkou...
    co se "neodposlouchavatelne" technologie tyce, myslim, ze je to uz celkem vyreseno v ramci stavajici technologie... co se tyce nejblizsi budoucnosti, dovolil bych si takovou predpoved na zaklade selskeho rozumu:

    jakakoli bojova technologie se vyvijela v cyklech. zacneme v nepresne definovanem stavu, kdy existuje nejaka zbran a nejaka zbroj. v takove chvili se vyviji zbroj a to do te miry, kdy, kdo ma hi-tech zbroj, je prakticky nezranitelny. Pak se objevi nova zbran, ktera zbroj prorazi a ta, diky sve neunosne cene, je zahozena a bojuje se naprosto beze zbroje... od te chvile se vyviji zbroj, a tak dale... takhle nejak to zatim fungovalo.

    Ja mam pocit, ze jsme ted v situaci, ze ochrana je prakticky neporazitelna a mozna jeste bude dal dochazet ke zlepsovani. kazdopadne, da se predpokladat, ze se najednou objevi technologie, ktera proste veskere dnesni nabusene sifrovani rozkoduje jako nic, obdobne jako musketyri kosili rytire. A tak se zacne na obranu srat. A to je obdobi, ve kterem se v SR pohybujeme... rekl bych :o)

    Nerikam, ze to tak musi byt, ale myslim, ze to odpovida sr pravidlum - to desifrovani je jen pruda, nic vic...
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    Na druhou stranu, pokud by nekde byla rusicka a nekdo ji chtel prorazit, asi by to bylo daleko jednodussi... i kdyz, ono asi se staci asi staci premistit a je to ok... no nevim, necham na dalsi rozprave :o)
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    OVERDRIVE: je to tak, jak jsem psal... decrypt, encrypt, scan, sniffer.

    co se jammovani tyce, moc to nechapu: signal 6 + eccm 6 ma "odolnost" 12, ale nejlepsi jammer ma "silu"10.
    Navic, pise se tam, ze pokud nekdo pouziva komunikacni technologii, ma si udelat logic + EW test...

    Pokud to nekdo najdete, tak to sem hodte... ja si to predstavuju tak, ze by "utocnik" mel udelat EW+L test a treshold pripocist k ratingu sveho jamovaciho pristroje...
    Vychazim z toho, ze aby nejlepsi technologie porazila nejlepsi technologii, chybi ji 3 body uspechu, tzn., pokud bereme 4 kostky jako jisty uspech, tak typek s logikou 6 a schopnosti 6 to proste da. Pokud pouzijeme statistiku, tak typek musi mit logiku 5 a schopnost 4, aby mel realnou sanci to dat.

    To mi prijde fer... a myslim si, ze by se to tak mohlo hrat...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HIPPO42: ATOMOUSEK: pokud je to tak potreba, najdu a proctu a dam vedet.
    warfare podle dvojek byla spise hw shopnost a vnimal jsem to tak i ve ctyrkach, ale mozna se pletu. v jeblizssi dobe konecne potreti prectu cela pravidla a hned jak bude, tak znova magic sourcebook. jdu platit domenu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: jasny, dam Ti subdomenu sorbak, jen co to zaplatim. coz bude asi tak za 15minut, jen pak se s tim musim trosku szit. na linuxovym hostingu jsou subdomeny zadaco, coz je pohoda.
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    ATOMOUSEK:No tohle mě zajímá taky, jak to budeme řešit? Otázka směřována na GM.
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    EW se pouziva pri hledani uzlu, skryteho uzlu a podobne EW+Scan
    taky se pouziva tusim pri kodovani (dekodovani)...
    a se Sniffer se pouziva k odposlouchavani...

    Jde o to, ze se to ve hrach moc nepouziva, ale vyuziti to celkem ma - chraneni vlastniho signalu a odposlouchavani ciziho... ale mam taky pocit, ze to v tech pravidlech je trochu odsunuto, taky jsem toho moc nenasel (nezapamatoval, nemam pravidla)... kazdopadne se na tom muzeme domluvit...

    Kazdopadne zakladni rozdil, rekl bych, mezi hackingem a warfarem je v tom, ze hacking je utocna, kdezto wf obranna schopnost...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: No to je cool. Myslis, ze bych k tobe mohl umistit svych 50 MB stranek? sourcebooky ready...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem dneska zaregistroval domenu :) hned jak to bude zaplacene bude mozne si predavat data na adrese shadowrun.omnicorp.biz ... zatim je to v jednani, domena byla rezervovana, bude tam 7GB a 1000 ftp uctu, coz by mohlo stacit, takze si pripravte sourcebooky, pojedeme z kopce
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    uz jsem to EW nasel. je to trochu moc hackovani asi. no jeste to promyslim, nez utratim jeny za programy se kterejma se mi nechce ucit :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: hlavne ja, Sorbak ty pravidla ma nacteny, to spis ja si to nechm vysvetlit od hracu a pak podle toho hazu, moc nehraju, tak je moc neznam.
    Bylo by dobry nekam ty vsechny vysly knihy uz konecne nahazet, aby tam zustaly, nejaky verejny ftp by nebylo? Ja nemam pevnou ipcku abych jej snadno moh zprovoznit, ale asi koupim domenu s hostingem uz konecne, nechete poradit kdo ma dobry ceny za hostingy a domeny a dobre sluzby, co nepadaj?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    podle pravidel rusicka automaticky rusi slabsi a nikdy neni schopna silnejsi. tak na co EW? praveze tam neni popsanej test (aspon sem si nevsiml) btw. nemas Street Magic? mam nejaky powers co jsou v editoru a nemam komplexni popis z street magic. Kdzy to nebudu znat, tak me sorbak sezere aj s chlupama :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nevim, poradi nekdo pravidel znalejsi, ale
    imho bude situace stejna jako u lekarnicky, kde se pridava hodnoceni lekarnicky k lecebnym skilllum pokud se nepletu.
    samozrejme taky ale rating rusicky rozhoduje o tom, co je a co neni schopna vubec rusit.

    ruseny a vyrusovany :) tady v tom mam taky bordel, takz eja bych si jako pridal pocet kostek za rusicku a odecet pocet kostek za hodnoceni vyrusovaneho, cimz dostanu svuj pool, kerej pak hodim proti tresholdu?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    no jasny. ale co s tim. uspechy davam k hodnoceni rusickz? nebo hodnoceni rusicky pridavam ke skillu a delam opose test? ???
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: nevim co presne ches vedet, ale IMHO se to pouziva temer kdykoli, kdyz manipulujes s cimkoli co je ve smyslu rusicka, odposlechy, ruzne radarove systemy atd.
    Logicky bych to bral podobne jako to bylo ve dvojkach, tedy ve spojeni s ecc a eccc [electronic countermeasures a counter countermeasures :]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    good.to bychom meli. ted jeste k tem skillum. v pravidelch se doctu jen malo o napriklad ruseni wifi, na ktere muzou byt napojene senzory a automatika a vubec. rusicka je samozrejmost, jeji hodnoceni automaticky rusi slabsi signal, rozumim. kde se pouziva electronic warfare? nejak jsem to nenasel, u popisu dovednosti je to dost strucny...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam