• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KACIR
    KACIR --- ---
    To zkusím někde sehnat na košt, to mě zajímá :-)

    Speciální 21°, nejsilnější pivo v historii Drinks Union, již putuje do lahví

    Ústí nad Labem, 29. října 2007 – Nejsilnější pivo ve své historii, speciální Březňák 21°, které uvařila ve svých pivovarech skupina Drinks Union, již putuje do lahví. „Speciální pivo s deseti procenty alkoholu jsme již začali stáčet do lahví, které jsou polepené speciální etiketou. Název piva určeného primárně pro německý předvánoční trh je Doppel-Doppel Bock, což znamená Dvojitý – dvojitý kozel,“ říká výrobně technický ředitel Drinks Union Daniel Váša.

    Pivo má barvu tmavého jantaru a jde o jakýsi pivní likér určený především pro vychutnání. „ Jsme jediní z velké sedmičky domácích pivovarů, kteří tak silné pivo vyrobili,“ dodal Daniel Váša.
    Protože šlo o velmi neobvyklou zakázku, která vzešla z požadavku dceřiné společnosti Drinks Union v Německu, museli se na přípravě tohoto piva podílet prakticky všechny pivovary. „ Na přípravě receptu se podíleli téměř naši sládci ze všech čtyř pivovarů. Pivo se kvůli technologii muselo vyrobit v pivovaru Kutná Hora a kvůli speciálním požadavkům na obaly se stáčí v pivovaru Louny,“ uvedl Daniel Váša
    Německý trh možná není jediným, kam se takto silné pivo dostane. „V jednání je také možný export tohoto piva do USA,“ doplnil manažer exportu Drinks Union Adrian Šaroch.
    Speciální Březňák sládci Drinks Unionu uvařili na přelomu loňského a letošního roku. „Doba ležení v ležáckých sklepích byla více než půl roku. Bylo nutné, aby se sladila chuť a hořkost piva a aby se chuťově schoval také alkohol,“ vysvětlil Daniel Váša. Pivovar vyrobil 500 hektolitrů tohoto speciálního piva.
    FESTER
    FESTER --- ---
    KACIR: z toho vypliva :

    v malem mnozstvi prospiva zdravi

    ve velkem mnozstvi se staneme nesmrtelni :)

    du si otevrit tekutej chleba :)
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    CHAJIM: no už se těším na to slavnostní vyhlášení.o))) Nepojedete někdo? .o)



    KACIR: Mno uvidíme... ten den se mám vidět s Ascarem.o)))
    KACIR
    KACIR --- ---
    KACIR
    KACIR --- ---
    Zajímavý nápad: Komunitní pivovar http://www.homebrewing.cz/view.php?cisloclanku=2007100001
    KACIR
    KACIR --- ---
    KACIR
    KACIR --- ---
    Info z První pivní tramwaye:

    Zdarec Děti moje !
    Tak ye to tak, yak jsem psal minule. Né fše co jsem měl naslíbeno se mi podařilo dostat do Tramu. Zklamal i Martin ze Sv. Norberta se svým Svatováclavským pifkem, ale chápu ho, o případném předprodeji nerozhoduje on a to ye škoda, neb jinak by jsme si jeho sqosty zde
    v Tramwayi víc užili…
    Ale zase co se podařilo fakt sqěle, ye Slezan z Leskovce. Já ani nevěděl, že něco takového existuje (on tedy, na mojí omluvu, ten pivovárek bude slavit roční výročí až letos v listopadu - více o Slezanu a nejen o něm, se dozvíte od Hadžiho na www.svetpiva.cz v článku Noc a den slezských pivovarů s úžasnými komentáři čtenářů …) a ejhle už mám qasnicovou 13° - 5,0% ve skládku. Narážet ho budu teď v sobotu, neb Láďa - Slezana zařizovatel - dříf nemůže. Ale zase vy to víte s předstihem, že.
    Jo a s předstihem vám ještě napráším dvě zprávy: jednu smutnou a jednu lepčejší. Kterou chcete číst dríf ? No dobrá děti, začnu tou smutnou ať se vám pak po té veselejší rozzáří očekáváním očička. Smutná je, že asi s pravděpodobností hraničící s jistotou končí pivovar Podkováň. Oni tedy všichni zúčastnění hovoří o rekonstrukci, ale znáte to… No maximálně budeme příjemně přeqapeni, že !
    No a teď vidím, yak jste napnuté a až se přestanete strkat a pošťuchovat a woobec se zklidníte, tak vám, děti moje, řeknu tu lepčí zprávu a sice, že se kamarádovi Petrovi podařilo dva soudky podkovářské dvandy zachránit a dopravit do Tramu. No a slavnostní dopíjení (alias pohřeb Podkováně) se bude konat u nás 22.10. letos. Ti pozůstalí z vás, kteří přijdou ve smutečním budou mít první dvě pifka gratis.
    Tak to jsou zatím nejžhavější aktuality.
    V současné době je na štvrté pípě Svijanská Kněžna a to je pitelná paní .

    Jsem s pozdravem:
    Českému pifku zdar !
    Jirka Bejček Stehlíček, První Pivní Tramway - Hospoda roku 2006
    EM303
    EM303 --- ---
    KACIR: :DD
    CHAJIM
    CHAJIM --- ---
    KACIR: :DDDD to máš recht...a taky, kdo tu akci sponzoroval:DDDD
    KACIR
    KACIR --- ---
    CHAJIM: Jak jsem koupil, tak prodávám, ono záleží na tom, na co to byli odborníci - jestli na pivo nebo na marketing piva... :-)
    CHAJIM
    CHAJIM --- ---
    KACIR: kdo to vybíral?
    krom tmavejch, jaks správně podotkl, to jsou samý divnosti. teda když pominu kozla, ale to je spíš průměr, než nadprůměr...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pivovarští odborníci z 24 pivovarů, sladoven i škol rozhodli o nejlepších pivech z produkce pivovarů v České republice.

    Světlý ležák
    1 Starobrno Medium (pivovar Starobrno)
    2 Kozel Medium (pivovar Velké Popovice)
    3 Hostan Hradní (pivovar Hostan ze skupiny Starobrno)

    Světlé výčepní pivo
    1 Braník světlý (pivovar Staropramen)
    2 Zubr Gold (pivovar Zubr)
    3 Kozel světlý výčepní (pivovar Velké Popovice)

    Tmavý ležák
    1 Primátor Premium Dark (pivovar Náchod)
    2 Postřižinské tmavé (pivovar Nymburk)
    3 Granát tmavý (pivovar Černá Hora)

    Tmavé výčepní pivo
    1 Janáček tmavé (pivovar Janáček)
    2 Dark výčepní tmavé (pivovar Litovel)
    3 Krušovice černé (pivovar Krušovice)

    Více zde: http://ekonomika.ihned.cz/c1-22166810-nejlepsi-piva-starobrno-branik-i-nezname-znacky


    Tmavý ležáky - plně souhlasím, všechny tři jsou imho mňam, Braník jako vítěz, to je trošku neuvěřitelný, ale budiž, ale přece černý Krušovice jsou prázdný a nezajímavý, z kolika piv se posuzuje, to jsem se nedočet...
    Nevíte někdo, jak taková soutěž funguje? Pivovary dodaj soudek samy? Nejpovedenější várku?
    Navíc - méně známá značka je tam imho jen janáček, tak beru článek s rezervou...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    no tak ho skladuj pri teplote kolem 2 supnu, von ti bude v podstate jeste zrat
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    je to gambáč plzeň a Vendelín což je nefiltrovaný http://www.pivovary.info/prehled/vendelin/vendelin.htm
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    to sou pak ty lednice celkem rozumnej napad........je to filtrovany pivo?
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    HERRICH: tohle je dlouhodobější řešení - pivo se skladuje v místnosti která má přes 20 stupňů, odtamtud se to i žene do trubek a poté chladí pod pípou ale to bohužel nestačí...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    asi bych to resil zapujcenim pikolika----malej vycep s chlazenim...imho nejlevnejsi verze ikdyz nevim, kolik za to treba na pohotovosti chtej.....moc to nebude, ale zaloha asi bude pecka
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    nemáte někdo nápad jak by se co nejlevněji dalo chladit 4-5 sudů piva? napadlo mě nakoupit pár starších ledniček (čím větší tím lepší) a sudy do nich nacpat. Mrazák je už trochu moc se mi zdá... dík za nápady
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam