• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    LALINA
    LALINA --- ---
    Pokud najdu na venkově svátečního Bernarda, tak toho..a Plzen
    KACIR
    KACIR --- ---
    S tím související otázka a téma: Jaký si dáte pivo na štědrovečerní stůl?
    KACIR
    KACIR --- ---
    LALINA: Petr Vok je -pokud se nepletu- pivo z Českého Krumlova, před časem za něj dostali nějaký ceny, ale já z něj na jaře moc nadšenej nebyl, on ale Eggenberg měl v tý době dost problémů, které souvisely s kvalitou surovin, dnes je snad z nejhoršího venku, každopádně bych to jako perlu na sváteční stůl nedával...
    LALINA
    LALINA --- ---
    a tedko prachobycejnej lahváč:
    koupila jsem nejaky osvedčený naminy a raduny a nejak me padl zrak na Petra Voka... asi dvakrát jsem ho vratila zpatky a zase do košíku... tak by me zajimalo, jestli si ho mam nechat jen jako posledni zachranu, az uz nebude co, anebo se muzu tesit na prekvapení?
    ale neco mi rika, ze svetlej ležak s 5,4% alkoholu asi nebude uplne to nejvetší vánoční překvapení ....
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Já to nikdy nepil, takže mě to překvapilo, ale uznávám, že je to dost zajímavé a rozhodně to není naposled, co jsem ho pil.
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: APA (American Pale Ale) mi moc chutnal, protože kromě výrazné hořkosti tam je i dost jiných chutí..
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Já byl v té první vlně. Lidí bylo dost, já bych tipnul cca 150+, ale po první hodině někteří pivní skauti odešli. Začátek byl posunutý asi o čtvrt hodiny, a ani na konci neběžely všechny pípy. Ale ještě jsme stihnul ochutnat Kocoura APA, což mi zkroutilo pusu :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: Taktéž jsem navštívil, souhlasím s hodnocením, i s tím Eisbockem... :-) Kdys tam byl? Já až navečer, odpoledne tam prej bylo lidí víc a organizační nedostatky byly výraznější, večer už vše fungovalo v podstatě bez problémů...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak jsem navštívil Vánoční pivní trhy. I přes drobné nedostatky v organizaci hodnotím akci jako velmi úspěšnou. Slušný sortiment a příjemné prostředí. Asi nejvíce mě zaujal Aventinus Weizen-Eisbock. Nevěřil bych, že se do piva dá dostat tolik chutí.
    Přinesl jsem si i něco domů, takže budu mít bohaté Vánoce :)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak ještě doplním zmínku o koštu Vánočního speciálu 16° v pivovaru Bulovka. Velmi dobré, navíc podávané v "koňakové" sklence, takže i oko si přišlo na své.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mozna jeste hledaj formu a nemaj standardni chut, jedna varka super, druha patok, bohuzel pokud se tim nekdo zivi, tohle by si mel pohlidat
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ENPE: I když budu počítat s rozdílnými chutěmi, tak teď to sice mělo hustou pěnu, ale chuťově to bylo opravdu řídké.
    ENPE
    ENPE --- ---
    SAMMAEL: Zajímavý, já tam byl v létě a pivo bylo krásně nasládlý, silný a hustý jak polívka.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Stavil jsem se na žejdlík v minipivovaru Pražský most, Betlémská 5, P1. Moc mě to ale nenadchlo. Přišlo mi to jako ředěný Prazdroj s lehce nasládlým ocasem. Žádný tvar, žádná extra chuť, nic proč bych tam šel znovu. Navíc podpořeno obsluhou, která stojí za prd.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLEVAJZZ: tak kazdej ma svuj vkus, me ty lehky kvasnicovy piva proste chutnaj, zboznuju je, ale abych jezdil nekam do teska kde maj hoegardny, to je naprd, v samosce u nas si muzu vybrat krusovice, gambac a plzen, takze domu si proste kupuju plzen, speciali sem tam kdyz mam cestu okolo kramu kde je maj
    takze logicky sem dosel k nazoru, ze kdyz chci zkusit varit pivo a kdyz je svrchni kvaseni vlastne doma lepe proveditelne, proc si neudelat radost a nezkusit si napoprve svuj nejoblibenejsi druh piva
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: hoegarden?:-DDD bože. ale tak proti gustu... a jako znám lepší ležáky než je plzeň. ale věc názoru.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja planuju si delat pivo typu hoegarden, ktery mam rad a pokud to pujde tak zkusit i neco na zpusob kriku a podobnych chutovek, stouty moc rad nemam a lezak si radsi koupim plzen
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: vařil jsem jen z koncentrátu. ale do budoucna samozřejmě budu vařit i ze základu...mám to sice rok celé vybavení ale ted jsem vařil teprve podruhé.... příště už bych se pokusil vlastní.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja uz se taky tesim, pustim se do toho po vanocich
    varil si ze zakladu nebo z koncentratu, nekdo mi zas rikal ze ty koncentraty sou nahovno a at se ani nesnazim, ze jeho znamy co studovali kvasnou chemii studuji se tomu smeji
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    KACIR: no je vynikajíícíííí.. vařil jsem stout.. má přijemnou lehkou chut lehce dubovou. pěna jak smetana.... vyšlo to dobře...na vánoce bude nejlepšíí:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam