• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    UNDERDOWN: taky mi prislo, ze to svetle je dobre, nic specialniho, ale to tmave mi moc chutnalo. obsluha - neuveritelne. clovek by zaplakal. reklo by se: malej pivovar, lidi by meli byt nadseni, ze tam muzou pracovat, vysvetlit historii, jak to pivo delaj a vubec se alespon usmat, ale ne ne, kysely ksichty a vsechno je problem. vitejte v cechach.
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    Harrachov je furt stejnej, pivo ujde, jídlo bída, obsluha blééé.
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    pratele, mam tady 3 plechovky norskeho piva frydenlund fatøl a rad bych je za neco vymenil. neni to nic extra, velice standardni lezak, ale celkem prijemni piti. posta.

    jinak minuly tyden navsteva pivovaru v harrachove, skvely pivo a tak dementni a opruzena obsluha, ze se to muze snad stat jen v cechach. opravdu smutny. vic mi chutnalo tmave. koupil jsem v petce taky to sklarske, jeste jsem nechutnal. o jidle netreba se zminovat. nedoporucuju. zadnej pruser, ale nestoji za navstevu kvuli jidlu.

    co me potesilo zpatky v cechach je poutnik 10 - takovou chlebovou chut uz jsem u piva dlouho nezazil. jinak na desitky je muj favorit porad koutsky filtr.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Prémiové pivo? Nic než marketing - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/clanky/premiove-pivo/
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    včera jsem po dlouhý době navštívil bezoušky v průhonicích a musim uznat, že ta desítka překvapivě vůbec nebyla špatná. Polotmavá 13 byla bez chuti
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    CH_IN_A: chutnalo me tam pivo - bez buraku...abych to uved na pravou miru :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    v kambodzi zase hazi do piva led, nejdriv sem se tomu branil, ale nakonec to bylo lepsi nez to pit teply, protoze klasickou lednici meli malo kde, ovsem doba se meni, takze to asi nebude na porad
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    v argentine si zase hazou do piva slane buraky....paradoxne - pivo me tam chutnalo :)
    Akorat ho tam prodavaji v 0.7 jako u nas kdysi mineralky
    NOIK
    NOIK --- ---
    X_RATED_IDIOT: nojo vidíš já se na ty procenta ani nekoukal, přišlo mi to většinou jako desítka
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    NOIK: tak nevim s těma limoškama, ale standardně tam maj v plechu nejvíc piva s označením especial který maj většinou 5,4%, když jsem chtěl něco slabšího, musel sem hledat a našel sem tak 4,6 :) na mahou sem nějak nenarazil
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    NOIK: pardon....to jsem tě podcenil...Mahou je jediný pivo, které mě fakt rozesmálo
    NOIK
    NOIK --- ---
    GULDUR: to jsem měl taky vole:) ..a je pravda že to bylo asi nejslabší co jsem tam ochutnal

    ..jinak já ty limonády v tomhle prostředí docela chápu - asi bych v tom vedru na nějaký silný plný piva taky neměl moc chuť - ale je fakt, že hořký by to bejt mohlo
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    X_RATED_IDIOT:
    NOIK: amatéři :-D...měli jste koštnout Mahou...to je teprve síla, kam se hrabe všemocný Gambrinus :-D
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    Ujujuj...kovice právě teď!

    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    nojo je to těžký, nemaj toho zas až tak málo, kdybych toho koupil povícero na košt, musel bych to pít teplý, na hotelu sem neměl ledničku. Já většinou testuju jen v oblasti cca světlý ležák. Jinak pokud si dáte pívo v hospodě, dostanete pokud velký tak obvykle pintu a v rozmezí 3-4 €. pokud se vypravíte okouknout http://en.wikipedia.org/wiki/Aig%C3%BCestortes_i_Estany_de_Sant_Maurici_National_Park , doporučuju kemp sol i neu v Espotu. Je to dobrej výchozí bod a hlavně jim protejká l´escrita, která výborně chladí pivo :)
    NOIK
    NOIK --- ---
    X_RATED_IDIOT: byl jsme tam teď byl taky a mě to naopak docela překvapilo protože jsem to čekal horší - neměl jsem sice žádnou bombu, dokonce jsem zkusil nějaký jakože exkluzivní drahý pivo, ale takovej moritz nebo zelená double melted plechovka nevim už jak se to jmenuje mi přišly dobrý
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    no a jinak jsem úspěšně přežil dovolenou ve španělsku a je třeba říct, že pivo jim nejde. zkusil jsem estrellu damm, skol, san miguel, cruzcampo pilsen, něco s nějakou sovou (ale ne el buho) a všechno chutnalo cca mnichovsky, málo hořký, pražený lískáče. Co musim vyzdvihnout je Artesana v barce, vařej jen iberian pale ale, brown ale, double ale a stout a jindy maj asi i nějaký jiný speciály. Pale bylo výborný (trochu jako sumeček), brown bylo vzhledem uplně stejný ale míň chuti, double bylo sladký jak cumel. Jinak je tam ještě k použití cerveseria d´or, ale tam měli jen prazdroj a master a nějaký jedno nebo dvě německý, spíš jako bufet, moc to nechválej http://www.grupnolla.com/do-r/cerveseria-dor-s77.html a pak asi http://www.lacerveteca.com/cervezas.html bohužel měli až od šesti, tak jsem jen viděl vevnitř hromadu píp, ale nedostal jsem se tam
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    SAMMAEL: tam ho už snad nemaj ne? ten pingl co furt pindal jakej je to hnus pěnivej už před víc jak rokem řikal, že už s tim skončili a co vim z netu, tak tam snad maj únětice
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    HATEMAN: jojo, bavil jsem se s majitelem, a plánuje udělat z toho pivotéku. Prý už to mělo být, ale vybouch mu člověk, co se o to má starat, takže zatim jen tento týden uvolnil dva regály. Ale do budoucna chce nahoře v tom dřevěnym patře vyčlenit místo jen na pivo.
    HATEMAN
    HATEMAN --- ---
    HATEMAN: včera jsem zas navštívil a solidně rozšířili nabídku.. mimo jiné chotěboř, poutník, kácov a podobný dobroty, hurá!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    To už je lepší jít do Starosuchdolské na Jeníka :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam