• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    TIMUREK
    TIMUREK --- ---
    Tak lékaře jsem se samo ptal :) Spíš mě zajímají zkušenosti z praxe, přímo od lidí, doktor taky neví všechno.
    TIMUREK
    TIMUREK --- ---
    Zrovna je do mě pumpovám FOLFOX, nějaké tipy a triky? Děsně mi vylítl tlak a jsem unavenej, motá se mi hlava. Je to normální?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    Prosím, není tu nějaká žena, která má okolo 35 a překonala rakovinu?
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    oh, sorry, jiste ne nahodou je Rakovina hned vedle Rasismus ;)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EVILMIND: to mělo být asi jinam, co?
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké
    Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké - Amelie o.s.
    http://www.amelie-os.cz/...as/novinky/psychosocialni-minimum-pro-onkologicky-nemocne-a-jejich-blizke
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PEANUT: hele na zacatku je to proste vzdycky sok, telo je fakt v soku a potrebuje cas aby to odeznelo. A pak nastavaji ruzne stavy mysli. Doporucuju zase ty faze smutku, myslim, ze fakt to tak byva... http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCbler-Rossov%C3%A9_model

    Ale dobry je si uvedomit, ze proste uz to nikdy nebude jako driv. Muze to byt horsi, lepsi, ale vzdycky jiny... hlavne ji dej prostor. Rekni nebo ji ukaz, ze jsi tam kdyby cokoliv, ale dej ji prostor..
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    PEANUT: jednak jí dát prostor, aby přijala danou situaci - třeba i tím, že si popláče, bude si dělat obavy a bude smutná, rozhodně jí nějak nenutit do toho aby byla veselá, takže mluvit o tom co jí trápí, vyslechnout a poskytovat tichou podporu a nerozmouvat jí její pocity, může taky pomoct, že ty budeš mluvit o tom co tebe trápí, jednak tátův stav ale i ten její
    no a pak zase soustředit na nějaké činnosti co teď může pro tátu udělat, jako přinést něco dobrého na zub, postarat se zatím o domácnost, záleží teda taky na tom co říkají doktoři, jaká je vyhlídka, že se táta vrátí domů, ale pak teda řešit praktické věci kolem návratu, co může táta za jídlo například a tak, včetně toho podívat se po nějakých přírodních možnostech podpory dobrého zdravotního stavu, já si teď například pěstuju na balkoně ječmen, občas si natrhám kopřivy na čaj nebo se z toho taky dá dělat sirup, odšťavňuju červenou řepu...
    a na druhou stranu jestli má nějaké koníčky jako ruční práce, nebo kytky, tak i tohle jí může zabavit
    já za sebe taky doporučuju vyhledat nějakého odborníka, který právě poradí a může být průvodcem v těhle těžkých chvílích, podle aktuálního stavu i třeba na nějakou dobu nasadit prášky, pokud by to bylo potřeba, dneska už je spoustu možností a existují velmi šetrná antidepresiva
    VALOR
    VALOR --- ---
    CORNELA: jdi jinam radeji ty. O Tebe tady nikdo nestoji
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: jako stavební inženýr jsem skutečně nadprůměrný lékař a v pavědě psychiatrie se orientuji evidentně lépe jak taková kvazidoktorka jako jsi ty:D
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: už jsem slyšela, že úroveň vzdělání dnešních mediků šla dolů, ale že až takto...
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: poslyš, skutečně jsi lékař? Máš docela mezery, sorry, ale tohle je teda vrchol! končím a nazdar, doplň si vzdělání!
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: no, tak to může být nějaká forma demence, věk na to má...Zvýšená agresivita..Organická porucha osobnosti ..?Po lécích? To je pro psychiatra.
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA:a co tak se jí zeptat na rovinu co by chtěla?
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA:tak ji začněte vozit po výletech, musí být z vysedávání po ordinacích a nemocnicích hotová..domů se taky nemůže asi moc těšit...co z toho života má?
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: strávit jen měsíc s člověkem, kterého nesnášíš jen proto, abys neobtěžovala okolí...dokážeš si to představit? A pak už NIC! Jistě ještě může zobat ATD, a pak umřít. To by bylo zase nejpohodlnější pro okolí. Je to složité. Děti a vnoučata nedokážou být nestranné.
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: pro ni možná ano...třeba jí došlo, že jí zbývá málo času a nechce ho s dědou trávit. kamarádka mi povídala, že při předsrtavě, že bude mít do 5 let recidivu a bude žít pořád stejně a pak už NIC...prostě si uvědomila svou smrtelnost a snaží se ŽÍT a ne přežívat na kompromisech.
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: ano, kamarádka po onkologickém onemocnění a po terapii s onkopsychologem (ne v ČR) po léčbě opustila manžela. Do měsíce po ukončení ozařování měla sehnané bydlení, právníka a odešla. A přestala se stresovat. Pomohlo jí to. Její ex dodnes po 5 letech dolízá jak psík.
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: dostala jsem tasignu (nilotinib)
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: tak je fakt ze teda ted si uz vubec nejsem jista nazvoslovim, lekari proste tenkrat mluvili o akutni fazi s tim, ze mi diagnostikovali CML, zrejme tedy meli na mysli ten blastický zvrat, ale tenhle termin nepouzili
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam