• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    ANDY_WARHOL: bych ti čtyry flašky věnoval, ale koukám, že asi nejseš poblíž :) a na chatě sem ve sbírce našel i poměrně hodně starej podtácek salvátor
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ted toho salvika maj u nas v krame ve sleve, doprodavaj asi zasoby, sestipak za necely 3 eura, to je krasna cena, musim si koupit do zasoby, ale neunes sem vic nez jeden kartonek
    me to pivo chutna, je to jako moucnik po veceri :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    X_RATED_IDIOT: me to naopak chutna (tedy mluvime o tom salvatorovi doufam)
    vcera sem to porovnaval s tim zminenym demonem, vypada to podobne, ale salvator je pravda o poznani sladsi, ale ja sem na sladky, takze naprosto v klidu.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    UNDERDOWN: Jo, takhle to zní jak vyjádření samozvaného pivního odborníka, samozřejmě jsem tam chtěl napsat "z toho co jsem měl čest ochutnat" :). Děkuju za tipy!
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    VOZKA: Asi neznáš Žambereckýho Kance (vaří ho už 2-3 roky a je to povedená záležitost) nebo Slanýho Antoše (od loňska).
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Tak Jubiler Mild Stout mě dost potěšil, první pitelný český pokus o stout. Samozřejmě to má k irskému Guinessu nebo Beamishi pořád celkem daleko, ale blíží se to a není to hubolep jako Primátor nebo naprosto nepitelný Kocour (ale třeba to byla špatná dávka). Jen těch 30 Kč za třetinku mi pořád nějak nechce jít přes peněženku.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    jo a dneska sem ho viděl u Marka za 28,- :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    GULDUR: tak jsem ho po dvou kouscích (tak se to fakt menuje) z litoměřic načal. První pocit byl zajmavej, barva pěkná, první napití slušný, druhý taky dobrý, ale pak mi začalo vadit, jak je to sladký a vzhledem k tomu, že zejtra tak kolem šestý řídim, jsem půlku vylil abych se mohl rozlepit jednim vyškovem. Možná si o víkendu dám ještě jeden, ale tohle moc nemusim :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    X_RATED_IDIOT: si mi pripomel abych si objednal kriek, na nemeckym ebay maji 24*ST. LOUIS (0.25 ml) za 32 euro i s dopravou :) na leto super vec
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    no a dneska cestou z děčína návštěva koliby v liťáku, celkem dizajnovka, ale hotovka za 75 víc než průměr a pivo luxus, akorát v petce měli jen nějaký ovocný hrůzy a ležák, ten byl točenej hodně dobrej


    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    u vodoucha jsem byl naposled před kvartálem a těžký zklamání/znechucení, snad by se k nim ani kosteleckej pivovár neměl hlásit, jídlo flinkaj a výběr piva obvykle hodně slabej, samý KGB, měls docela kliku
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    ja jsem dal vcera U Vodoucha Matusku 12° .. chmelovy luxus, winterbock 16° ... moc alkoholu, ktery bohuzel sel dost citit (v te chuti neprijemne vystupoval), a raptor 15° - nazev a stupnovitost desiva, ale oproti te 16° naprosto bez alkoholove pachuti, prijemne chmelene.. i kdyz na tu 12tku to nemelo... akorat ty ceny :/

    jo a Opat 11° bitter ... takova slabsi verze toho Matusky, ale pro bezne alternativni piti lepe vyvazena ta chut syroveho chmele.


    HASH: receptura imo furt stejna.. rozdil ve varkach samozrejme bude existovat vzdy a vsude. no a rozdil ve vyrobe u Braniku taky existuje tz. pro Cechy = CKT, Morava = spilka ... nicmene HGB jsou obe verze.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zjistil sem ze mi vic chutna pivo ze sklenice (konkretne z tretinky a s tlustymi stenami) nez z flasky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    rychtare sem chlastal ted o vikendu, pekny prdy po tom :)
    toci ho v pm v adrii, nevim jak se to menuje presne, barak je adrie, kousek od Tilovo divadla.
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    ANDY_WARHOL: já zas dal včera Rychtáře...fakt mi chutná, a to jsem se mu vyhýbal díky negativní zkušenosti ze Světa Piva, kde byl naraženej tak tejden :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: chtel sem napsat, piju to posledni dobou docela dost casto
    zrovna vcera sem jedno mel.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    X_RATED_IDIOT: to piju docela dost casto, je to prijemny pivko, ale ozira to
    pripomina mi to trochu naseho demona. je to mozna tmavsi.
    GULDUR: tohle je opravdu jine, ja bych si normalni paulaner nekoupil, ale tohle vypadalo na neco noveho, tak sem to zkusil a uz sem si koupil druhy baleni :)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    X_RATED_IDIOT: to pak podej report...já teda ochutnal z Paulaneru celkem dost, ale zatím nejsem moc přesvědčen..to jejich pivo mi nějak moc nejede, ovšem tohle může být diametrálně odlišná záležitost..
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    no a právě jsem dostal deset kousků Paulaner Salvator, doppelbock se skoro 8 procenty, ech
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    nerad bych tipoval, ale brána už se na smíchově vaří leta a furt stejnym způsobem, tvrdou hořkost si u něj nepamatuju z nikdy a to jsme tam a na něm vyrostl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam