• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    GLOBETROTTER:
    Ano to jsem pil dost casto, uz nevim proc jsem na nej zanevrel. Asi ze obsahuje hodne cukru.
    Spis teda hledam nealko na kterym si i pochutnam a kam muzu zajit na obed a par sklenic. Coz ten Hostivar splnuje.

    Zkusim taky nekdy Beznosku. Tam si pamatuju meli obcas 7° a 9°.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    RAGNAROK: Zkoušel jsi Birell IPA? Točený asi ještě nebude, ale flašky mají třeba v Albertu. Fakt dobrý (tedy na nealko).
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    X_RATED_IDIOT:
    Jo no jo hostivar nealko byl super. Tam si asi zajdu zase.
    Pruvan jsem mel v Plzni ten byl super.
    Maisels jako ujde ale za ty prachy fakt ne.

    Diky za napady.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    V malešickym mikronevaru maj nealko ipu maisels, ale počítám tak za 70,- třetinku z láhve. V rozmanitosti jsem kupoval průvan z proudu a brewdog, taky za peklo a ten brewdog byl pěkně hnusnej. Podle jejich rmutovacího schématu vařim svý nealko, akorát z jednoho sladu a jednoho chmelu a řekl bych, že je to podstatně lepší
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    RAGNAROK: točený moc nevim. Ještě tak bernard. Lahvovej je docela slušnej birrel ipa, ale to maj tak v konzumu. Dobrej točenej nealkáč maj hostivary vlastně
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Tocej nekde v Praze nealko pivo, ktery se da pit?
    Ted jsem testoval naky piva z lahve/plechovky, a vsechno kysely/sladky s pachuti rajcatovyho protlaku. Jediny pitelny je Pito. Mozna Ferdinad jeste ujde.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    CHOROBA: To bylo tak dobrý, protože to sice byl "american ale", ale nebyl vařený v Americe. Btw.nejlepší údajně "american lager" jsem pil u Bašty a pokud se nemýlím, tak v něm byla taky Citra :-))) A jak jsem psal před pár měsíci, české ipy jsou taky lepší než americké.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vcera v Sieben solidni prehlidka finsko svedsko danskejch piv.
    ochutnano - vitez asi Amarilo citra
    American Pale Ale Amarillo Citra - Stigbergets Bryggeri - Untappd
    https://untappd.com/b/stigbergets-bryggeri-american-pale-ale-amarillo-citra/605136
    https://untappd.com/b/omnipollo-floreale/4631751
    Zodiak - Omnipollo - Untappd
    https://untappd.com/b/omnipollo-zodiak/852701

    a na zaver posilaci bomba ;D

    Jule Malt - To Øl - Untappd
    https://untappd.com/b/to-ol-jule-malt/482022

    musim rict, ze todle bych chtel pit kazdy rano k snidani misto kafe. sice bych byl asi celej den na mrdku, ale co uz ;)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DO_IT: Dělal jsem si loni tour de breweries po Phoenixu a Tucsonu. Poslední pivovar byl slavný Four peaks. Největší z těch craftů,co jsem navštívil a IMHO nejslabší, ale pořád dobrý piva. Přijdu na letiště a oni tam mají bar. Sednu a koukám, že někteří lidi místo jejich točených píjou Coors light z flašky. Říkám barmanovi, že to nechápu a on že taky ne...
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    GLOBETROTTER: no to pak chodis do vecerky, ale ani tam plzne zas tak moc neni, mozna krusovice


    GLOBETROTTER: husty, byl jsem tam v breznu, ale asi bych se nedivil
    bylo to celkem prazdny, a barmani si stezovali, ze kdo chodi, tak chce pivo ve stylu jihu USA: vymrazenou sklenici a pivo klidne s ledem

    skoda vypadalo to tam nove a v pivovaru bylo videt treba hromadu sladu z bamberku
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DO_IT: Btw.Nightlife je zrušený.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DO_IT: Jo, nabídnou mi Plzeň :-)))
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    GLOBETROTTER: tak v cechach us craftovej lezak asi nesezenes, a co sezenes bude trochu/vic zoxidovany. Za velkou louzi ti zas poradi v kazdym craft beer shopu

    treba me dost bavil King Fox a Nightlife na Floride, kdyz se koukam na untappd
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DO_IT: Můžeš prosím poradit top US ležák? :-) Když jdu do nějakýho micro craft, tak to už radši nezkouším a dám si rovnou ipu :-)
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    zahranicni craft lezaky je moje uchylka, italian pilsner, polsky nachmeleny nesmysly, hellesy, nz lagery, vse top kdyz se vybere kvalita

    ...a neceka se ze to bude chutnat jako ceskej chmelomok
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    GLOBETROTTER: to ne, já mám ty american wheat ejly relativně napitý, i zahraniční kousky, tohle bylo nejen mimo styl, ale prostě mimo snesitelný chuťový spektrum. To bych jinak neměl problém dopít degustační půldecku. S těmi craftovými ležáky z ciziny to je jiná věc, většinou jsou to takový trochu víc chmelem vytuněný eurobeery, jak to vařej infuzí, hodně světlý, vedle sladu s kdovíčím.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DOCENT: Ano,to mi v tu chvili nedošlo...
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    GLOBETROTTER: Americká pšenice je vlastně takový ejl s pšenicí, spíše APA než německý weizen s hřebíčkem a banánem. Takže ve stylu bych chybu nehledal.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SEEKER: Možná byl problém v tom, že to byla americká pšenice. Nemohu posoudit, protože pšenici už hodně let nepiju, ale když ochutnám jakýkoli ležák, vyrobený v USA, tak to není k pití. Nejlepší Americký ležák, který jsem za poslední léta pil, byl od Bašty :-) Je možné, že ta pšenice byla na americký styl v pořádku, ale pro Čechy jsou to oprávněně chcanky.
    Jinak, měli jsme se ženou pocit, že česká piva pro nás už nejsou to pravé (pijeme hlavně ipy), ale když žena odjela zpátky do Států, začali u nás "za rohem" v pivním baru točit Traktor. Chodil jsem na něj minimálně 2x denně. Ipa, relativně slabá z hlediska stupňovitosti, ale přitom neskutečně chuťově plná. Ne hazy. Když jsem se vrátil domů, po vypití mého asi nejoblíbenějšího amerického piva (Moku, imperial ipa), jsem měl chuť se vrátit do Prahy. Nejlepší ipy vaří v Česku :-)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Podle mě je další zásadní problém soutěží, že z mini vzorku prostě nepoznáš to hlavní, pitelnost. Když si srknu skoro jakýhokoli průmyslu, je to přinejmenším docela ok. trocha másla, trocha jablek, pokud to vysloveně nesmrdí myšinou nebo tak něčim, tak jsou i drobný vady relativně v klidu. Někde kolem druhý půlky půllitru se rozhoduje.

    A pak taky některý lidi maj prostě chuťový buňky z prdele, i když pracujou v oboru. Zrovna včera jsem se bavil u nás v craft baru s majitelem, jak vracel americkou pšenici do pivovaru. Tu pšenici, kterou jsem si nechal dát čerstvě naraženou ochutnat, protože ne moc prověřenej pivovar. Peklo, trpkost, nemocnice, nešla vypít ta půldecka. Dva lidi, co ji dostali přede mnou, v klidu dopili. Ok, někdo vypije cokoli. Ale po vrácení sudu majitel a sládek tvrdil, že je to takhle správně, že ochutnal i z tohohle sudu, a že nachutnává piva ze zahraničí a přesně takhle se to vaří.
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    SALAMAN: Proč by ne, stočí si bokem sud, naředí ho na požadovanou stupňovitost a nechá ho třeba měsíc dozrát. Popř. ho ještě předtím infuzne chmelovým vývarem či čímkoliv jiným.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam