• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    CROSS
    CROSS --- ---
    BECKO: někdo mi nedávno řikal, že se to vaří ve Sralopramenu (= v čechách). mně nechutná, ale ty sklenice jsou parádní, z jedný teď zrovna popíjim :-]
    BECKO
    BECKO --- ---
    Ve Vyškově máme Irish pub a tam maj pivo zvaný Hoegaarden ve fešnejch skleničkách s citronem...je tušim belgický a je moc dobrý:)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    No, abych se teda taky přidal s nějakým doporučením, tak nejvíce piju asi Staropramen, protože mi chutná a je ve většině hospod, kam chodím. Ovšem jen tak nezapomenu na znojemské pivo značky Hostan. Nevím, jestli to pivo má nějakou zvláštní recepturu, ale každopádně bylo vynikající. Pil jsem ho v Citonicích, což je taková malá vesnička vedle Znojma, a prostě paráda.
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    Ja sem se skromne nic dokazat nepokousel, aspon sem se poucil ze to je rozsireny slogan:) V googlu to na prvnim miste ukaze zase ferneta :) http://www.google.com/search?q=kudy%20tece%20tudy%20leci&sourceid=mozilla2&ie=utf-8&oe=utf-8

    Vidim ze tady jsou panove od produkce, ale nazev klubu me osmeluje i jako prosteho konzumenta: nejlepsi pivo na pochutnani si, co jsem kdy zkusil, je Jever. Kdyz se otevre lahev urquellu, tak to chvili krasne bylinne zavoni, ale po prvnim loku je to pryc. Jever mi vonel jeste prijemneji a vune zustala i kdyz zustalo jen trochu piva na dne.

    Ochutnal sem to poprve pred par lety, ale jeden clovek z Nemecka mi rikal, ze to zmenili a predtim byl Jever jeste mnohem vic horkej a bylinnej... to by bylo pivo pro me.
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    teda ci ja vim, tak to patrilo k pivu uz kdyz becherovku jeste neznali, ale jak to dokazat, to teda nevim
    GODY
    GODY --- ---
    ZELENYCAJ: Ale normalne jsi mi nasadil brouka do hlavy, pro jistotu se az dolezu domu kouknu, abych nekecal.
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    Od Karla mam jenom nejaky etikety.
    GODY
    GODY --- ---
    ZELENYCAJ: No a kdyby jsi treba sbiral tacky, tak vis, ze tenhle slogal byl na tackach Karla. Tedy Piva.
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    Kudy tece, tudy leci, to se mi zase vubec nespojuje s pivem - to je totiz reklamni slogan myho domaciho napoje, becherovky:)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    Saccharomyces uvarum is a species of yeast that is believed to originate as a hybrid of S. cerevisiae and S. monacensis, because of its amphiploid genome. It is a bottom-fermenting yeast.

    uvarum je jenom mene zname jmeno

    http://en.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_uvarum
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    Mam dojem, ze dneska se Saccharomyces carlsbergensis zarazuje jako poddruh S. cerevisiae, tedy S. cerevisiae carlsbergensis . Jinak, na pohled vypadaji uplne stejne.
    XETH
    XETH --- ---
    book!
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    a na ledinovy kameny, prave to lecim
    FACELESS
    FACELESS --- ---
    jj, pivo je dobry proti jatrum
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    pivo jest lek!
    SMAZAK
    SMAZAK --- ---
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    JOSEF_K: vseobecne do CK tanku je uzivan tento kmen, o velikosti to IMHO neni
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    http://www.beerresearch.cz/vupsSBK.htm
    No, není to krásný ústav:)?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    http://www.svim.dk/ol.htm

    Sice to bude patrně dánsky, ale obrázky hezké:)).
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HERRICH: Ono je taky celkem možný, že jsem to zmotal a podlouhlejší jsou drožďárenský:).

    Jinak, pokud jsem to dobře pochopil, tak díky zvětšujícím se objemům ck tanků se vyšlechtila ona nová kultura, která využívá spodní kvašení a současně zvládne tlak v té obří nádobě??
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    book!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam