• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    X_RATED_IDIOT: a teď k těm pivům. Chýše byla taková načinčaná, drahá a pivo vůbec žádnej zázrak, spíš taková past na turisty. Poddžbánský bylo víc než výborný. Chýně bezinka bylo celkem zajmavý ale toho bezu tam bylo pekelně moc. nejlepší byla ta polotmavá dvanáctka, fakt výtečná. Vyšší brod byl standardně dobrej. Dneska si asi pudu spravit chuť do merendy
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    nestíhám, tak jen v rychlosti: dneska sem musel pracovně do KV, cestou z5 návštěva pivovaru chýše, vypadá celkem snobsky, v nabídce světlá 11, polotmavá 13 a tmavá nevim. Za petku chtěj 80. Dále poddžbánský pivovar mutějovice - vypadá dost domácky, maj světlou a tmavou 12, nějakou 10 a nějakou tmavou. Do petky akorát z pípy, pivo za cca 27,- no a nakonec chýně, ta už je celkem známa, tak jen, že teď maj navařenej bezovej weiss, patnáctku, dvanáctku polotmavou, desítku a černý. Petka za 60. Dneska ještě musim odjet do vyššího brodu a když to vyjde zapadnu večír do pajzlu u Jakuba na vyšebrodský :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    HYPNOGEN: Z Přerova pocházím a ta hospůdka je tam chvilku cca 1-2roky a já zní byla taky hodně nadšená...Příjemná změna...V Přerově zas taková nabídka z menších a kvalitních pivovarů není...Což je škoda.Souhlasím s doporučením :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HYPNOGEN: negra jsem měl v kostelci na nějaký veselici cca před rokem, a musim říct že mi slušně urazil hubu, chvíli sem jí hledal a pak jsem to nakonec dopil, slušnej masakr, u černýho nečekaná chuť :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Tipy na zdroje dobrých piv, tentokrát trošku brnocentrický: http://pivnirecenze.cz/kde-ziskat-piva-z-malych-a-zahranicnich-pivovaru
    Ostatně, celý web www.pivnirecenze.cz stojjí za sledování...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    BLEVAJZZ: jj, v tom Svatovaclavskem je ten chmel citit opravdu jako "na chmelu"... kamarad, ktery ma z chmelove brigady dodnes trauma vsak z te "vune" malem omdlel.

    Jinak ja byl ted o vikendu v Prerove - samozrejme jsem si dal v nejake lokalni hospode Zubr a porad mi nejde na rozum, proc je to tak opovrhovane pivo... je to uplny "eurostandard" nic lepsiho ani horsiho.

    Pak jsme ovsem zavitali do minipivovaru Parnik http://www.restauraceparnik.cz/
    Kapitana 12° a Jantar 11° jsem mel uz na jare a chutnal mi (11 mi prisla takova vice obyc). Ted jsem tam vyzkousel zbytek sortimentu (krome Admirala 16°, ktery se tam vari asi jen pri vyjimecnych prilezitostech). Takze Kapitan moc dobry, Pirat 13° polotmava - vpoho (neurazi-nenadchne), Majak 13° psenice - klasika (jako Velen treba), Negr 13° cerny - to bylo fakt jeno z nejvyraznejsich cernych piv, ktere jsem v zivote pil.. jakoze fakt hodne prazena chut. Obsluha prijemna a navic meli o vikendu (nevim, jestli to tak maji vzdy) akci -20% na vsechna piva, takze i ty ceny byly velice priznive.
    Takze opravdu doporucuju.
    KACIR
    KACIR --- ---
    BLEVAJZZ: Jo, to je dobře rozpůlený...
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    HERRICH:já to samozřejmě také vyfotil;-)

    KACIR
    KACIR --- ---
    HERRICH: V červnu měli KGB v akci červenozelený pivo, popíjeli jsme ho v Rokycanech Na střelnici. Dali jsme jim dost šancí, ale dobře se jim povedlo jen párkrát...

    HERRICH
    HERRICH --- ---
    BLEVAJZZ: skladany pivo jsem nevidel ani nepamatuju, umel ho nas sklepmistr, ale vzhledem k tomu ze je po mrtvici, uz ho od nej tezko nekdy dostanu, nemluve o mrtvym pivovaru :/
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    minulý týden jsem byl v olomouci a jako povinnost jsem považoval se podívat do místního Svatováclavského pivovárku.hned u vchodu nás pošimrala v nose opojná vůně chmelu a já věděl že jsem na správném místě:-) ochutnal jsem všechno včetně řezazného které natočili krásným stylem do půlky černé od půlky světlě. a fakt se to během pití nesmíchalo. obsluha super nakládaný hermelínek výtečný!doporučuji
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    "Lidičky, dyť je to tajnej..."
    "Provokatér!!!"

    :-)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    HELLE VRATTE SE K DEBATE O PIVU!!!! :P
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    OTZ: a ven! :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    braník!

    včera jsem poprvé ochutnal tu jejich 11° a byl jsem příjemně překvapen
    OTZ
    OTZ --- ---
    ahoj, tady se mi bude líbit:) lahvové se taky muže?:)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    já taky netvrdim, že se ostravar vaří v praze, nejspíš nevaří z toho důvodu, že potřebujou kapacitu na ten svůj pražskej patok, staropramen se na rozdíl od ostravaru bohužel pije skoro po celý republice a i ve světě, čili je pravděpodobný, že se na rozdíl od ostravaru bude vařit ve všech možnejch volnejch kapacitách tohohle sdružení pro chemickou a hutní výrobu :)
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    X_RATED_IDIOT: Ostravar vařený v Praze neexistuje! (opačně to však funguje)...
    pozn. maximálně tak Ostravar STOČENÝ v Praze, to ano... a právě proto distribuce obvykle NENÍ dostatečně vypovídající.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    manipulační techniku, ještěrky, v podstatě k varnám se nedostanem, ale distribuce je obvykle dostatečně vypovídající :)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    X_RATED_IDIOT: co delate za stroje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam