• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SATAI: no ale cte se mnohem lepe.. nerikam, ze je jednoducha, nebo ze vse plne chapu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Ale u Spasitele je to tim, ze je mizerne napsan, zatimco Jmeno je obtizne svym tematem (tedy az v dalsi vrstve, ta nejvyssi vrstva detektivky je docela ctiva).
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    no Spasitel je fakt hrozny. Tohle je snad jedina kniha, ktera je horsi nez jeji filmova adaptace (tim myslim prvni dil serie Deti Duny). Ted ctu Jmeno Ruze, vzdycky sem myslel jak to bude obtizna kniha, ale po Spasiteli to je hotova Daniel Steel :)
    IDAHO
    IDAHO --- ---
    "nejspabsi" ... vida, takhle obrazne me to ani nikdy nenapadlo :)

    jinak prozmenu "nejsilnejsim" dilem pro me je Bozsky imperator... nadhera :)
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    dvojka je bezpochyby nejhorší z celý série... na tom neni co rešit ;D
    COSMIC_MONCHI
    COSMIC_MONCHI --- ---
    a strasne prelozena....
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    IDAHO: doslova nejslabším.... co si mlhavě pamatuju.... protože jsem si jí nikdy moc nečet... tak to byla taková slabá knížečka...
    IDAHO
    IDAHO --- ---
    Ke mne osobne se dvojka (knizka) dostala jako prvni... dunu jsem vubec neznal a jinou v knihovne nemeli.
    Precetl sem ji a prislo mi to nic moc.
    Po nejake dobe se mi do ruky dostala jednicka, uz jsem si ani nepamatoval, se jsem neco podobnyho kdy videl, a tak jsem se do ni pustil. Strasne me chytla, precetl jsem znova i dvojku (to uz jsem si na ni vzpomnel) a vsechny dalsi.
    Stala se z toho moje nejoplibenejsi serie a Dunu miluju dodnes.

    Ovsem dvojka pro me vzdycky byla a asi i vzdycky bude nejslabsim clankem cele serie.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    JANCHOR: IMHO ne...nebo aspoň já ne :oDDDD
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    (bavime se tu ted doufam o pocitacovejch hrach na motivy Duny?)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    to já dvojku měl rád...je pravda, že v celkovým pohledu to je jen předehra k Dětem Duny, ale...
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Ja osobne dvojku nikdy nemel rad. Prisla mi (co se "elementu Duny" tyce) tak nejak povrchni a predevsim jeji uspech naprosto zastinil pro me uchvatnej prvni dil.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    Excite: no duna2 mně k Dílu, k filmu, ke knize, do světa DUNY uvedla nadchla... krom toho mně se to intro líbí :))
    NOZICKA
    NOZICKA --- ---
    Me mrazi kdyz ta slova jenom ctu. Duna je co se citaci tyce nesmirne silna :) Nejvic rulez oranzsko-katolicka bible a BG
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ten hlas vypravecky na zacatku Dune2 me zpusoboval mrazeni po tele..:) Planet Arrakis, known as Dune..Laaand of saaand..... Home of the spice -melange.. Ufuf ;)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    MUADDIB: viděl, viděl...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    POdle mých informací jse z části o frankovy zpracované poznámky a rozpracovky... a z části jde o kontrukce autorů.... ale příjde mi to takové rozhárané a neucelené... nisméně jsem rád že v tom někdo pokračuje...

    Ulrik: viděls Děti Duny? (TV zpracování od těch samých autorů co udělali tu asi 4 hodinovou DUNU)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    MUADDIB: bleh...

    stačí?:o)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    jak vnímáte... "ne-frankovské" svazky o Duně?
    COSMIC_MONCHI
    COSMIC_MONCHI --- ---
    taky mam prvni vydani.... s tema novejma se po graficke strance neda srovnat, obalky od baronetu jsou zoufalost...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    jo, to prvni vydani je nadherne. Mam ho ukradnute z knihovny.. To vite, byly tehda v 97' potopy, tak byl trochu zmatek, ale nemohl sem si pomoct. Mel sem, a porad mam, k te knize obrovske citove pouto. Myslim jako k tomu konkretnimu vytisku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam