• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    NAKEA
    NAKEA --- ---
    preferuju Pilsen
    ikdyz je v posledni dobe cim dal min malo kde dobra tocena
    lahev je lavev :)) mnam mnam
    Stelu nechapu,mne prijde slany to pivo
    si nemuzu pomoct
    jinak z venku kdyz tak Heineken
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    a vubec co dela caj v tomhle klubu? ;)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ZELENYCAJ: Hele, ja ani neuznavam zahranicni pi va zadny krome bavorskejch, mozna rakusaci se to ted jeste naucili varit trochu, v kazdym pripade, nesnasim propagaci tech prevazne holandskejch patoku u nas, v zemi s takovou pivni historii
    AXUOH
    AXUOH --- ---
    ZELENYCAJ: jojo vari, mela by byt ze smichova (v braniku se mimojine vari "japonske" pivo asaahi nebo jak se to pise)..teda je to jako s tim gambrihnusem z popovic, v belgii se porad vari taky
    jinak kdyz s tim zacli, tak se to dalo poznat tak, ze ta z belgie byla k sehnani ve tretinkovejch lahvich, pricemz ta smichovska verze byla v pullitrovejch..jestli se k nam porad vozej ty tretinkovy, nevim, po stelle nekoukam
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    AXUOH: stella se vari u nas? To mi ho teda vyndej. Ja to pivo vubec nemuzu, dam si tu jednu malou tretinku a celej dalsi den me boli hlava (aniz bych pil cokoliv jinyho). Takhle sem to zkusil dvakrat a potreti sem to uz nikdy nevyzkousel.
    GODY
    GODY --- ---
    HERRICH: mel jsem na mysli extrakt, a pak nejak chut toho piva ;) proste mi nejak nejede, ale mas pravdu, ze mozna nebylo na miste pouzit slovo ekl
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    aha, takze jdeme vysvetlovat chmel:

    zadny hnusny granule to nejsou, jde jen o lisovanou formu chmelovych palic a to se dela kvuli uspore mista, driv se chmel sypal do tzv žoků a to vychazelo cca jeden zok na jednu varku piva o cca 400hl, ten zok mel na dylku snad 150cm a podle toho byl i baculatej (ja uz tohle nepamatuju, tak to muze bejt znacne zkresleny) dneska se to lisuje do granuli, ktery jsou v takovejch alu pytlich cca 50x50cm a mam dojem, ze to vyjde na stejno

    ale to neni vsechno, ve finale (to byl pouze recnicky obrat) se pouziva chmelovy extrakt, coz je takova hmota konzistence hustsiho medu a bavu to ma zelenocernou, a jde o velice silny extrakt dulezitych sloucenin z chmele (horke kyseliny atd.) u extraktu je vyhoda v tom, ze v mladine pak neplavou zbytecny casti z chmele ale jen srazenina po reakci horkych kyselin a trislovin atp.

    rada pivovaru dnes vyuziva obou produktu v kombinace + jsem v nekterych institucich s "klasickou technologii" videl, ze se pridava jeste do tanku (ikdyz duvod mi zustal utajen/nepoznan) v malokterem zavode pak pouzivaji zlomkove mnozstvi palic chmele, jen z toho duvodu, ze pak mohou uvezt v reklamnich prostredcih ze je to vareno z "praveho chmele" o tom co je pravy cmel a neni vsak muzeme polemizovat

    v kazdym pripadku ani ektrakt ani granule NEJSOU ZADNEJ EKL, a kdo vo tom hovno vi, at drzi hubu ;) tady by se mel dozvedet a pak muze polemizovat
    GODY
    GODY --- ---
    HERRICH: jojo voda, to je hodne znat. Od te doby, co musel krusovicky pivovar zavrit svoji studnu a bere vodu z radu, je to uplne o necem jinem. Teda spis bylo, ted kdyz varej z tech hnusnejch granuly co dovezou z nemecka uz je to ekl tuplem.
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    dyk to rikam, ze velkokapacitni vyroba potlacuje klasickou, a nemam to rad, melo by zostat tam co k cemu patri, zdyt i jenom jina voda zpusobuje zmenu v chuti

    nadruhou stranu, lidi maj praci
    GODY
    GODY --- ---
    Jojo, dneska se leckde vari ledasco. Treba v Pivovaru Kozla se vari Gambac. Teda samo ze ne misto Kozla, ale nove postavena CKacka to maji nasvedomi.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    ALAGAESIE: Jo, efes sem chlastal porad na Malte, byl levnej a jedno z mala pitelnych tam prodavanych piv.
    AXUOH
    AXUOH --- ---
    tak hoegaarden belgickej je a teda takhle z fleku si netroufnu tvrdit, ze je u nas varenej (nejsem si tim uplne jistej), ovsem mozny to je, kdyz se tu vari stella (udajne premium belgickej lezak, ale stoji za prd)..jinak tohle vareni piv v uplne jinejch pivovarech je dost nesavar a tezko povede k necemu jinymu nez k unifikaci piv (i kdyz vsemozny manazeri nam budou tvrdit, ze ne)
    a jiste jste si vsimli zpravy, ze pivovary staropramen zhruba za rok zavrou branickej pivovar a shodou okolnosti stejnej nadnarodni smejd (InBev) vlastni i pivovar v hoegaardenu a planuje s nim to samy, jako s branikem viz http://www.indymedia.be/nl/node/721
    CROSS
    CROSS --- ---
    BECKO: hlavně, že ti chutná.
    (jinak taky jsem prd odborník)
    BECKO
    BECKO --- ---
    CROSS: já se přiznávám..sem na pivo prd odborník...takže se nechám poučit:) ale dneska sem zrovna jeden malej hoegaarden měla;))
    CROSS
    CROSS --- ---
    BECKO: z belgie samozřejmě je. stejně jako prazdroj je z plzně, ale vaří se taky třeba v pivovaru v kaluze (v rusku).
    BECKO
    BECKO --- ---
    CROSS: tak že by nebylo belgický:)? každopádně se menuje podle nějaké belgické vesničky...no skleničky sou fakt luxusní, hlavně ta velká, to je panečku kotel :D
    CROSS
    CROSS --- ---
    BECKO: někdo mi nedávno řikal, že se to vaří ve Sralopramenu (= v čechách). mně nechutná, ale ty sklenice jsou parádní, z jedný teď zrovna popíjim :-]
    ALAGAESIE
    ALAGAESIE --- ---
    Nejlepší je Tureckej Efes, kterej jsme jim postavili my, češi!
    FACELESS
    FACELESS --- ---
    ja mam rad kozla. z cizich coronu (i kdyz to uz moc neni pivo ;-). a co se tyce piv s prichutema, tak nejlepsi je koprivovy, ktery varej v praze v pivovarskym dome - uz jenom ta zelena barva... ;-)
    GODY
    GODY --- ---
    Btw: na ty tacky jsem samozrejme zapomnel :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam