• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    CORIM
    CORIM --- ---
    ROBAS: Hm :(
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    ne, jako DVD rip
    CORIM
    CORIM --- ---
    ROBAS: Na DVD?
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    ja mam napriklad Deti duny ;)
    CORIM
    CORIM --- ---
    Mozna mne tu vsichni budou povazovat za kacire, ale mne se ta "miniserie" libila. Resp. jeji prvni dil - Duna. Ma to pak jeste nejake pokracovani? Da se to sehnat na DVD?

    Jo jinak Lynchovu Dunu jsem (pravdepodobne) videl v obou verzich a je - mirne receno zmatecna - skoda ze neni ta 5 hodinova verze - treba by byla smysluplnejsi.
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    WIPER: hurrra!!
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Mluvi o Dune vesmes jako o prohre. Docela by me zajimalo, co by dneska tocil za filmy, kdyby Duna dosahla uspechu dejme tomu Hvezdnych valek. Ostatne, Lynch ji dal prednost pred Lucasovou nabidkou rezie Return Of The Jedi.
    RASCAL
    RASCAL --- ---
    ja nekde cetl, ze sam Lynch povazuje Dunu za asi nejhorsi film co natocil, pochybuju ze by se k ni chtel jeste vracet, ale za tu petihodinovou nesestihanou verzi bych byl taky radosti bez sebe..
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    WIPER: Myslel jsem tim, "kez by si Lynch nasel cas". Ja samozrejme director's cut tezko vyrobim.
    WIPER
    WIPER --- ---
    JANCHOR: no jesli vis ze je to sestrihane, tak nechapu proc se certis ze to nedava smysl? Jojo tu tri hodinovou TV verzi jsem videl, ale docela me prekvapilo, ze v ni neni jako reziser uveden Lynch.

    2ALL: Ohlasuji, ze mi prave lezi v batuzku ta douhla tri hodinova verze (zadosti posilejde do posty, ale upozornuji ne nemam dvoj vrstvou vypalovacku, takze to bude na dve DVD. Nebo muzete nekdo palit na velke DVDcka?)


    JANCHOR: "Kez by si ale nasel cas, nechal zrestaurovat puvodni zabery, sestrihal skutecne plnohodnotny director's cut " tohle nechapu jam myslis. Ono je to otazka casu??? Spise bych rekl ze se k originalni nesestrihane pasce nedostanes. Ale jesli mi ji sezenes, tak si ten cas urcite rad udelam...
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    WIPER: O sestrihu vim, a pochopitelne, ze to byl nejvetsi Lynchuv film, kdyz on jinak toci uplne odlisne (komornejsi) zanry. Nesestrihana verze neexistuje, krome kinoverze je k dispozici jen trihodinova televizni verze (neplest proboha s mini-series), coz je ale jeste vetsi paskvil a Lynch se pod nej odmitnul podepsat.

    Kez by si ale nasel cas, nechal zrestaurovat puvodni zabery, sestrihal skutecne plnohodnotny director's cut + vylepsil efekty & hura s tim do obnovene premiery. Ten film by si to setsakra zaslouzil.
    WIPER
    WIPER --- ---
    JANCHOR: Lynchova duna mela mit puvodne (pry) pres 5 hodin. Producent ji donutil Lynche sestrihat na 2 hodiny. Proto je v podstate bez hlavy a paty, ze ji pochopi jen ten kdo zna knihu a domysli si chybejici sceny. Je to zprzneni nejvetsiho kalibru. Dal bych vahu cd ve zlate, kdyby se dalo dostat k originalu nesestrihane verze.

    Podle rozhovoru s lidma okolo filmu, se Lynch drzel skoro uplne orginalni predlohy. V podstate jedine ty zvukove zbrane tam pridal. Coz naprosto chapu, protoze genilani taktika a vycvik fremenu poskytnuty Atreidy se se na platne da tesko predvest.

    V poradu jak se tocila Duna, ktery je na originalnim DVD Duny, je receno, ze film se natacel tri roky a byl to nejmegalomanstejsi film jaky Lynch natocil.
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    RASCAL: dodej si jí... ber to jako doporučení ;)
    RASCAL
    RASCAL --- ---
    ale cetl jsem jen prvni dil Duny, na ty ostatni nejak nemam odvahu :)
    RASCAL
    RASCAL --- ---
    myslim ze to bylo ono, mel sem to pujceny na DVD a dohromady to melo asi 7 hodin, koukal sem na to v kuse :)
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    RASCAL: ak myslis tu niekolkodielnu seriu, kde sa riesia aj deti duny, tak to je pekna ... nechcem povedať co, najkrajsia je tam Helena Gaius Mohiamova vycifrena ako od Versacceho grrrrr. atd.
    RASCAL
    RASCAL --- ---
    jsem videl jeste nejakou novejsi a delsi verzi, ale ta Lynchovska se mi libila vic (i kdyz pro cloveka co Dunu necetl to musi bejt naprosto nepochopitelnej film)
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    povedal by som, ze je to fakt dobry Lynchov film, ale dost spizdena Duna.
    COSMIC_MONCHI
    COSMIC_MONCHI --- ---
    mne lynchova duna prijde, jako vypravne ztvarneni knihy pro ctenare, jako nectenar bych film asi nepochopil... vyprava je mistrovska, az na nejake, ze soucasneho hlediska uz old-school momenty... sestrihany, zmatkovity dej mi ale vadi taky, podle mne ten film mel byt opravdu tak cca o hodinu delsi, takhle to je spis takovej videoklip... ale je to dobrej film.
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    No, vcera jsem si pod jejim dojmem dal film znovu a znovu se utvrdil v nazoru, ze se Lynchovi rozpadl na dve casti. Do utoku Harkonnenu jde o mistrovsky, skoro bezchybny dilo. Pak se to zacne hroutit, tolik zasadni cervi jsou vetsinou jen k smichu (respektive z nich nejde hruza - a tudiz kdyz si Paul jednoho osedla, divak to nepovazuje za vykon hodny obdivu celeho kmene) a jak mi bylo potvrzeno dvema ne-ctenari, lide neznali knihy se zacinaji definitivne ztracet. Naprosto odbyta (nebo sestrihana, kdovi) je scena setkani s fremeny, prestoze v ni narozdil od knihy poprve predstavuji Stilgara.

    Zaverecny utok na Cisare je chaos nad chaos, bez znalosti knihy neni jasne, proc se boura Stitovy val a tak vubec. Thufiruv konec byl z kinoverze zelbohu vystrizen, takze se divim, proc v ni vubec zustalo jeho zajeti baronem, kdyz nedojde rozuzleni. Jenom souboj s Feydem da vzpomenout na brilantni sceny z uvodu filmu, a pak take ten rozkosny zaber s Aliu, stojici uprostred zkazy, v ruce krispel. Dokonalost sama. Svym zpusobem mi to prijde, jako by nam Lynch vzkazoval "sorry, vymklo se mi to z ruky, ale prezili jsme a silenstvi nas osvobodilo".

    A dest, ten proklaty zaverecny dest. Zjistil jsem, ze mi nevadi. Je to hloupost, ale pro film pusobive zakonceni - kdyby mu tedy nepredchazela ta hodina totalniho zmatku. I tak ale Lynchovu Dunu stale povazuju za kongenialni dilo, pro me osobne dokonale vystihujici vetsinu aspektu knihy, predevsim co se zucastnenych postav tyce. Tolik kontroverzni sonicke zbrane mi prijdou jako vyborny napad, jak dodat jistou filozofickou hloubku ("moje jmeno zabiji") tam, kde nebylo mozne prenest hlubsi myslenky z knihy. Navic, pouzite citaty z uvodu kniznich kapitol jasne ukazuji, jak moc Lynch nad Herbertovymi texty premyslel.

    Coz se bohuzel neda rict o tvurcich mini-series, myslim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam