• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    LENDULIK: me vzdycky prislo, ze doktori mlzej hlavne proto, ze sami prd vedi... kolikrat jsem si vsimnul podobne reakce, jako kdyz ja v IT zrovna neco nevim a vykrucuju se pred zakaznikem aby nepoznal, ze to nejdriv musim bleskove za rohem nastudovat... jenze tenhle roh doktori nemaji

    tj. alespon v mem pripade ta "duvera mezi lekarem a pacientem" spociva hlavne v tom, ze jsem akceptoval fakt ze sam sobe proste pomoct nijak nemuzu, kdezto u doktora i coby nezajimavy anonymni pacos v zaplave jinych podobnych pripadu aspon je nejaka sance, ze mi rekne predem, ze ted to uz je opravdu v pytli...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    nekde jsem cetla ze je snad v CR v nemocnicich zamestnani okolo 10 psychologu?

    no tak ono to chovani v nemocnici je vzdycky bud a nebo... treba zase primar ldn byl uplne skvelej a udelal pro nas hrozne moc i kdyz nemusel..

    je to o lidech no, jako vsude...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: hm to sestricce uplne nepovedlo .... i kdyz to myslela asi dobre a na LDN uz jsou na tyhle veci tak nejak "zvykli"
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: zkusim najit a kdyztak poslu ... nebo neco vysomruju v nemocnici na onkologii

    LENDULIK: souhlasim ..... extrem to sice je, ale resit to musis taky

    LENDULIK: asi jak na kterych onkologiich, v Motole psychologa maji, i jsem byla svedkem toho, ze to lekar pacientce sam nabizel
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    moje mamka kdyz privezla tatku na ldn s poslesnim zachvatem, tak si sestricka rekla, nebojte pani, ja uz jsem vdova 12 let. Zvykne te si.....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    je fakt, ze to by ten doktor musel byt vsechno...

    me proste jen chybi ten normalni lidskej pristup..... nemusi to delat doktor....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    to bude mozna na praci lekare nejtezsi.....
    stejne nechapu, ze na onkologiich nejsou psychologove....
    mel by tam byt nekdo, komu pacienti budou duverovat a kdo taky odhadne kolik toho snesou....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: tak to je snad extrem, ne? nemuzes na extremu dokazovat neormalni stav.

    ale rodicum vzdy pravdu. s tim souhlasis?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: tam jen je na me hrn! :-) opravdu..... posli mi co najdes.... najdi mi cokoliv o tom jake jsou "vedlejsi ucinky" chema.

    pro laiky....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: a co treba u deti? treba na detsky onkologii nam rikali, ze rodicum rikaji pravdu vzdycky, ale detem az tak uplne ne .....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: jo to nebylo tobe, to bylo jakoze souhlas s tebou a pokracovani pro Lendulik :)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: ja myslim ze je dost tistenych i internetovych brozurek psanych o ruznych nadorech psanych pro laiky - a nejsou vubec spatny ......
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: ale to nejsi ty kdo to ma rozhodnout.....

    pokud se ptaji meli by dostat odpoved, to je prece o duvere mezi pacientem a lekarem.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: no ja spis myslim, ze jsem par onkologickych pacientu poznala a nikdo z nich o tom moc nechtel mluvit, ale pozdeji vsichni rekli, ze strasne moc chteli vedet co se to deje a prolezali net horem dolem aby ziskali jakekoliv informace..... a lekari je ubijeli jen svyma suchyma definicema protoze to jsou fakta a co z tech fakt jde a nejde vyvodit je slozite....

    ja to chapu,... jen ja jsem strasne mela pocit ze mi informace hrozne moc chybi....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: to zaprve .... za dalsi nemocni nemusi (casto ani nemuzou) odbornym textum vzdy spravne rozumet a muzou si to vylozit po svem ... nebo se dozadovat lecby, ktera konkretne pro ne neni vhodna a citit se pak ukrivdene, protoze jim tu drahou super lecbu nechceme doprat atd. atd. .... jinak co rict a co nerict je vubec slozita eticka otazka, ted je sice trend rikat pravdu, nicmene jsou i pacienti, kterym kdyz reknes ze maji zhoubny nador, vyskoci oknem hned co zavres dvere (doslova)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: a kdo o tom rozhoduje?
    to mi prijde silene... jde prece o nej a jeho zivot....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: kdyz ono je otazka, jestli je vzdy zadouci, aby ten nemocny tyhle informace mel .....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    coz treba pro nemocneho rakovinou neni moc realne...:-( doufam, ze se to v dohledne dobe zmeni...:-(
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: cesky toho taky neni malo, ale ne online ... chce to vysadavat v knihovnach a prohrabavat se casopisama....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    no to asi ano... jen mi to pripadlo jako zajimavy zdroj. I kdyz je fakt ze v anglictine je toho mraky.... v cestine stradame....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam