• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    FIFI
    FIFI --- ---
    LENDULIK: počkej, to ne...nebo nerozumím?

    My jsme měli mamku do konce doma..jezdila k nám Cesta domů, ta byla zadarmo.



    Stejně - nebýt této diskuze, nevím, jak bych to tehdy zvládla. Je to dva roky a nikde jsem na nic jiného (podobného) na netu nenarazila.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    FIFI: :-) jasny.... proste prece nebudete brat tatinka z nemocnice kdyz byste museli platit home care...

    Ach horzny je ze se to proste asi nikdy nezmeni... ale tak dobre ze usetrime na poplatcich...
    FIFI
    FIFI --- ---
    LENDULIK: tak u nás to tedy nebyl problém zaject k tomu onkologovi, ale furt říkali, kolik to stojí a jak je to drahý a kdesi cosi...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    FIFI: tak to je tak, kdyz limity a penize jsou dulezitejsi nez clovek....
    FIFI
    FIFI --- ---
    FIFI: prostě ten lék na průlomovou bolest..snad to byl ten sevredol..
    FIFI
    FIFI --- ---
    LENDULIK: nám taky říkali, že jen onkolog..ale třeba zase ten sevredol (jmenuje se to tak?, už si to nepamatuju) předepisoval normálně obvoďák..
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ACIDQA: nam zase rikali ze naplasti muze predepsat jenom onkolog, mam pocit ze jen proto ze vedeli ze tahat ho do cekarny kde je to vzdycky na pul dne (protoze na okese je jeden onkolog) nebudeme.....
    FIFI
    FIFI --- ---
    ACIDQA: proč nemohou napsat ty náplasti? :-(
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ACIDQA: no drzte se... je mi vas moc lito, ale jestli je to dobre tak se vsechno vrchovate vlarti v tom dobrem!

    Oni se boji, protoze nikdy nevis, u rakoviny nevis....
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ...a co jsem si tak pročítala tu zprávu, tak léčba jde perfektně... proč nám to ten doktor ksakru ale nemůže říct, stačily by 4 věty a hned by taťkovi bylo po psychické stránce o něco líp

    Nemůžu pochopit, že všichni mlčí. Dneska jsem dokonce uvažovala, jestli to není spojitost s naší českou lékařskou etikou - neříkáme narovinu a hned špatné zprávy, tak tedy nebudeme říkat ani ty dobré nebo co...?!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Tak jsem byla zase hrozně naštvaná a smutná.
    Taťku po sedmi týdnech propustili bez léků, propouštěcí zprávy a jakékoliv konzultace o současném zdravotním stavu.
    Léky si prý má nechat napsat od svého doktora, na základě čeho nám zodpovězeno nebylo, než jsme řekli, že emáme ani propouštěcí zprávu. V týdnu jsem pro ni jela. Mezitím se nám taťka opět předávkoval léky proti bolesti a v noci se dusil, protože se nebudil a nemohl odkašlávat (má léky s postupným uvolňováním, ale sypeme mu je rovnou do žal. sondy) - když jsme volali dna Bulovku, co máme dělat, tak doktor řekl, ať snížíme dávkování. Na opětovnou výzvu, zda by nemohl dostat na bolest náplasti bylo reagováno tak, že to nejde.
    Včera se navíc vrátil zánět do jícnu, naštěstí ale taťka dostal hned antibiotika od svého lékaře v MB a ten mu napsal i ty náplasti. (sám říkal, že si myslí, že mu je nedali jenom proto, že jsou drahý)...

    Dneska už zase vypadá o něco líp, ale vyspává se z únavy, v noci toho totiž moc nenaspí.

    Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli tady má někdo zkušenosti s krmením tou sondou? Doteď to šlo hladce, ale dnesk se mi dvakrát stalo, že se mi jídlo a pak i pití vrátilo nahoru... nevím, kde je chyba, sonda ucpaná není, vzduch v ní taky nejspíš nebyl.... pak to šlo zase normálně....
    DEMO
    DEMO --- ---
    HARIBOKACHNA:
    FIFI:
    ACIDQA:

    ...diky moc!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    DEMO: Moc moc držím palce!
    FIFI
    FIFI --- ---
    DEMO: držím palce!

    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    DEMO: super,drzim palce
    DEMO
    DEMO --- ---
    tak mam za sebou posledni chemo a rakovina podruhe zazehnana...verim ze uz definitivne
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    LENDULIK: jak pise Cornela...pokud se nerozvine nejaky paraneoplasticky syndrom a ten clovek nema bolesti(treba pleura nema sensitivni inervaci zeano) tak leckdy prijde v nejvic pozdnim stadiu, grade IV apod...s tema markerama z krve je to dost slozity a navic bezne se takovy veci stejne nevysetruji.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    ono taky kdyby se mely preventivne nabirat lidem vsechny markery, tak je to taky pekne drahy .... uvazuje se jen o PSA (prostata)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: no jo...bohuzel...

    btw. zajimavy clanek...http://www.reflex.cz/Clanek35386.html
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    hele ale v krvi by se melo neco projevit, ne??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam