• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ACIDQA: nam zase rikali ze naplasti muze predepsat jenom onkolog, mam pocit ze jen proto ze vedeli ze tahat ho do cekarny kde je to vzdycky na pul dne (protoze na okese je jeden onkolog) nebudeme.....
    FIFI
    FIFI --- ---
    ACIDQA: proč nemohou napsat ty náplasti? :-(
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ACIDQA: no drzte se... je mi vas moc lito, ale jestli je to dobre tak se vsechno vrchovate vlarti v tom dobrem!

    Oni se boji, protoze nikdy nevis, u rakoviny nevis....
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ...a co jsem si tak pročítala tu zprávu, tak léčba jde perfektně... proč nám to ten doktor ksakru ale nemůže říct, stačily by 4 věty a hned by taťkovi bylo po psychické stránce o něco líp

    Nemůžu pochopit, že všichni mlčí. Dneska jsem dokonce uvažovala, jestli to není spojitost s naší českou lékařskou etikou - neříkáme narovinu a hned špatné zprávy, tak tedy nebudeme říkat ani ty dobré nebo co...?!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Tak jsem byla zase hrozně naštvaná a smutná.
    Taťku po sedmi týdnech propustili bez léků, propouštěcí zprávy a jakékoliv konzultace o současném zdravotním stavu.
    Léky si prý má nechat napsat od svého doktora, na základě čeho nám zodpovězeno nebylo, než jsme řekli, že emáme ani propouštěcí zprávu. V týdnu jsem pro ni jela. Mezitím se nám taťka opět předávkoval léky proti bolesti a v noci se dusil, protože se nebudil a nemohl odkašlávat (má léky s postupným uvolňováním, ale sypeme mu je rovnou do žal. sondy) - když jsme volali dna Bulovku, co máme dělat, tak doktor řekl, ať snížíme dávkování. Na opětovnou výzvu, zda by nemohl dostat na bolest náplasti bylo reagováno tak, že to nejde.
    Včera se navíc vrátil zánět do jícnu, naštěstí ale taťka dostal hned antibiotika od svého lékaře v MB a ten mu napsal i ty náplasti. (sám říkal, že si myslí, že mu je nedali jenom proto, že jsou drahý)...

    Dneska už zase vypadá o něco líp, ale vyspává se z únavy, v noci toho totiž moc nenaspí.

    Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli tady má někdo zkušenosti s krmením tou sondou? Doteď to šlo hladce, ale dnesk se mi dvakrát stalo, že se mi jídlo a pak i pití vrátilo nahoru... nevím, kde je chyba, sonda ucpaná není, vzduch v ní taky nejspíš nebyl.... pak to šlo zase normálně....
    DEMO
    DEMO --- ---
    HARIBOKACHNA:
    FIFI:
    ACIDQA:

    ...diky moc!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    DEMO: Moc moc držím palce!
    FIFI
    FIFI --- ---
    DEMO: držím palce!

    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    DEMO: super,drzim palce
    DEMO
    DEMO --- ---
    tak mam za sebou posledni chemo a rakovina podruhe zazehnana...verim ze uz definitivne
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    LENDULIK: jak pise Cornela...pokud se nerozvine nejaky paraneoplasticky syndrom a ten clovek nema bolesti(treba pleura nema sensitivni inervaci zeano) tak leckdy prijde v nejvic pozdnim stadiu, grade IV apod...s tema markerama z krve je to dost slozity a navic bezne se takovy veci stejne nevysetruji.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    ono taky kdyby se mely preventivne nabirat lidem vsechny markery, tak je to taky pekne drahy .... uvazuje se jen o PSA (prostata)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: no jo...bohuzel...

    btw. zajimavy clanek...http://www.reflex.cz/Clanek35386.html
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    hele ale v krvi by se melo neco projevit, ne??
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    Jenom takovy postreh z dnesni patologie a prijde mi, ze se nejvic hodi do tohoto auditka. PItvali jsme dnes pacienta, ktery mel skutecne obrovsky bronchogenni karcinom plic. Nador mel velikost 9x13x8cm tusim...Tak obrovsky nador jsem jeste nazivo nevidel. Nejzajimavejsi ovsem je, ze nador rostl predevsim subpleuralne a diky tomu nezpusoboval pacientovi zadne problemy(a taky bylo nemozne prokazat ho jakoukoliv bioptickou metodou), zacal se s tim lecit az pred dvema mesici. Tim jsem jenom chtel rict, ze ani obrovsky nador se nemusi hodne dlouho klinicky projevovat(v zavislosti na anatomicke lokalizaci). Btw taky 'zajimava' pricina smrti. Podle CT si klinici mysleli ze ma metastazu/nador i v laryngu(mel dve meta v jatrech a mozku) a za pricinu smrti oznacili embolii(ktera se pri pitve nepotvrdila). Pri pitve se v laryngu nasel jen kousek masa, ktery se mu tam nejak sprajcnul pri polykani jidla a diky kteremu se udusil.
    TERQUILA
    TERQUILA --- ---
    PTAKOPYSK: ano,jsou z tátovy strany....no děda na ní zemřel asi v 50ti letech...babičce jí zjistili ted kolem 60ti let....a táta jí měj v mládí...asi ve dvaceti letech...
    TERQUILA
    TERQUILA --- ---
    Lendulik ...nevim jak se odepisuje..... děkuju...babičce je kolem 60tky...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    TERQUILA: babi a děda jsou z tátovy strany? v kolika letech tu rakovinu všichni dostali?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    TERQUILA: urcite zkus nadorovou linku, kterou porvozuje liga proti rakovine, sedi tam onkologove - 224 920 935.

    Ale i kdyz treba rakovina prsu ma dedicnou dispozici, tak jestli je babicce treba 80 tak uz se to tak nebere... strasne moc vsechno ovlivnuje zivotni styl a pozitivni pristup k zivotu. :-)
    TERQUILA
    TERQUILA --- ---
    čuéés..nikdy jsem nemyslela,že sem budu muset něco psát,ale mám strach....moje babička jde teď na odstranění obou prsů kvůli rakovině...můj děda zemřel na rakovinu prostaty a můj otec měl rakovinu varlat....jaká je pravděpodobnost,že si ta mrcha najde i mě?....co myslíte,nebo popřípadě nemáte nějaký kontakt na odborníka s kterým bych si mohla pokecat?....dík za všechny odpovědi....čůůs
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam