• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ja si zase myslim, ze by se to rikat melo... protoze oni to stejne vyciti a pak se uplne zbytecne boji kazdyho zakaslani....

    nerikam rict jim za 14 dni umrete, ale proste uz se to neda lecit by mu melo byt receno.

    Jestli mu zbyva par mesicu nemusel by je prozit v nemocnicich s hnusnym prostredim, personalem, jidlem... vsim....

    Da se resit paliativni lecba doma.
    Navic ma mit sanci se s tim proste smirit.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORNELA: diky za odpoved, toho jsem se bala. taky si myslim, ze by se mu to nemelo rikat natvrdo, ale prej mu to budou muset brzy sdelit, tak nevim. co myslis, jak se to dneska dela? reknou mu jen cast? v dobe, kdy musis dat v nemocnici souhlas prakticky ke vsemu.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    jinak ten clovek ma obrovskou chut se z toho vylizat.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    dotaz. kdyz ma nekdo nador pres pul mozku, fakt obri, prislo se na to pozde a cast mu odriznou a pak bude nejak lecen (chemoterapie treba), tak je mozny, ze se dalsi rust zastavi/zpomali a bude zit nekolik dalsich let relativne ok? ten nador je zhoubnej bohuzel.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    já myslim, že je to dost individuální.Zubař mi řikal, že by to s tim nemělo souviset, ale když si teď vzpomenu jaký morybundusy sem v tý hubě měl, že jsem jednu chvíli ani jíst nemohl, atk si myslim, že je to spíš tim působenim bakterií...Asi je to logický.Oni to zas pospravujou a bude vymalováno.Myslim, (nebo mi to přijde logický) že se ten proces urychlenýho kazení musel po léčbě zastavit, takže by to mělo být jen lepší.Ale jako to je teorie z mý hlavy :)...
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    KOOTCHA:
    WANAH: Hmm já mám ty krčky taky dost v háji :( Dáseň mi kolem nich pěkně ustupuje :( Tak jen mě zajímalo, aby to nedošlo do takového stádia, že o zuby přijdu.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    BARUSSS: Já mám zuby taky dost na dranc...Taky jsem o ně pečoval při chemkách víc a několikrát denně vyplachoval ústní vodou (chtěl jsem si nějak osvěžit tu volezlou plechovou hubu), ale teď se i zuby kazej víc, než dřív...
    EFA
    EFA --- ---
    Děkuju za poznámky. Aktuálně se podařilo odstranit nádor z té hlavy a ted nastupuje léčba ozařováním těch plic. já pořád věřím, že se to podaří eliminovat nějak kua. Fajn, takže fénixovy slzy řešit až bude mít bolesti? Protože ted ho nic viditelně netrápí.
    WANAH
    WANAH --- ---
    BARUSSS: Hodně se mi obnažily krčkky a celkově se mi dost zkazili zuby, ač sem o ně při chemu pečoval neporovnatelně víc než dřív.


    LENDULIK:, EFA: Já jí doporučuju každému, kdo se chystá na chemo, ani ne kvůli úlevě od depky,to je hodně ošemetné, neb to může zafungovat i úplně opačně.

    Nicméně "zázračnost" marihuany spočívá v tom, že pomáhá od nechutenství a to dost výrazným způsobem i těžkým onkologickým pacientům (tady možná platí to 4z5). Což je samozřejmě obrovsky důležité pro zdárný průběh léčby.
    Ale jako léčebný prostředek na rakovinu samotnou bohužel nestačí.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EFA: popravde nejsem doktor, ale muj tata mel raka plic a myslim, ze je dobre si uvedomit, ze rakovina ktera metastazovala uz neni moc "vylecitelna"....
    uprime myslim, ze ted jde spise o to prodlouzeni zivota a v tom ozarovani nebo chemo je proste prokazatelne lepsi nez cokoli jineho....

    nedokazu si predstavit jak by marihuana mohla lecit rakovinu notabene plic.... ale asi muze ulevit od depky...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    EFA: I doktori vedi, ze chemoterapie a ozarovani je "svinstvo", ale bohuzel veda zatim na nic lepsiho, co funguje, neprisla. (Funguje = je vedecky dokazano, ze se cast pacientu, kteri by jinak zemreli, uzdravi, nebo se jim aspon vyznamne prodlouzi delka zivota). 4 z 5 vylecenych je samozrejme uplna blbost, neverit takovymto webum, na internet si kazdy muze psat co chce. Samozrejme nejaka alternativni lecba (ovsem soucasne s tou normalni medicinskou) - sem radim i tu marjanku - vetsinou cloveku neuskodi, ale je treba brat v potaz, ze neco stoji a nikdy nikdo jeji ucinky neprokazal.
    EFA
    EFA --- ---
    Zdravím. Mám uplně lajcký dotaz. Otcovi diagnostikovali rakovinu plic s metastází do mozku. Nádor z mozku mu odstranili a ted se analyzuje jeho podoba. Nicméně nález má i na plicích. Já až teď se snažím dozvědět, co to rakovina je a jak proti ni bojovat. Krom chemoterapie a ozařování / o kterých si teda myslím že je to hrozné svinstvo/ sem pátral i po léčbě marihuanou. Na webech, které se tímto zabývají tvrdí až neskutečné úspěšné výsledky léčby (4 z pěti vyléčeni atp) Nicméně jaký je váš názor? Poslouchat doktory a nechat ho podstoupit ozařování, nebo zkusit rovnou ty fénixovy slzy nebo kombinace obojího? Děkuju za každou radu nebo tip nebo názor
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Nemáte někdo zkušenost, že by se vám začala rozjíždět paradontoza po chemkách?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    a drzim palce mamko! :-)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MONJIE: nojo, to urcite, ja myslim, ale ze se resilo to "neplanovany" tehotenstvi :)


    MONJIE: ke kojeni, svemu diteti (rika se) ze davas vejvic, ale pouze pokud sama mas super stravu, disciplinu a nemas zdravotni problem. jinak bych to neresila... ja jsem na sunaru od 14 dnu a jsem v poho.... tim bych se fakt netrapila...
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    KYO: zdrave? hlidala kamaradka, matka se na me vybodla a byla na nutrilonu.
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    LENDULIK: ja myslim, ze se muze otehotnet. Resp. pokud se planuje otehotnet s AD je potreba konzultaci s psychiatrem a by zmenil leky.
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    KYO: hele z vlastni zkusenosti to kojeni u prvniho oditete bylo peklo. Ted uz mam napsanej papir do porodky a seru na to. Vycerpava to organismus a nehodlam zase skoncim v sestinedeli na chemo.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    KOOTCHA: no me dokonce psychopan rikal, ze s AD muzu otehotnet... alw asi zalezi jak ktery...
    KYO
    KYO --- ---
    KOOTCHA: ale prosimte :]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam