• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    MUADDIB: viděl, viděl...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    POdle mých informací jse z části o frankovy zpracované poznámky a rozpracovky... a z části jde o kontrukce autorů.... ale příjde mi to takové rozhárané a neucelené... nisméně jsem rád že v tom někdo pokračuje...

    Ulrik: viděls Děti Duny? (TV zpracování od těch samých autorů co udělali tu asi 4 hodinovou DUNU)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    MUADDIB: bleh...

    stačí?:o)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    jak vnímáte... "ne-frankovské" svazky o Duně?
    COSMIC_MONCHI
    COSMIC_MONCHI --- ---
    taky mam prvni vydani.... s tema novejma se po graficke strance neda srovnat, obalky od baronetu jsou zoufalost...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    jo, to prvni vydani je nadherne. Mam ho ukradnute z knihovny.. To vite, byly tehda v 97' potopy, tak byl trochu zmatek, ale nemohl sem si pomoct. Mel sem, a porad mam, k te knize obrovske citove pouto. Myslim jako k tomu konkretnimu vytisku :)
    NARMORIA
    NARMORIA --- ---
    ULRIK: Plně souhlasím, to je jediná obálka, která se mi na knížkách o Duně líbí.
    Jinak mám grafické představy úplně jiné.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ULRIK: nerikam ze je to umelecke dilo, nebo ze bych si to dal jako plakat na stenu, ale je to imho nejlepsi vyzobrazeni Bozskeho Imperatora :)
    MASHARA
    MASHARA --- ---
    obalky od Baronetu zpusobovali dlouho ten pocit ze takovou "sracku" cist nebudu :))) nastesti prevladla zvedavost nad znechucenym estetickym vnimanim :))
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROBAS: ale fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj :o)

    jediná co se mi líbí je ta od úplně prvního vydání Duny...:o)
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    ULRIK: ještě řekni, že se ti libi obalky od Baronetu a skoncil si tady ;D
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    MARTIK: ten cover je pro mě hnusnej, ale já nikdy neměl rád tenhle styl :o)

    Ale to retro...ach...jdu instalovat...:o)
    CATHACK
    CATHACK --- ---
    (ach..)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    a jeste jeden nostalgicky obrazek.. ach..
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    jo uplne sem zapomel pochvalit Aliu v Lynchove verzi.

    a pak sem chtel rict, ze se mi moc libi tenhle cover Emperora:
    WIPER
    WIPER --- ---
    WHITESCORPIO: opravdu dobry link!

    specialne Lynchuv scenar: http://fremen.wz.cz/download/textscenar.zip

    ja si ho jdu prehrat alespon v hlave :-)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    http://fremen.wz.cz/ ... velmi zajimavy download ;)
    VFISA
    VFISA --- ---
    i kdyz meli rozpocet cca 1/100 SW tak dostali za efekty cenu. byl clanek v PIXELu
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    mno já si Chani představoval trošku víc "poušťně", sice to asi nedokážu přesně vysvětlit, ale prostě tak :)

    ale jinak mě ta minisérie celkem zklamala jako celek, hlavně po trikový stránce, páč na jednadvacátý století mi to přišlo trošku amatérský, ale asi neměli takovej rozpočet jako třeba Star Wars ...možná kdyby se to udělalo trikově ala Zeman (Ukradená vzducholoď, Cesta do pravěku atd.), zkrátka že by si to na nic nehrálo, že by to bylo možná lepší :)
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    MARTIK: Dyt ja nic nerikam :)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ANNIE: chani v mini neni spatna.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam